Abstrakcja we wnętrzach

0
2055
Abstrakcja we wnętrzach

Plakaty i tapety samoprzylepne o tematyce abstrakcyjnej sprawdzają się jako rozwiązanie zarówno we wnętrzach minimalistycznych jak i wnętrzach, których mieszkańcy chcą już odrobinę odejść od tego trendu i mają ochotę na odrobinę szaleństwa. Poniżej napiszemy Wam jak osiągnąć wymarzony efekt, z wykorzystaniem plakatów i tapet.

  1. Wnętrza minimalistyczne – trend, który również bardzo chętnie wykorzystuje dekoracje i dodatki a w szczególności plakaty lub nawet tapety.

Bardzo popularnym rozwiązaniem są plakaty minimalistyczne – szkice rysowane jedną  kreską. Plakaty, które przestawiają kobiety, twarze czy splecione dłonie. Plakaty te idealnie prezentują się w cienkich aluminiowych ramach w kolorze złota lub srebra.

W stonowanych wnętrzach dobrze plakaty abstrakcyjne komponują się z plakatami mapami z racji, że te plakaty również są dość minimalistyczne, rysowane cienką kreską. Razem tworzą przepiękną całość, która dzięki swojej delikatności tworzy przyciągającą wzrok całość.

Jeśli nie jesteście fanami galerii plakatowych, bardzo Was zachęcamy do następującego rozwiązania. Plakaty abstrakcyjnie pięknie się prezentują w minimalistycznych wnętrzach wieszane pojedynczo lub w parach ale za to w większych rozmiarach, aby osiągnąć odpowiedni efekt warto zdecydować się na plakat w rozmiarze min 50×70 a tak naprawdę do przestrzeni takich jak salon czy sypialnia pojedynczy plakat w rozmiarze 100×70 stworzy najlepsze, eleganckie wrażenie.

  1. Wnętrza eklektyczne – trend który jest zaprzeczeniem minimalizmu, metoda, która łączy najróżniejsze style, wzory i kolory. Fajnym rozwiązaniem jest łączenie plakatów odważnych – np. plakatów geometrycznych z plakatami nieco bardziej łagodnymi np. z działy natura czy botanika.

Bardzo modnym kształtem jest heksagon, którego cechuje regularna forma, która wprowadzi harmonię we wnętrza. Na naszych plakatach często łączymy klasyczne formy geometryczne z klasycznymi materiałami takimi jak marmur czy drewno.

Warto pamiętać, że tworząc eklektyczną galerię plakatową warto z kolei, raczej już w sposób stonowany dobierać ramki do plakatów – decydując się raczej na ramy jednokolorowe – najlepiej czarne.

  1. Pozostając dalej przy temacie abstrakcji, chcielibyśmy Wam podsunąć jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie – sa nim tapety wykorzystujące regularne geometryczne kształty. Tego rodzaju tapety idealnie komponują się z  nowoczesnymi wnętrzami w których pojawiają się już geometryczne kształty – np. przy wykorzystaniu lamp, kafelków czy innych dodatków. Tapety z kształtami geometrycznymi pięknie się prezentują w kuchni lub w przedpokoju, są również ciekawym rozwiązaniem dla biur.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ