niedziela, lipiec 3, 2022

Płyty fundamentowe dla każdego

0
płyta fundamentowa

Fundamenty to podstawa w każdej budowli. Od ich wytrzymałości zależy to, jak długo dany budynek będzie wykonywał swoją funkcję. Dlatego też jeżeli ktoś planuje nowy projekt budowlany to z całą pewnością powinien zwrócić szczególną uwagę na to, jak wykonane zostaną tam fundamenty.

Lodówka z outletu

0
Lodówka

Nowoczesne lodówki są zazwyczaj wyposażone w łączność wifi, dzięki czemu można łatwo kontrolować temperaturę, a także inne ustawienia, za pomocą smartfona. Jeśli często zapominasz o jedzeniu, lepiej kupić model z wbudowaną kostkarką do lodu. Co więcej, pomoże Ci ona utrzymać normalny poziom wilgotności w Twoim domu. Jeśli chcesz przechowywać łatwo psującą się żywność, lepiej kupić model o odpowiednim układzie. Jak wybrać dobrą lodówkę? Nowoczesne lodówki są zazwyczaj wyposażone w łączność Wi-Fi, dzięki czemu możesz łatwo kontrolować temperaturę, a także inne ustawienia, za pomocą swojego smartfona. Jeśli często zapominasz o jedzeniu, lepiej kupić model z wbudowaną lodówką – podsumowując, głównym kryterium wyboru lodówki jest uwzględnienie Twoich osobistych potrzeb.

Lodówka w cenie standardowej a lodówka outlet

Ceny lodówek są bardzo zróżnicowane. Na ich wysokość wpływa wiele czynników, takich jak wielkość, dodatkowe funkcje oraz model. Dobrym wyborem jest wersja z obszerną zamrażarką, która pozwoli bezpiecznie przechować spore ilości żywności. Praktycznie każdy model jest również wyposażony w systemy no frost bądź neo frost, które ułatwiają automatyczne rozmrażanie się lodówki, zapobiegają powstawaniu szronu oraz uniemożliwiają mieszanie się intensywnych zapachów. Przechowując owoce, należy pamiętać o ich dokładnym umyciu przed włożeniem do szuflady. Należy również umieścić je w miejscu o dobrej cyrkulacji powietrza, aby zapobiec ich gniciu. Przechowując warzywa, pamiętaj, aby myć je tak samo, jak owoce. Pokrój je również na małe kawałki, aby przedłużyć ich trwałość. Przechowując zioła, pamiętaj, aby umyć je przed włożeniem do szuflady. Przechowując przyprawy, pamiętaj o ich szczelnym zamknięciu, aby zapobiec przeterminowaniu. Przechowując produkty suche, pamiętaj, aby szczelnie je zamykać, aby nie straciły ważności.

Dużo tańszym rozwiązaniem jest zakup lodówki outlet. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Do tej kategorii trafiają sprzęty powystawowe, zwrócone przez klientów bądź delikatnie uszkodzone w czasie transportu. Minimalne zniszczenia nie wpływają w żadnym stopniu na wydajność urządzenia, jedynie na wygląd zewnętrzny. Najczęściej są to minimalne wgniecenia obudowy czy też rysy. Również produkt z outletu można zakupić na elastyczne i wygodne do spłaty raty. Decyzja przyznawana jest w ciągu kilkunastu minut po poprawnym wypełnieniu wniosku kredytowego.

Lodówka jako element dekoracyjny

W dzisiejszych czasach lodówka to nie tylko sprzęt ułatwiający przyrządzanie dań i codziennie funkcjonowanie ale również ciekawy element dekoracyjny. Model w kontrastowym kolorze ożywi każde wnętrze, nada mu świeżości oraz charakteru. Modele w stylu retro to doskonały wybór do kuchni utrzymanej w stylu minimalistycznym, skandynawskim, prowansalskim bądź loft. Warto stawiać na produkty pochodzące od znanego i renomowanego producenta, które cechuje najwyższa jakość wykonania, niezawodność oraz ponadczasowy design. Tego typu produkty objęte są gwarancją na wypadek awarii bądź uszkodzenia.

Bogatą ofertę różnego rodzaju sprzętów gospodarstwa domowego posiadają markety oraz sklepy internetowe znanych sieci. Każdy dostępny produkt zawiera szczegółowy opis wraz z specyfikacją techniczną, dzięki temu klienci bez trudu mogą znaleźć najbardziej odpowiedni model.

Hokery do kuchni – włoskie krzesła barowe w twoim domu

0
Hokery do kuchni

W kuchniach coraz częściej zamiast klasycznych krzeseł spotyka się hokery, czyli wysokie barowe krzesła, które szturmem zdobywają popularność w aranżacji nie tylko barów i restauracji, ale też mieszkań. Przekonaj się o zaletach tego rozwiązania i zobacz, jak design włoskich hokerów kuchennych odmieni Twoją kuchnię.

Hokery włoskie w kuchni – jakie są ich zalety?

Rosnąca popularność hokerów nie wynika wyłącznie z chwilowej mody. Wysokie krzesła barowe są bowiem rozwiązaniem bardzo praktycznym, a ich zastosowanie w kuchni niesie bardzo wiele zalet. Jakich?

  • Hoker są bardzo wygodne – na barowych krzesłach można usiąść naprawdę komfortowo. Tym bardziej, że hokery kuchenne występują w bardzo różnych wariantach, np. jako płaskie siedziska lub wyprofilowane siedzenia z oparciami.
  • Hokery kuchenne zajmują mało miejsca – jest to bardzo istotna zaleta tego rozwiązania. Docenią ją szczególnie właściciele małych kuchni, którzy chcą zaoszczędzić możliwie jak najwięcej miejsca. Jednak nawet w przypadku większych powierzchni hokery znacznie ułatwiają poruszanie się po kuchni, np. w czasie gotowania.
  • Hokery ułatwiają przygotowywanie posiłków – pracując przy kuchennym blacie, zwykle musisz stać, ponieważ zwykłe kuchenne krzesła są zbyt niskie, aby można było komfortowo siedzieć na nich i przygotowywać posiłki na blacie. Hokery rozwiązują ten problem.

To czysto praktyczne zalety włoskich hokerów kuchennych. Warto zwrócić jeszcze uwagę na to, że krzesła barowe wpływają istotnie na odbiór Twojej kuchni. Dla gości staje się one bardziej luksusowa i ekstrawagancka. Co więcej, ze względu na skojarzenia z barami i restauracjami, sprzyjają sympatycznemu spędzaniu czasu z bliskimi.

Włoskie hokery kuchenne – dowolność w aranżacji

Włoski design meblowy cieszy się ogromnym uznaniem od bez mała wieku. Wszystko dzięki zamiłowaniu Włochów do piękna i elegancji. Jeśli dorzucimy do tego ruchy modernistyczne, które w latach 20. XX wieku wpłynęły na to, że zaczęto przykładać dużą wagę do łączenia użytkowego i wizualnego aspektu mebli, to otrzymamy ponadczasowe rozwiązania, których popularność nie słabnie do dziś.

Hokery włoskie występują w bardzo różnorodnych stylistykach. Jeśli stawiasz na klasyczne aranżacje, pełne zdobień i kolorów, m.in. styl glamour, retro czy klasyczny, wśród włoskich hokerów bez problemu znajdziesz modele, które dzięki swojemu designowi będą idealnie wpisywać się w tę estetykę. Zwolennicy minimalistycznych, nowoczesnych aranżacji także znajdą coś dla siebie – wśród włoskich hokerów nie brakuje bowiem prostych krzeseł barowych o geometrycznych kształtach, występujących w stonowanych barwach.

Włoskie hokery – funkcjonalne rozwiązania

Włoski design to jednak nie tylko wyśmienita stylistyka, ale też praktyczne funkcje. Stąd wśród włoskich mebli możesz szukać nie tylko zwykłych, wysokich hokerów. Jeśli szukasz ciekawej alternatywy dla klasycznych krzeseł, zdecyduj się na hokery niskie. Możesz wykorzystać je do zwykłego stołu kuchennego lub niskiego blatu czy niskiej wyspy.

Innym praktycznym rozwiązaniem są włoskie hokery z regulacją. Pozwalają bardzo łatwo podnieść lub obniżyć wysokość siedziska i dostosować ją do swojego wzrostu. Tego typu hokery świetnie sprawdzają się nie tylko w kuchni i barach, ale też w różnych lokalach usługowych, np. zakładach fryzjerskich.

Zawory kulowe – dostępne rodzaje, funkcje i zastosowanie

0
zawór

W niemal każdej instalacji wodnej, gazowej lub centralnego ogrzewania, występuje specjalny zawór, którego funkcje polegają na zabezpieczeniu całego układu oraz umożliwianiu sterowania jego pracą. Zawór kulowy pełni pod tym względem szczególną rolę, gdyż pozwala na całkowite zatrzymanie medium w danym układzie. Ponieważ zawór kulowy warto wybierać względem konkretnej instalacji, przygotowaliśmy krótki poradnik dedykowany temu zagadnieniu. Podpowiadamy w nim jak zbudowany jest zawór kulowy, kiedy dokładnie warto i należy go stosować oraz dlaczego jego wykorzystanie jest takie ważne.

Zawór kulowy – ABC najważniejszych informacji 

Zawory kulowe do centralnego ogrzewania składają się zazwyczaj z kilku głównych komponentów. Pierwszym jest korpus (najczęściej w formie dwuczęściowej), obok niego występują także gniazdo z kulą, ręcznie obsługiwana dźwignia oraz połączona z nią oś obrotowa. Ponadto, w samej kuli powinien znajdować się otwór otwierający oraz blokujący ujście wody. Dźwignia w zaworze kulowym obraca się o kąt 90 stopni. W zaworach kulowych powszechnie stosuje się uchwyty dźwigniowe oraz skrzydełkowe. 

Ponieważ zawory kulowe służą do odcinania oraz otwierania przepływu medium, znajdziesz przede wszystkim dwa główne warianty tych urządzeń. Pierwszy to zawór zapewniający całkowity przepływ. Drugi to zawór redukujący jego intensywność. 

Głównym elementem mechanicznym jest w każdym zaworze kula, najczęściej wykonana z mosiądzu lub pokryta warstwą chromu. Warto wybierać modele wykonane z grubych warstw izolacyjnych, które odznaczają się najdłuższą żywotnością. Im grubsza będzie warstwa izolacyjny w kuli, tym lepszy standard ochrony ona oferuje oraz tym dokładniej cały zawór będzie pracował. 

Zawory kulowe od strony praktycznej 

Zawory kulowe mogą pracować z medium o różnej temperaturze. W zależności od rodzaju zastosowanych uszczelnień górna granica temperatury może osiągać nawet 220 stopni C. Do pracy z wyższymi temperaturami warto wybierać zawory posiadające specjalne, metalowe uszczelnienia. Są one o tyle ważne, że ciśnienie obecne wewnątrz zaworu będzie dociskać uszczelki, zwiększając ich przydatność. Zawory takie oferuje Armatura24, pod adresem: https://armatura24.pl/zawory-kulowe.

Zawory kulowe można więc stosować zarówno do obsługi układów centralnego ogrzewania z wodą jak i gazem. Znajdziesz też bardziej specjalistyczne odmiany zaworów, dedykowane między innymi do pracy z określonymi grupami urządzeń lub oferujące dodatkowe funkcje. Są to między innymi zawory do instalacji słonecznych, zawory wyposażone w filtry, zawory wysokociśnieniowe, zawory trójdrożne. Te ostatnie posiadają specyficzny rodzaj konstrukcji. W miedzianej kulce nie występuje otwór przelotowy (obecny w większości zaworów kulowych), lecz otwór o kształcie dużej litery L lub T. Dzięki ich obecności, transportowane medium może być rozdzielone na osobne strumienie oraz przekierowane dalej zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem. 

Ponadto istnieją też bardziej rozbudowane, choć rzadziej stosowane, modele zaworów kulowych, o jeszcze większej liczbie odnóg. Są to przede wszystkim zawory czterodrożne i pięciodrożne, znajdujące przede wszystkim zastosowanie przemysłowe.

Kamienie ozdobne do twojego ogrodu

0
Kamienie ozdobne do twojego ogrodu

Kamienie z pozoru wydają się elementem dość zwyczajnym, który powszechnie spotykamy na każdym kroku. Możemy zobaczyć je po prostu na drogach, w parkach i lasach, czy też wokół domów. Warto jednak zauważyć, że część z nich to kamienie ozdobne, które są szczególnie pożądane ze względu na swój unikatowy wygląd. Zobacz, po jakie warto sięgnąć.

Duży wybór różnorodnych kamieni ogrodowych

Aby jak najlepiej ozdobić swój ogród, warto sięgnąć po różnorodne kamienie ogrodowe, które będą się wspólnie uzupełniać. Ich kolory, kształty i faktury mogą stworzyć niesamowitą przestrzeń wokół budynku, podkreślając jego urodę. Dlatego też kamienie ogrodowe Biała Podlaska to bardzo szeroka gama różnorodnych dodatków, które upiększą każdy ogród. Można z nich tworzyć całe wypełnienia większych przestrzeni, wąskie opaski przydomowe albo ciekawe ścieżki. Zobaczmy, po jakie rodzaje kamieni najlepiej będzie sięgnąć.

Albis

Czyli marmur dolomitowy, który cechuje się dużym ziarnem, rzędu 60 – 100 mm. Dzięki temu doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest na przykład wyraźniejsze zakończenie brzegu czy podkreślenie jakiegoś elementu. Dodatkową jego zaletą jest piękna kolorystyka, w kilku odcieniach (od białego aż po intensywnie rudy) i z delikatnymi żyłkowaniami. Znajdują się wśród nich nawet tak wyjątkowe odcienie jak herbaciany, seledynowy czy fioletowy.

Korale Marianny

Lubisz zwykłe, rzeczne otoczaki? Jeśli tak, z całą pewnością zachwycą cię właśnie korale, przypominające te zwyczajne, popularnie spotykane kamienie. Ich zaokrąglone kształty są łagodne i dobrze wpasowują się w każdą przestrzeń. Tworzą wokół domu miłą, ciepłą atmosferę nie tylko za sprawą ładnie zaokrąglonych brzegów, ale też dzięki swoim zachwycającym odcieniom. Na pewno dodadzą optymizmu nawet podczas szarych i deszczowych dni.

Huldra

Zachwycające, biało-szare lub różowo-szare kamienie, które mają duży rozmiar, kanciaste kształty i elegancki wygląd, to właśnie Huldra. Odznacza się przede wszystkim dużym uziarnieniem, które pozwala na tworzenie z niej efektownych ozdób. Jako wapień krystaliczny jest skałą rozpowszechnioną w przyrodzie, która świetnie skomponuje się między innymi z kolorystyką wielu tarasów i domów.

Corvus

Ciemne odcienie w ogrodzie mogą zaprezentować się bardzo ładnie, zwłaszcza gdy są odpowiednio zestawione z intensywną zielenią albo jasnymi kolorami innych kamieni ogrodowych. I taki właśnie jest Corvus, złożony z czystego bazaltu, którego kolor można ocenić jako grafitowo-szary. Dzięki niemu właśnie wzbudził skojarzenie z krukiem.

Biała dama

Zestawienie czerni i bieli zawsze wygląda elegancko i doskonale. Właśnie taki efekt można uzyskać, zestawiając Corvus i Białą Damę, czyli dolomit w swojej najczystszej, białe postaci. Dolomit ten jest niezwykle elegancki i czysty, pochodzi ze złoża soczewkowego. Ich wspólne zestawienie na pewno spodoba się miłośnikom klasycznej elegancji.

Argus

W Polsce rzadko pojawiają się kamienie ozdobne z serpentynitu antygorowego. A szkoda, bo ten egzotyczny kamień ozdobny zachwyca grafitowo-szaro-zielonym kolorem. Jest rzadki w naszej strefie klimatycznej, dlatego będzie się zachwycająco wyróżniał w każdym ogrodzie.

Ile kosztuje aranżacja wnętrz?

0
Ile kosztuje aranżacja wnętrz

Dlaczego warto zlecić ją profesjonaliście?

Masz w planach remont domu? A może właśnie kupiłeś nieruchomość w stanie surowym i zamierzasz ją zaaranżować? Wahasz się, czy zrobić to samemu, czy jednak skorzystać z pomocy architekta? Ile kosztuje aranżacja wnętrz Warszawa? Przeczytaj nasz tekst, a dowiesz się wielu cennych informacji.

Ile trzeba zapłacić za projekt wnętrza?

Większość projektantów wnętrz pobiera opłatę za metr kwadratowy mieszkania lub domu, który będą aranżować. Koszt takiej usługi wynosi od 180 do 200 złotych za metr kwadratowy, w przypadku zatrudnienia renomowanego biura projektowego. Jeśli wynajmiesz freelancera lub niezależnego architekta to zapłacisz nieco mniej, czyli od 100 do 120 złotych za metr kwadratowy.

Co robi architekt wnętrz?

Aby lepiej zrozumieć koszt zatrudnienia projektanta, ważne jest, aby zrozumieć, za jaką usługę będziesz płacić. Rolą projektanta wnętrz jest konsultacja z użytkownikiem w celu stworzenia przestrzeni, która będzie odpowiadała zarówno jego stylowi życia, jak i gustowi. Projektanci tworzą układy mebli, aby zmaksymalizować przepływ i oświetlenie, pamiętając jednocześnie o Twoim guście, budżecie i ogólnych trendach. Może to wyglądać jak szkice, prezentacje, renderingi 3D i tablice nastrojów. W większości przypadków zaproponują oni meble, oświetlenie i wystrój na podstawie Twojego budżetu, a także pomogą Ci ustalić priorytety dotyczące Twoich potrzeb w danej przestrzeni. W Twoim imieniu mogą zakupić meble, zorganizować zamówienia, dostawy i instalację, a w przypadku większych projektów renowacyjnych — koordynować współpracę z wykonawcami i producentami. Projektanci wnętrz często mają wiele zadań w ramach projektu, a każdy indywidualny projektant i firma projektowa jest inna. Zrozumienie usług, które oferują, a których nie oferują, jest najważniejsze, aby przewidzieć koszty.

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Wbrew pozorom zatrudnienie projektanta wnętrz pozwala zaoszczędzić pieniądze. Zatrudniając projektanta zyskujesz dostęp nie tylko do jego doświadczenia, ale także do jego szerokiej wiedzy na temat sprzedawców. Dzięki temu mają oni większe szanse na znalezienie dla Ciebie odpowiednich produktów w szerokim zakresie cenowym, tak abyś nie kupił pięknego mebla, a w następnym tygodniu nie natknął się na bardzo podobny przedmiot za kilkaset złotych mniej.

Architekt zaoszczędzi Twój czas

Jeśli nie masz czasu w ciągu dnia, aby nawet wypracować w swoim umyśle dokładnie to, co chciałbyś zrobić w zakresie aktualizacji domu, nie mówiąc już o rozpoczęciu planowania i zakupów, to może warto pomyśleć o delegowaniu tego zadania. Nie obawiaj się! Delegowanie nie oznacza utraty kontroli i skończenia z domem, w którym nie czujesz się jak w domu. Możesz współpracować ze swoim projektantem, ale to on wykonuje całą ciężką pracę.

Projektant pomoże Ci określić Twój styl

Jeśli nie jesteś w 100% pewny swojego osobistego stylu, tego jak chcesz, aby wyglądał Twój dom lub nie wiesz co Ci się podoba, warto zatrudnić projektanta. Architekci wnętrz powinni ściśle współpracować z Tobą, aby po pierwsze określić Twój osobisty styl, a następnie skutecznie komunikować się z mnóstwem inspiracji, aby zdecydować o kierunku projektowania dla pokoju, zanim cokolwiek innego.

Dlaczego panele winylowe są tak popularne?

0
Dlaczego panele winylowe są tak popularne

Panele winylowe, znane też jego panele LVT, od pewnego czasu cieszą się stale rosnącą popularnością. Z czego ona wynika? Przede wszystkim winylowe wyróżniają się doskonałymi parametrami i walorami użytkowymi, a przy tym są niezwykle estetyczne i można je łatwo dopasować do aranżacji wnętrza. Sprawdzamy, co jeszcze oferują nam panele winylowe i za co są tak cenione.

Panele winylowe – co to jest?

Wiele osób pewnie zastanawia się teraz, co to są panele winylowe i czym różnią się od tradycyjnych modeli? Panele podłogowe winylowe są zrobione z kilku warstw tworzywa sztucznego, z którego formuje się sztywne płytki. Rdzeń paneli jest wykonany z polichlorku winylu – to syntetyczny polimer, szerzej znany jako PVC. To tworzywo już od dekad znajduje powszechne zastosowanie, ale w odróżnieniu od swoich starszych odpowiedników, współczesne PVC wyróżnia się wysoką jakością i znakomitymi parametrami technicznymi. Co jednak powoduje, że panele winylowe to dobre rozwiązanie dla każdego mieszkania, cieszące się tak dużą popularnością?

Panele podłogowe winylowe – najważniejsze parametry

Analizując najważniejsze fakty o panelach winylowych, łatwo można dojść do wniosku, że jedną z ich głównych zalet jest wytrzymałość oraz odporność na powstawanie uszkodzeń, wilgoć czy blaknięcie będące skutkiem ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Wszystko za sprawą ich konstrukcji – panele winylowe na podłogę mają budowę warstwową, co lepiej zabezpiecza je przed zarysowaniami czy wgnieceniami.

Na korzyść paneli winylowych przemawiają także ich bardzo dobre parametry termiczne. Panele podłogowe winylowe zapewniają optymalną izolację, więc nadają się nawet do pokoi dziecięcych. Panele winylowe są również świetną propozycją do pomieszczeń, w których konieczne jest skuteczne wyciszenie odgłosów oraz ogólna poprawa akustyki wnętrza.

Ważną cechą paneli winylowych jest też niski opór cieplny. Parametr ten jest niezwykle istotny dla osób, które chcą zamontować w mieszkaniu lub wybranym pomieszczeniu ogrzewaniu podłogowe. Panele winylowe na podłogę doskonale się tu sprawdzą – niski opór cieplny powoduje, że podłoga szybko się nagrzewa i równie szybko oddaje ciepło do pomieszczenia.

Panele winylowe do łazienki, kuchni i innych pomieszczeń

Parametry techniczne paneli winylowych sprawiają, że to z pewnością trafiony wybór do każdego wnętrza. Panele winylowe do łazienki świetnie zniosą specyficzne warunki panujące w tym pomieszczeniu – podwyższoną temperaturę czy wilgotność. Podobnie panele winylowe do kuchni, gdzie będą pięknie prezentować się przez długie lata, nawet przy intensywnej eksploatacji.

Panele podłogowe winylowe nadają się także do innych wnętrz – choćby salonu, gdzie najczęściej płonie domowe ognisko i tętni życie rodzinne czy towarzyskie. Bez obaw panele winylowe na podłogę możemy położyć również w przedpokoju – jako że jest on elementem domowego ciągu komunikacyjnego, podłoga w tym miejscu jest wyjątkowo narażona na powstawanie uszkodzeń.

Różnorodność paneli winylowych

Do jakich ścian i mebli pasują ciemne panele podłogowe, a gdzie lepszym rozwiązaniem będzie jasna podłoga? Decydując się na panele winylowe, nie musimy się martwić się o ich dopasowanie do naszej aranżacyjnej wizji. Panele LVT są niezwykle różnorodne – występują w rozmaitych wzorach, kolorach, odcieniach i rozmiarach. Nie musimy więc zastanawiać się, jakie panele winylowe wpiszą się w naszą koncepcję albo czy znajdziemy panele winylowe jak płytki. Ogromny wachlarz dostępnych rozwiązań sprawia, że z pewnością znajdziemy idealny, interesujący nas wariant.

Panele winylowe na podłogę – aspekty praktyczne

Mówiąc o popularności paneli winylowych, nie sposób też nie wspomnieć o tym, że są bardzo proste w montażu. Panele podłogowe winylowe występują w kilka wersjach – samoprzylepne, klejone lub typu click, jednak z montażem każdego z wymienionych typów wiele osób poradzi sobie samodzielnie. Panele winylowe na podłogę są także łatwe w utrzymaniu w czystości. Codzienna pielęgnacja czy okresowa konserwacja nie zajmują wiele czasu, dzięki czemu utrzymanie higieny w domu jest znacznie prostsze.

Urządź kuchnię w niepowtarzalnym stylu. Zlewozmywaki, baterie i dozowniki marki Quadron, która istnieje na rynku już blisko 80 lat. Poznaj produkty premium ze sklepu Frapeti.pl

0
Zlewozmywak

Nowa kuchnia w mieszkaniu zachęca do spędzania w niej dużej ilości czasu. Od razu gotowanie staje się przyjemniejsze, a jej funkcjonalność oszczędza nam czas i miejsce. Podczas remontu staramy się dobrać sprzęt tak, aby mógł on nam służyć przez wiele lat. Marka Quadron, która została powołana do życia przez pasjonatów pięknego stylu, tworzy niepowtarzalne produkty w swoich zakładach produkcyjnych. Wysoki standard wyrobów dowodzi ich niezwykłej jakości. Wytrzymałe zlewozmywaki ze stali szlachetnej, gwarantują najwyższą higieniczność i trwałość. Od teraz zmywanie garnków będzie przyjemniejsze!

Zlewozmywaki Quadron – wersja premium dla osób lubiących komfort użytkowania

Komory ze stali szlachetnej zapewniają nowoczesny wygląd i długowieczność. To sprzęt łatwy w utrzymaniu. Za sprawą idealnie gładkiej powierzchni, drobnoustroje i zanieczyszczenia nie przylegają do zlewozmywaka, co sprawia, że bez problemu wystarczy kilka przetarć mokrą szmatką. Co więcej, w obecnych czasach produkowany sprzęt jest odporny na działanie wysokich temperatur, np. na postawiony gorący garnek, jak również czynników chemicznych, które nie spowodują jego uszkodzenia. Producent Quadron – umywalki i baterie, a także zlewozmywaki, projektuje zgodnie z myślą o higienie, aby chronić zdrowie konsumentów, a same produkty nadają się do recyklingu i są przyjazne środowisku. 

Baterie kuchenne Quadron – do klasycznej i nowoczesnej kuchni

Elementy baterii kuchennych również pochodzą ze stali szlachetnej. Zostały zabezpieczone przed osadzaniem się kamienia, a specjalne mocowanie zapewnia jej szybki i łatwy montaż. Baterie kuchenne wolne są od szkodliwego ołowiu i niklu i za sprawą dwustopniowej głowicy, precyzyjnie regulują ilość wypływającej wody. Na https://frapeti.pl/ znajdziesz wiele modeli w różnych kolorach, które dopasują się do każdego wnętrza i sprostają potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. 

Stwórz kuchnię swoich marzeń ze sklepem Frapeti i marką Quadron

Dla sklepu Frapeti liczy się jakość i styl. Dlatego armatura kuchenna cechuje się najwyższą trwałością, jak również eleganckim i gustownym wyglądem. Pozwolą one na zaprojektowanie praktycznej i stylowej kuchni, według naszych prywatnych marzeń. Każdy produkt pochodzi od znanych i cenionych producentów, m.in. marki Quadron, których materiały użyte do produkcji zapewnią długą żywotność i odporność na specyficzne warunki panujące w kuchni. Nie czekaj dłużej i zapoznaj się z całym asortymentem na stronie internetowej Frapeti. 

Z jakimi rodzajami prętów zbrojeniowych można spotkać się na budowie?

0
Stalowe pręty żebrowane

Nieodzownym elementem wszelkich konstrukcji betonowych są pręty stalowe pełniące funkcję zbrojenia betonu. Dzięki nim beton staje się wytrzymalszy i zyskuje większą nośność. Zbrojenia mają najczęściej formę metalowych prętów oraz gotowych siatek zbrojeniowych, które zatapia się w betonie, by nadać mu większą wytrzymałość. Zbrojenia produkowane są z taniej i mocnej stali czarnej, a najczęściej występującą ich formą są pręty żebrowane.

Stalowe pręty żebrowane

To podstawowy materiał konstrukcyjny wykorzystywany do zbrojenia betonu, fundamentów, słupów nośnych i stropów. Pręty stalowe żebrowane powstają w procesie ciągnienia i walcowania stali czarnej. Są materiałem łatwym w obróbce, który można w dość prosty sposób ciąć, giąć i spawać. Charakterystyczne żebrowanie sprawia, że lepiej wiążą się z betonem i się z niego nie wyślizgują. Dzięki żebrowaniu łatwiejsze jest również instalowanie strzemion w ściśle określonych punktach. Stalowych prętów żebrowanych używa się przede wszystkim do zbrojenia ścian i słupów nośnych, stropów oraz płyt fundamentowych. W przypadku posadzek betonowych i różnego rodzaju wylewek ich miejsce mogą zastąpić zdecydowanie tańsze i łatwiejsze w montażu siatki zbrojeniowe.

Stalowe pręty gładkie

W hurtowniach zajmujących się sprzedażą wyrobów hutniczych lub materiałów budowlanych często obok tradycyjnych prętów stalowych żebrowanych znaleźć możemy również ich gładkie odpowiedniki. Takie pręty pełnią w zbrojeniach zwykle funkcję pomocniczą i praktycznie nigdy nie stosuje się ich samodzielnie, lecz zawsze w połączeniu z siatkami i prętami żebrowanymi. W związku z tym, że są materiałami produkowanymi ze stali konstrukcyjnej, wraz z różnymi rodzajami kształtowników stanowią przykład uniwersalnych materiałów budowlanych wykorzystywanych zarówno w przypadku konstrukcji nośnych, jak i spawanych. Pręty stalowe gładkie używane są m.in. do zbrojenia kominów, masztów, posadzek i stropów. Gładkich prętów można używać także do wzmacniania słabego betonu. Poza budownictwem można wykorzystać je jako element konstrukcyjny przy budowie różnego rodzaju maszyn, pojazdów i urządzeń.

Szukając prętów stalowych na budowę, możesz natknąć się na ich dwie wersje. Są to pręty żebrowane, najczęściej spotykane, przeznaczone do zbrojenia betonu, wykorzystywane do wzmacniania fundamentów, ścian i słupów nośnych, przygotowania stropów i posadzek o zwiększonej nośności oraz pręty gładkie, które wykorzystuje się jako zbrojenie pomocnicze lub materiał konstrukcyjny przy budowie hal, wiat, magazynów, maszyn i urządzeń.

Firany krótkie – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

0
Firany krótkie

Firany krótkie zasłaniają jedynie okno i sięgają do parapetu. Nie przysłaniają jednak ściany, co ma znaczenie w pomieszczeniach w których z jakiegoś powodu zależy nam na tym, aby ten element pozostawić odsłonięty. Dlaczego więc je stosować i do jakich pomieszczeń się nadają? Podpowiadamy.

W jakich sytuacjach warto sięgnąć po krótkie firany?

Może się wydawać, że firany krótkie wyglądają mniej estetycznie od tych naturalnie zwisających do samej ziemi. Mimo, że na pierwszy rzut oka tak może być to jednak w konkretnych sytuacjach sprawdzą się po prostu lepiej. Przykładem tego może być ustawienie zaraz pod parapetem niewielkiego stolika lub innego mebla. W takim przypadku dolna część będzie po prostu jest niewidoczna, więc nie ma sensu zawieszać jej długiej wersji.

Powodem sięgania po krótkie firany są głównie względy praktyczne. W małych pomieszczeniach każdy centymetr wolnego miejsca jest praktycznie na wagę złota. Dzięki temu możemy swobodnie zagospodarować tą przestrzeń. Pozwoli to także uniknąć problemu z małymi dziećmi, które nie będą w stanie dosięgnąć krótkiej firany.

Do jakich pomieszczeń nadają się krótkie firany?

Krótkie firany do kuchni to wprost idealne rozwiązanie. Zapobiega to ich marszczeniu i zmniejsza ryzyko pobrudzeń. Jeśli w kuchni kaloryfer znajduje się zaraz przy oknie to logicznym rozwiązaniem jest sięgnięcie właśnie po krótką firanę. Zapobiegnie to jej żółknięciu i pozwoli komfortowo korzystać z okna. Świetnie w kuchni sprawdzą się nawet te, które sięgają zaledwie trzech czwartych całej wysokości okna.

Wiele osób stosuje krótkie firany do salonu. To dobry wybór zwłaszcza do pomieszczeń urządzonych w minimalistycznym stylu. Warto w takim przypadku sięgnąć po firanę bez zbędnych zdobień, wykonaną najlepiej w jasnej barwie, która przepuszcza jak najwięcej światła. To rozwiązanie idealnie wpasowuje się zwłaszcza do salonów o małych powierzchniach. Jeśli urządziliśmy ten pokój na styl klasyczny oraz dysponujemy dużymi przestrzeniami w środku to zdecydowanie lepiej wkomponują się tutaj długie, ozdobne firany.

Można w takim przypadku także zaopatrzyć się w duże i długie zasłony lub niewielkie zasłonki. Oba te rozwiązania wyglądają obecnie bardzo stylowo, więc jest to tylko indywidualna kwestia gustu co wybierzemy. Jeśli chodzi o kolor to warto postawić na kontrastową barwę. Jeśli jednak zasłony mają pełnić tylko formę ozdobną to można swobodnie sięgnąć po te z przeźroczystego woalu lub z białej organtyny. Pozwala to nieco zmiękczyć siłę padającego światła.

ZOBACZ TEŻ