Czym kierować się przy wyborze gniazd i włączników w domu?

0
397921
Czym kierować się przy wyborze gniazd i włączników w domu

Jeśli jesteś na etapie budowy domu, czy też remontujesz swoje mieszkanie, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie! Nie ma co tu ukrywać, planowanie instalacji elektrycznej jest prawdziwą sztuką i nie lada wyzwaniem. Pod kątem bezpieczeństwa co jest dla każdego zrozumiałe, jak również o późniejszy komfort użytkowania. Równie ważne są rodzaje montażu danego modelu.  Jego funkcjonalność i dopasowanie do danego pomieszczenia.

Jeśli w Waszym domu, czy mieszkaniu są już dzieci albo pojawią się w późniejszym czasie, to warto pomyśleć o gniazdkach z osłonami torów prądowych. Uchronią one dzieci przed możliwością włożenia w miejsce zarezerwowane dla wtyczki innych przedmiotów typu drucik, czy nawet palca. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż w późniejszym czasie dokupowania np. zaślepek.

Jak prawidłowo rozmieścić gniazdka w domu?

Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy cieszyć się wygodą i w przyszłości nie używać żadnych przedłużaczy. Najczęściej są one montowane w każdym kącie pokoju, jednak zazwyczaj jest to zdecydowanie za mało i nie wystarczająco. Dlatego nie powinno się na szybko podejmować takich decyzji i starać się pomyśleć indywidualnie. Wyobrazić sobie, gdzie w danym pomieszczeniu planujemy np. telewizor. Pamiętać należy wtedy również o tym, że przy telewizji będzie jedno gniazdo za mało. W miejscu, gdzie stoi telewizor podłączyć musimy zazwyczaj głośniki, dekoder, czy też chcemy obok lampkę. Dobrym sposobem jest montaż list z gniazdami we wspólnej ramce. Czy to w miejscu, gdzie będzie telewizja czy komputer.

Kontakty elektryczne i ich rodzaje

Kontakty elektryczne

Najczęściej wybierane i najbardziej popularne są gniazdka elektryczne natynkowe i podtynkowe. Dodatkowo są to jeszcze kontakty elektryczne pojedyncze, podwójne, a nawet i potrójne. Wyróżnikiem gniazdek elektrycznych jest obecność w nich uziemienia. Chroni wówczas, gdy dochodzi przepięcia energii i nie dochodzi do awarii urządzenia.

Trendy wzornicze

Aktualnie zdecydowanie nie możemy narzekać na mały wybór asortymentu. Wybór jest wręcz ogromny i często przez to jest nam się zdecydować na konkretny model. Decydując się na daną serię, warto zwrócić uwagę na jej dostępność czy też serię kolorystyczną. Z droższych, bardziej luksusowych wariantów są gniazda wykonane z drewna, a nawet marmuru! Najbardziej popularne zdecydowanie na ten moment jest produkt marki:  simon kontakt. Decydując się na tą serię, można użyć konfiguratora, który z całą pewnością ułatwi dobór osprzętu elektroinstalacyjnego.

Jeśli szukasz hurtowni elektrycznej, w której znajdziesz szeroki wybór asortymentu koniecznie odwiedź https://e-domus.com.pl/. Internetową hurtownię, która oferuje dużo więcej niż inne sklepy elektryczne, a to wszystko w jednym miejscu! Zbiór czołowych marek w jednym miejscu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ