sobota, styczeń 22, 2022

Jaki rodzaj regału do archiwum?

0
regały do archiwum

Przechowywanie dużych ilości dokumentów w wersji papierowej wymaga zastosowania mebli o odpowiedniej konstrukcji, wyposażonych w trwałe półki, które wytrzymają nacisk dużej ilości akt i nie będą podatne na odkształcenia. W urzędach, różnego rodzaju instytucjach i firmach wytwarzających duże ilości dokumentów papierowych najczęściej stosuje się meble o konstrukcji metalowej. Stalowe regały do archiwum to gwarancja trwałości i funkcjonalności oraz sporej oszczędności miejsca.

Meble ocynkowane

Gdy charakter pomieszczenia dedykowanego składowaniu dokumentów w formie papierowej nie wymaga stosowania mebli charakteryzujących się atrakcyjnym wyglądem, optymalnym wyborem są ocynkowane regały na archiwa. To minimalistyczne meble, które w zależności od potrzeb można doposażyć zarówno w półki metalowe, jak i wykonane z płyt wiórowych. Spotyka się je w dwóch wersjach: skręcanej i wtykowej. Ocynkowane regały do archiwum są meblami odpornymi na korozję, lekkimi, a przy tym niezwykle wytrzymałymi, charakteryzującymi się małą podatnością na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. W prosty sposób można przestawiać je z miejsca na miejsce, bez obaw o uszkodzenie.

Meble malowane

Alternatywą dla ocynkowanych regałów do archiwów są atrakcyjniejsze pod względem wizualnym, malowane meble stalowe. W tym przypadku powierzchnia mebli zabezpieczana jest przed korozją przy pomocy estetycznej powłoki malarskiej. Malowane regały do archiwum często doposażane są w ograniczniki boczne i tylne, które minimalizują ryzyko zsunięcia się dokumentów i ich przypadkowego uszkodzenia.  Spotyka się również regały malowane w wersji z przegrodami zwiększającymi wygodę przechowywania dokumentów w segregatorach. Podobnie jak w przypadku regałów ocynkowanych, także modele malowane występują w wersjach skręcanych i wtykowych, z półkami metalowymi lub wykonanymi z płyt wiórowych. Ze względu na estetykę wykonania takie meble sprawdzają się w biurach oraz innych pomieszczeniach, w których przechowuje się dokumenty niewymagające specjalnego zabezpieczenia.

Szukając odpowiedniego regału do archiwum, uwagę należy zwrócić również na oferowany przez jego półki maksymalny udźwig. O ile w przypadku niewielkiej ilości dokumentów nie ma to większego znaczenia, o tyle w dużych archiwach, w których składowane są tysiące teczek i segregatorów z dokumentami ma to niebagatelny wpływ na stabilność mebli, a tym samym na bezpieczeństwo ich użytkowania. W takich miejscach warto stosować regały o zwiększonym udźwigu dla całej konstrukcji i poszczególnych półek.

Co to jest rekuperacja i dlaczego jest taka ważna?

0
Co to jest rekuperacja

Rosnące ceny gazu i energii elektrycznej sprawiają, że coraz większa ilość inwestorów budujących domy jednorodzinne zaczyna szukać nowoczesnych sposobów, by budynki generowały jak najmniejsze straty ciepła. Rekuperacja jest jednym z takich sposobów. Jak działa i dlaczego jest tak skuteczna? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to nic innego jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Poprawnie zamontowana pozwala maksymalnie ograniczyć straty ciepła, które powstają w przypadku zastosowania klasycznych kominów wentylacyjnych. Wykorzystując wentylację grawitacyjną, tracimy każdego dnia ogromne ilości ciepła. Ucieka ono bezpowrotnie kanałami wentylacyjnymi, a przez to piec w kotłowni musi działać na zdwojonych obrotach.

Rekuperator ma za zadanie, odebrać jak największą ilość ciepła ze zużytego powietrza i przekazać je do świeżo zaciągniętego powietrza z zewnątrz budynku. Cały proces odbywa się w wymienniku, to właśnie tam przekazana zostaje energia cieplna strumieniowi powietrza nawiewanego. Cały proces sprawia, że do wnętrza budynku dostaje się wyłącznie ogrzane powietrze. Rekuperacja, pomimo że nie jest najtańsza, gwarantuje szybki zwrot w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

Jak wygląda proces montażu rekuperacji w domu jednorodzinnym?

Na rekuperację warto zdecydować się już na etapie wykańczania budynku. Oczywiście montaż można przeprowadzić nawet w starszych domach, ale wiąże się on z wykonaniem poważnych prac remontowych. Największym problemem jest odpowiednie ukrycie przewodów wentylacyjnych. Każde pomieszczenie musi zostać wyposażone w nawiew. To właśnie nim dostarczane będzie ogrzane powietrze z zewnątrz.

Bardzo często kanały wentylacyjne ukrywane są w ścianach, a jeśli na montaż decydujemy się na etapie stanu surowego, istnieje możliwość umieszczenia ich w warstwie ocieplenia, pod wylewką. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które nie wiąże się z robieniem dziur w ścianach.

Oferta rekuperatorów w sklepach jest bardzo duża, wybierając sprzęt do własnego domu, zwróćmy uwagę na jego wydajność i parametry techniczne. Warto kupić urządzenie ciche i umożliwiające zastosowanie profesjonalnych filtrów. Dzięki temu nie dość, że będziemy oszczędzać na ogrzewaniu, to jeszcze powietrze nawiewane przez rekuperator pozbawione będzie wszelkich zanieczyszczeń. Jest to niezwykle ważne w okresie zimowym, gdy wzrasta ilość smogu. Dobry filtr to podstawa w sytuacji, gdy w naszym domu mieszkają osoby cierpiące na alergie.

Ozonowanie pomieszczeń – czy jest skuteczne?

0
Ozonowanie pomieszczeń

Zabieg ozonowania ma na celu zabicie wszelkich bakterii, grzybów i wirusów, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Pozwala on również usunąć nieprzyjemny zapach. W jaki sposób przeprowadza się ozonowanie i czy faktycznie jest ono tak skuteczne? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł

Czym jest ozonowanie i w jaki sposób się je przeprowadza?

Ozonowanie pomieszczeń jest zabiegiem, który znajduje zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach, ale przede wszystkim w przestrzeniach użytku publicznego. Biura, żłobki i przedszkola to miejsca narażone na rozprzestrzenianie się chorobotwórczych grzybów i wirusów. Zabieg nie tylko likwiduje wszelkie drobnoustroje, ale także pomaga pozbyć się brzydkiego zapachu.

Ozonowanie pomieszczeń wykonują profesjonalne firmy, wykorzystując do tego celu specjalne urządzenia zwane ozonatorami. Wprowadzają one do wnętrza ozon, który miesza się z powietrzem i powoduje zabójczą dla wirusów i grzybów mieszankę. Zanim jednak przystąpimy do ozonowania, warto odpowiednio przygotować pomieszczenie. Aby ułatwić dotarcie gazu w każdy zakamarek, powinniśmy otworzyć wszystkie szafki i odsunąć je od ściany. Warto podłożyć coś pod dywany, by gaz mógł dokładnie spenetrować ich wnętrze. Pamiętajmy, by zasłonić wszelkie przewody wentylacyjne. Jest to niezwykle istotne w sytuacji, gdy mieszkamy w bloku. Ozon w momencie, gdy jest aktywny, może być trujący. Mógłby więc dostać się kanałami wentylacyjnymi do sąsiadów, a tego chcemy uniknąć. Na całe szczęście ulega szybkiemu rozpadowi i po wywietrzeniu pomieszczenia, można go normalnie użytkować.

W sklepach kupić można domowe ozonatory, ale ich skuteczność nie jest najlepsza. Nie są one w stanie zapewnić tak dużego stężenia ozonu, jak profesjonalne urządzenia, z których korzystają firmy takie jak Ozon Express.

Jakie pomieszczenia wymagają ozonowania?

Ozonowanie pomieszczeń to zabieg całkowicie bezpieczny i niezwykle skuteczny. Dzięki niemu pozbywamy się wszelkich grzybów i wirusów, ale ozonowanie jest wskazane również w sytuacji, gdy nasz dom zamieszkały insekty. Poprawnie przeprowadzone ozonowanie sprawi, że inwazja mrówek i karaluchów skończy się szybciej, niż się zaczęła.

Tak naprawdę ozonować można każde pomieszczenie, w którym przebywają ludzie lub zwierzęta. Bardzo często zabieg ten wykorzystują się w przedszkolach i żłobkach, ale ma też ogromne zastosowanie w gabinetach weterynaryjnych. Pozwala w kilka chwil pozbyć się brzydkiego zapachu i umożliwia szybki powrót do lokalu ludzi i zwierząt. Warto podkreślić, że zabieg ozonowania niszczy wszelkie alergeny, przeprowadzony może być więc również w sypialniach alergików.

Innym zabiegiem charakteryzującym się bardzo wysoką skutecznością i pozwala szybko pozbyć się np. świerzbowca jest zamgławianie ULV. Sucha mgła, jaka wytwarzana jest w jego trakcie, skutecznie penetruje wszelkie powierzchnie i wnika w najgłębsze zakamarki każdego pomieszczenia. To tania i niezwykle skuteczna alternatywa dla domowych ozonatorów, które nie zapewniają zbyt wysokiej jakości.

Jak wybrać drzwi techniczne?

0
Jak wybrać drzwi techniczne

Drzwi techniczne to przede wszystkim drzwi do pomieszczeń gospodarczych, które odznaczają się dobrymi parametrami technicznymi i relatywnie przystępną ceną. Ich nowoczesne kształty sprawiają, że są obecnie bardzo popularne, również jako drzwi do mieszkań znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Zobacz, jakimi cechami powinieneś się kierować, aby wybrać te, które najbardziej cię zadowolą.

Drzwi o średniej izolacji cieplnej

Drzwi do domów wolnostojących powinny spełniać wygórowane normy cieplne, dzięki czemu mogą zagwarantować utrzymanie optymalnych temperatur. Jednak istnieje cały szereg pomieszczeń (jak choćby garaż, domek gospodarczy czy pomieszczenie przeznaczone dla firmy sprzątającej), które nie wymagają aż tak wygórowanych parametrów, ponieważ nie muszą zachowywać bardzo wysokiej temperatury, niezależnie od pory roku. Jednocześnie jednak nie chcemy, aby całkowicie się wyziębiły, co także byłoby niekorzystne.

Właśnie w takich przypadkach warto zastosować drzwi zewnętrzne techniczne, które odznaczają się parametrem przenikalności cieplnej na poziomie Ud = 1,7. Zabezpieczają przed całkowitym wyziębieniem, jednak nie są aż tak bardzo odporne na przenikanie chłodu, by mogły (obecnie) zostać zastosowane w domu wolnostojącym jako drzwi zewnętrzne. Ich budowa wpływa jednak na ich bardzo korzystną cenę, co jeszcze bardziej zachęca do tego, by wybierać je do pomieszczeń gospodarczych.

Do zastosowania również jako drzwi wewnętrzne

Drzwi techniczne, choć z założenia mają pełnić funkcję drzwi zewnętrznych, mogą zostać swobodnie wykorzystane także we wnętrzach budynków. Służą między innymi jako łączniki między podziemnymi piwnicami a klatkami schodowymi w budynkach wielorodzinnych. Mogą być też wybrane jako przejście między garażem a domem, jeśli przylega on do budynku.

Ze względu na to, że drzwi techniczne cechują się średnim współczynnikiem przenikalności cieplnej, mogą zostać wybrane także jako drzwi do mieszkania w apartamentowcu. Klatka schodowa w takim budynku jest zawsze lekko ogrzewana i wystarczają one, by zapewnić optymalne warunki w samym mieszkaniu.

Parametry do wyboru: zawiasy, zamki i grubość skrzydła

Drzwi techniczne zewnętrzne mogą zostać wykonane w różnych konfiguracjach. W zależności od tego, jaka grubość skrzydła oraz jaki poziom zabezpieczeń są dla nas niezbędne, możemy wybierać spośród różnych modeli. Niektóre z nich posiadają wyższe, a inne niższe poziomy zabezpieczeń, które wpływają na to, gdzie dokładnie zostaną umieszczone.

Elegancki wygląd

Ostatnią cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest wygląd drzwi technicznych. Podobnie jak inne typy drzwi są one przygotowywane w różnych wersjach kolorystycznych, a także z ozdobnymi przeszkleniami. Dzięki temu nie tylko spełniają wszystkie wymagania techniczne, ale też mogą doskonale wpisać się w charakter całego budynku.

Co to są pełnowęglikowe frezy do metalu?

0
frezy do metalu

W obróbce skrawaniem stosuje się różne rodzaje frezów przeznaczonych do powierzchniowego kształtowania elementów wykonanych ze stali, aluminium lub innych popularnych metali. Jednym z często stosowanych rodzajów tego typu narzędzi są frezy do metalu na bazie węgliku, w tym pełnowęglikowe, charakteryzujące się dużą wytrzymałością, odpowiednie m.in. do obróbki elementów wykonanych ze stali oraz aluminium.

Co to są węgliki?

Do produkcji pełnowęglikowych frezów do metalu, przeznaczonych głównie do obróbki stali hartowanej i aluminium, wykorzystuje się pozyskiwane metodą metalurgii proszków spieki drobnoziarniste metali o pożądanych, określonych właściwościach – charakteryzujące się dużą twardością, odpornością na ścieranie i działanie wysokich temperatur. Do produkcji węglików spiekanych wykorzystuje się m.in. pierwiastki takich metali jak tytan, wolfram, niekiedy tantal, chrom, niob czy cyrkon. Sproszkowane węgliki poddaje się prasowaniu w wysokiej temperaturze i przy odpowiednim ciśnieniu. W ten sposób powstają wytrzymałe spieki, z których wytwarza się m.in. pełnowęglikowe frezy do metalu. Takie narzędzia charakteryzują się znacznie większą trwałością niż ich odpowiedniki wykonane ze spieków ceramicznych czy utwardzanej stali.

Zastosowania frezów z węglików

Podstawowym przeznaczeniem wszystkich rodzajów frezów do metali jest obróbka skrawaniem, czyli formowanie różnorodnych elementów metalowych poprzez zebranie warstwy materiału, by nadać im pożądany kształt. W przypadku frezowania obróbka ma charakter powierzchniowy. Ze względu na dużą twardość obrabianych elementów metalowych do ich skrawania niezbędne są narzędzia o odpowiedniej wytrzymałości, które zbyt szybko się nie zetrą. Doskonałym przykładem takich narzędzi są właśnie pełnowęglikowe frezy do metalu. To przedmioty przeznaczone przede wszystkim do obróbki elementów wykonanych ze stali hartowanej i aluminium, ale z powodzeniem można używać ich również do obróbki skrawaniem żeliwa białego czy porcelany. Dzięki dużej odporności na ścieranie zapewniają możliwość znacznie szybszej pracy, zwłaszcza w stosunku do tańszych frezów stalowych.

Jeśli poszukujesz sprawdzonych narzędzi do frezowania stali hartowanej lub aluminium, pełnowęglikowe frezy do metali wydają się optymalnym wyborem. Są znacznie tańsze od frezów diamentowych i zdecydowanie trwalsze niż klasyczne frezy stalowe czy wykonane ze spieków ceramicznych. Tego typu narzędzi możesz używać do obróbki skrawaniem materiałów charakteryzujących się dużą twardością. Dzięki nim przyspieszysz pracę i w ogólnym rozrachunku obniżysz koszty.

Jak sprawdzić czy woda z kranu jest twarda? 3 proste sposoby!

0
Jak sprawdzić czy woda z kranu jest twarda

W twardej wodzie obecne są jony magnezu, wapnia oraz minerały. To one doprowadzają do osadzania się kamienia w łazience, kuchni, jak i w instalacji grzewczej. Twarda woda wpływa również na same walory smakowe przygotowywanych dań i napojów. Sprawia, że żywotność sprzętów AGD drastycznie maleje, ponadto przez nią kosmetyki gorzej się rozpuszczają, przez co pozostają na włosach czy skórze. Skutkuje to pogorszeniem stanu cery i osłabienia kondycji włosów.

Twardość wody w domu można sprawdzić przy pomocy pewnych prostych sposobów i w razie potrzeby zamontować filtr do wody pod zlew. Zobacz w sklepie internetowym oxyshop.pl

Twardość wody: jak ją zbadać?

Zanim zastosujemy odpowiedni filtr do wody pod zlew, warto określić stopień twardości wody.

 1. Metoda z butelką i mydłem
  To domowy i prosty sposób sprawdzenia twardości wody należy jednak nie pamiętać, że nie jest on bardzo dokładny. Taki test dobrze jest wykonać, jeśli zauważymy niepokojące objawy, jak na przykład osadzanie się kamienia na sprzętach i armaturze. Domowy test wykonamy w błyskawiczny sposób. Do jego przeprowadzenia przyda nam się butelka o pojemności co najmniej 360 ml. Wypełniamy ją wodą z kilkoma kroplami mydła w płynie, po czym zakręcamy butelkę i potrząsamy nią. Teraz woda musi wymieszać się dobrze z mydłem. Jeżeli w ten sposób uzyskaliśmy dużą ilość puszystej piany, po czym woda po jej opadnięciu jest czysta, oznacza to, że nasza woda jest miękka. W przypadku kiedy widocznych jest tylko kilka pęcherzyków, wówczas do mikstury musimy dodać więcej mydła. Odliczamy ilość dodanych kropli, po których pojawiła się piana. W ten sposób możemy określić twardość wody. Skala wygląda następująco:

  1. 10 kropli mydła- woda lekko twarda
  2. 20 kropli mydła- woda średnio twarda
  3. 30 kropli mydła- woda twarda
  4. powyżej 40 kropli mydła- woda bardzo twarda
 1. Paskowy tester twardości wody
  Użycie paskowego testera twardości wody jest sposobem szybkim, a przy tym tanim. Co ważne, wynik uzyskamy błyskawicznie. To także domowa metoda, która nie określi dokładnego stopnia twardości wody, a jedynie go oszacuje. Tego rodzaju testy są niekiedy dodawane do sprzętów AGD, jak ekspres do kawy. Za jego pomocą można ustalić, czy woda ma wpływ na działanie takiego sprzętu, jak i smak napojów. Należy pamiętać, iż woda przeznaczona do kawy nie może być za twarda, gdyż zmieni jej aromat i walory smakowe. W paskowych testerach twardości wody wynik ukazywany jest przeważnie w skali niemieckiej. W jaki sposób wykonamy taki test? Najpierw pasek musimy zanurzyć na chwilę w surowej wodzie, której poziom twardości chcemy poznać. Następnie wyciągamy pasek i czekamy parę chwil, a następnie wynik porównujemy ze skalą umieszczoną na opakowaniu produktu. Sposób ten pozwoli nam na dowiedzenie się, czy nasza woda jest miękka, średnio twarda, czy jednak twarda.

 2. Kropelkowy tester twardości wody
  Najdokładniejsza metoda sprawdzania twardości wody, którą można przeprowadzić w domu. W takich produktach stosowana jest technika miareczkowania. Co ważne, daje ona precyzyjny wynik. Decydując się na tego rodzaju test, najlepiej postawić na produkt renomowanej marki. W tym wypadku uzyskamy wynik w skali niemieckiej oraz francuskiej. Najlepszy będzie jednak test twardości wody, który wynik ukazuje w stopniach francuskich, gdyż będzie on dokładniejszy. Ponadto, taki pomiar ułatwia programowanie zmiękczacza wody. Wszelkie znajdujące się na rynku testery kropelkowe używa się w taki sam sposób. Czasem jednak wymagana jest inna ilość wody niezbędna do testu. Pomiar dokonujemy poprzez dozowanie kropel roztworu właściwego odczynnika, aż do zmiany zabarwienia wody. Po każdej kropli musimy wstrząsnąć probówką. Woda zmienia swoją barwę z różowej na niebieski, a ilość wpuszczanych kropel to wynik twardości wody podawany w stopniach francuskich. Zaletą tego typu testów jest to, że można je wykonać kilka razy. Jedna butelka produktu starcza na ok. 10-30 pomiarów.

Jak poprawić jakość wody w domu?

Rozwiązaniem wszelkich problemów z twardą wodą jest filtr do wody pod zlew. Tego rodzaju sprzęty wykorzystują w swoim działaniu specjalną żywicę jonowymienną. Przeważnie ma ona formę żelowych kulek, które są przeładowane dodatnimi jonami sodu. Urządzenie podłącza się do instalacji wodno kanalizacyjnej, a więc może to być filtr do wody pod zlew. Twarda woda przepływa przez żywicę jonowymienną, w której przeprowadzany jest proces, w którym dodatnie jony wapnia i magnezu zatrzymują się w zmiękczaczu, a na ich miejsce pojawiają się kationy sodu. Co ważne, zawartość sodu w takiej wodzie spełnia normy związane ze składem wody pitnej. W takich sprzętach stosuje się też system z filtrem odwróconej osmozy, który nie tylko zmiękcza wodę, ale sprawia też, że jest ona niebywale czysta. Profesjonalne sprzęty zmiękczające i oczyszczające wodę posiadają nawet 7-stopniowy system filtracji, który pozbywa się nawet do 99 procent zanieczyszczeń.

Pleksi w Twojej firmie – jak i gdzie ją zastosować?

0
Pleksi w Twojej firmie

Lekka, przezroczysta i łatwa w obróbce pleksi znalazła zastosowanie w bardzo wielu obszarach działalności człowieka. Tworzywo to wykorzystywane jest nie tylko w różnych specjalistycznych gałęziach przemysłu, w branży reklamowej czy w trakcie prac remontowych. Okazuje się, że pleksi możemy na kilka sposobów wykorzystać również w biurze.

Pleksi do biura – jedno tworzywo, wiele zastosowań

Plexi do biura daje nam naprawdę spore możliwości. Materiał ten znajduje zastosowanie nie tylko przy urządzaniu przestrzeni biurowej, ale także przy codziennej organizacji pracy w biurze. Całkiem nowe zastosowanie plexi do biura przyniosła również pandemia koronawirusa. W wielu firmach standardem stało się pleksi ochronne na biurko, które ma zminimalizować przenoszenie się drobnoustrojów chorobotwórczych.  Jednak już przed pandemią wirusa COVID-19 pleksi do biur wykorzystywana była na wiele innych sposobów. Pleksi biurowa może pełnić funkcję przezroczystej ścianki działowej, czy też zastępować klasyczne szkło w innych elementach konstrukcyjnych. W biurze stosunkowo często wykorzystuje się również pleksi na biurko, które pomaga zorganizować codzienną pracę i ułatwić dostęp do potrzebnych nam informacji i danych. Nieco więcej o tym wykorzystaniu plexi napisaliśmy w jednym z kolejnych akapitów.

Pleksi do drzwi, okien i ścianek działowych

Po pleksi w biurze możemy sięgnąć już na etapie prac remontowo-wykończeniowych. Na tym etapie możemy wykorzystać na przykład pleksi na drzwi. Taka szyba z pleksi do drzwi będzie dużo bardziej odporna na stłuczenia niż szyba szklana. Pleksa do drzwi jest korzystnym rozwiązaniem także pod względem bezpieczeństwa. Nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia drzwi z pleksi, to odłamki tworzywa nie będą stanowiły zagrożenia dla zdrowia pracowników. Analogicznie pleksi możemy wykorzystać również jako materiał do przeszklenia okien czy transparentnych ścianek działowych. W przypadku wszystkich tych elementów konstrukcyjnych duże znaczenie ma precyzja. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie pleksi na wymiar dociętej za pomocą specjalistycznych maszynach. Tylko w ten sposób uzyskamy formatki o minimalnej tolerancji wymiarów.

Pleksi na biurko

Bardzo dużą popularnością cieszy się również wspomniana już pleksi na biurko. Pod tym terminem mogą kryć się tak naprawdę dwa różne rozwiązania. Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z wirusem COVID-19 koniecznością stały się szyba z pleksi na biurko. Taka pleksi stojąca na biurko jest skuteczną, fizyczną barierą dla różnego rodzaju chorobotwórczych drobnoustrojów. Pleksa przezroczysta sprawdza się w tej roli idealnie. Osłona z pleksi na biurko jest lekka i łatwa w montażu. Duża przezroczystość tego materiału sprawia, że takie osłony z pleksi do biurka nie zakłócają kontaktu z klientami czy współpracownikami.

Pleksi na biurko to jednak także inne rozwiązanie, z którego korzystaliśmy często już na długo przed pojawieniem się koronawirusa. Pleksi ochronne na biurko to po prostu docięty na wymiar arkusz szkła akrylowego, który chroni blat biurka przed nadmiernym zużyciem. Dodatkową zaletą takiej plexi na biurko jest to, że pod spodem możemy umieścić różne potrzebne nam na co dzień informacje (np. tabele, cenniki, instrukcje itp.). Dzięki wysokiej przezroczystości pleksi będziemy mogli w każdej chwili skorzystać z takiej wygodnej ściągawki.

Jeśli myślicie o pleksi na biurko na wymiar, to warto skorzystać z usług firmy oferującej cięcie pleksi. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych maszyn otrzymamy formatkę z plexi o idealnie takich wymiarach, jakie zamówiliśmy. Docięcie w ten sposób plexi zwykłymi elektronarzędziami często nie jest możliwe.

Pleksi pod fotel biurowy

Nieco cieńsze arkusze szkła akrylowego możemy wykorzystać również w roli pleksi pod fotel obrotowy. Kiedy warto zdecydować się na pleksi pod krzesło biurowe? Tafla szkła akrylowego pod fotelem biurowym ma zadanie chronić podłogę przed zarysowaniami i zużyciem wynikającym z ciągłego ruchu kółek fotela. Plexi pod krzesło możemy więc zastosować wszędzie tam, gdzie chcemy chronić podłoże przed nadmiernym zużyciem. Pleksi pod fotel może być więc dobrym rozwiązaniem w przypadku biura urządzonego w starej kamienicy z drewnianymi parkietami. Decydując się na pleksi pod fotel biurowy, musimy jednak pamiętać, że standardowe szkło akrylowe jest stosunkowo mało odporne na zarysowania. Dobrym pomysłem może być więc wykorzystanie specjalnego rodzaju pleksi odpornego na zarysowania.

Producent sztukaterii – styroplast.pl

0
sztukateria

Firma Styroplast to dominujący producent sztukaterii. Oferuje ona kompleksową i fachową pomoc dotyczącą realizacji różnych inwestycji budowlanych, dotyczących przede wszystkim wykorzystania styropianu i styroduru. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat firmy.

Najważniejsze informacje na temat firmy Styroplast

Firma Styroplast specjalizuje się w produkcji artykułów, które są wykonane z ze styropianu oraz styroduru. Podstawą sukcesów firmy jest wysoko wykwalifikowana kadra, a także nowoczesny park maszyn, materiały wysokiej jakości, a także wyjście na przeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów.

Oferta firmy obejmuje poszczególne produkty styropianowe jak np. profile elewacyjne, listwy oraz gzymsy. Przygotowywane są również bonie, pilastry, kolumny i różnego rodzaju sztukateria elewacyjna albo sztukateria gipsowa. Producent wychodzi na przeciw potrzebom klientów i proponuje coraz to nowe rozwiązania.

Firma Styroplast przygotowuje projekty, która się dopasowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Czas realizacji wszelkich zamówień jest bardzo krótki. Dlatego z pewnością bardzo szybko można się cieszyć gotowym produktem.

Frezowanie 

Firma Styroplast oferuje także usługę frezowania i obrabiania materiałów. Można podejmować się prac na pojedynczych elementach pochodzących od nas lub na materiałach własnych.

Warto zaznaczyć, że firma posiada specjalne, nowoczesne urządzenia, które są wyposażone w szereg udogodnień jak np. skanowanie obiektów, czy skanowanie obrysów elementów płaskich. Ponadto dostępny jest także profesjonalny stół próżniowy, który umożliwia szybkie, czyste i bezpieczne cięcie materiału, poprzez przyssanie go do stołu. Dzięki temu nie ma miejsca uszkodzenie lub zabrudzenie materiału. Frezowanie może zostać przeprowadzone na podstawie rysunku technicznego lub specjalnych plików graficznych.

Aby można było wycenić frezowanie, należy przesłać szczegółowe zapytanie drogą mailową, zawierając rysunek, rodzaj materiału, a także ilość detali. Ostateczna cena jest w dużej mierze zależna od czasu pracy i wykorzystanego  materiałów.

Firma Styroplast cieszy się dużym zaufaniem i dużą popularnością na rynku. Usługi przez nią świadczone wyróżniają się wysoką jakością i niezawodnością. warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat oferty i zamówić produkty idealne dla siebie. Warto także zaznaczyć, że firma oferuje najróżniejsze kształty styropianu, dostosowane do najróżniejszych potrzeb i oczekiwań klientów.

Jak można wykorzystać z magnesów ferrytowych przy tworzeniu dekoracji?

0
magnesy ferrytowe pierścieniowe

Doskonałe właściwości sprawiają, że przy zakupach warto brać pod uwagę magnesy ferrytowe pierścieniowe. To produkty, które nazywane są również ceramicznymi. Wynika to ze sposobu ich produkowania. Cechy użytkowe przekładają się na szerokie ich zastosowanie w przemyśle. Jednak z powodzeniem mogą być wykorzystywane w codziennym życiu. Zastosowanie nowoczesnych technologii w procesach produkowania pierścieniowych magnesów ferrytowych przekłada się na ich wydajność i dużą praktyczność. W domach znajdują swoje zastosowanie między innymi w listwach magnetycznych, które pozwalają bezpiecznie przechowywać noże. Pozwala to w odpowiedni sposób je uporządkować, co ma znaczenie przy tworzeniu wygodnej w użytkowaniu przestrzeni użytkowej.

Jak wykorzystać magnesy ferrytowe pierścieniowe w dekoracji wnętrz?

Magnesy ferrytowe mają z jednej strony małe rozmiary, a z drugiej strony wykazują dużą siłę oddziaływania. Takie właściwości sprawiają, że doskonale sprawdzają się w codziennym życiu, choćby przy tworzeniu elementów dekoracyjnych we wnętrzach domów, czy mieszkań. Popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z magnesów ferrytowych pierścieniowych przy przyczepianiu notatek, karteczek na lodówkach. Równocześnie możliwość wyboru różnych form pozwala stworzyć niepowtarzalny wygląd przestrzeni. W ten sposób małe magnesy ferrytowe pierścieniowe mogą stać się ciekawym elementem wnętrza. Sprawdzą się one szczególnie w miejscach, gdzie można korzystać ze ścian o właściwościach magnetycznych. Takie mogą być przygotowane z wykorzystaniem mających odpowiednie właściwości materiałów wykończeniowych. Do takich zaliczają się zarówno materiały do szpachlowania, jak i też farby magnetyczne.

Produkty wykonywane z wykorzystaniem magnesów ferrytowych?

W domach magnesy ferrytowe pierścieniowe znajdują zastosowanie również w meblach. Wykonane z nich zamki są w stanie zapewnić funkcjonalność oraz skuteczne zabezpieczenie szafek. Dodatkowo gwarantują zachowanie estetycznego wyglądu mebli. Listwy magnetyczne są w stanie zapewnić możliwość zachowania porządku w garażu. Przechowywać można w niej różne narzędzia, które nie będą w ten sposób znajdowały się w przypadkowym miejscu. Pozwala to znacznie łatwiej zachować również w warsztacie. Większe magnesy znajdują swoje zastosowanie, także przy tworzeniu dekoracji, czy elementów oświetlenia przed domem, w ogrodzie.

Przy wykorzystaniu magnesów ferrytowych można skutecznie i bezpiecznie przymocować:

 • metalowe ozdoby,
 • rynny,
 • daszki,
 • dekoracje świetlne.

Wybierając mające dużą siłę wersje magnesów można mieć pewność, że nawet silny wiatr nie zerwie dekoracji.

Pojemniki na żywność – dzięki nim przechowywanie jedzenia będzie o wiele prostsze

0
pojemniki na żywność

Przechowywanie żywności stanowi nie lada wyzwanie. O ile bowiem produkty z długim terminem przydatności do spożycia możemy przechowywać w kuchennych szafkach, o tyle problemem jest odpowiednie przechowywanie produktów już przetworzonych, a więc ugotowanych, upieczonych czy usmażonych. Z pomocą przychodzą pojemniki na żywność, które pozwolą nam przechowywać jedzenie w higieniczny sposób.

Porządek w kuchni

Każdy z nas bardzo dba o porządek w kuchni – ostatecznie to właśnie tam przygotowujemy i spożywamy posiłki. Z drugiej jednak strony warto zadbać również o porządek w szafkach kuchennych i w lodówce. W szafkach ustawmy produkty zgodnie z ich datą przydatności do spożycia, przestrzegając zasady, że żywność z krótkim terminem ważności ustawiamy z przodu, aby sięgnąć po nią w pierwszej kolejności. W utrzymaniu porządku w lodówce pomogą nam natomiast pojemniki na żywność, w których możemy przechowywać wędlinę, sery, warzywa czy owoce. To właśnie w pojemnikach na żywność możemy umieścić pozostałości po obiedzie, śniadaniu czy kolacji.

Pojemnik nie tylko do kuchni

Śniadanie do pracy bierze niemal każdy z nas, lecz coraz więcej osób zabiera ze sobą również drobne przekąski, czy nawet lunch. O ile kanapki możemy owinąć w papier śniadaniowy, o tyle odpowiednie opakowanie sałatki czy dania obiadowego stanowi o wiele większe wyzwanie. Wtedy też możemy sięgnąć po specjalne pojemniki na żywność w różnych rozmiarach, które pomieszczą nawet dużą ilość jedzenia. Co ważne, pojemniki na żywność są szczelne, zatem możemy w nich umieścić nawet produkty płynne, takie jak na przykład jogurty czy sałatki z dressingiem. Dobrej jakości opakowania na żywność można również umieszczać w mikrofalówce, dzięki czemu bez przeszkód możemy podgrzać posiłek w dowolnym momencie i spożyć go bezpośrednio z pojemnika. Pojemniki na żywność sprawdzą się podczas wycieczek za miasto, wyjścia na siłownię (dzięki nim możemy od razu po treningu spożyć pełnowartościowy posiłek) czy do szkoły.

Idealne do mrożenia

W pojemnikach na żywność możemy także mrozić resztki jedzenia, dzięki czemu unikniemy jego marnowania. Ileż to razy zdarzyło nam się wyrzucać poobiednie resztki tylko dlatego, że nie mieliśmy ich w czym zamrozić? Dobrej jakości opakowania są rozwiązaniem naszych problemów, a dodatkowo pozwalają sporo zaoszczędzić. Rozmrożone resztki mogą po podgrzaniu stanowić pełnowartościowy posiłek lub dodatek do niego. Pojemniki będą więc doskonałym rozwiązaniem dla każdego, a w szczególności dla wielbicieli idei zero waste.

ZOBACZ TEŻ