O czym pamiętać urządzając mieszkanie?

0
475417

Czasami zastanawiamy się, jak urządzić piękne mieszkanie, jak to robią niektórzy, że wszystko im wychodzi. Od razu trzeba powiedzieć, że nie ma tu mowy o żadnym farcie, bo to, czy komuś się uda ciekawe zaplanować mieszkanie, zależne jest od wielu czynników. Może i jakieś wrodzone umiejętności mają tu znaczenie, bo przecież dziedziczymy po przodkach pewne zdolności, niemniej są też inne sposoby, dzięki którym możemy urządzić dom, o jakim marzymy.

Pomyślmy o meblach

Przede wszystkim starannie dobierajmy meble, a mamy w tej dziedzinie wiele możliwości, gdy chcemy pięknie urządzić takie miejsca, jak jadalnia czy łazienka. Dostępne są ciekawe kolekcje, które prezentują się doskonale w wielu miejscach, w różnych pomieszczeniach, w domach urządzonych w różnorodnym stylu. Można też skorzystać z targów staroci, gdzie znajdziemy niespotykane nigdzie, designerskie perełki. Nie ulega wątpliwości, że dom bez mebli nie istnieje, i choć nie jest to odkrywcze, to pokazuje nam, jakie powinniśmy mieć priorytety – najpierw meble, a później…

A następnie kolory

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie kolory mają znaczenie w całym naszym życiu, a tym bardziej wtedy, gdy urządzamy mieszkanie. Wpływają one na nasze samopoczucie, pozwalają się cieszyć każdym dniem, lub wręcz przeciwnie – wprowadzają nas w depresyjny nastrój. Dobierajmy kolory pod kątem tego, jakie najbardziej lubimy – ciepłe czy może zimne, jednocześnie nie zapominajmy, że muszą się one komponować z innymi elementami, szczególnie meblami. W takiej sytuacji wypoczynek w naszym domu będzie idealny. Jeśli już o to zadbamy, będzie można przejść do ostatniego punktu.

Siła dodatków

Tak samo, jak nie zawsze pamiętamy, że kolory w aranżacji wnętrz są niezwykle ważne, podobnie możemy o tym zapomnieć, gdy mowa o dodatkach. Czasami aż trudno uwierzyć, że mała drobnostka – obrazek na ścianie, mała lampka czy świecznik – tak zmienia dane miejsce, że albo zyskuje, albo traci. No bo, żeby zyskiwało, musimy wiedzieć, czy dany element pasuje w konkretnej konfiguracji. Chodzi też o to, aby dodatek był w jakiś sposób powiązany z miejscem, w którym chcemy go umieścić. Kompozycja ma tu wielkie znaczenie, nie zapominajmy o tym.

Jak widzimy, należy pomyśleć o dobraniu odpowiednich mebli, kolorów i dodatków, a nasze mieszkanie może wyglądać tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Oczywiście, że to nie wyczerpuje tematu, bo zawsze można coś ulepszyć, ale jest to dobre wprowadzenia dla każdej osoby, która czuje się zagubiona w dziedzinie aranżacji wnętrz.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ