Akcesoria do salonu i sypialni

0
1553
akcesoria do salonu
fot. pexels.com

Urządzasz salon lub sypialnię? Koniecznie zapoznaj się z tym poradnikiem i zainspiruj się akcesoriami do salonu i sypialni, które odmienią wystrój tych miejsc!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-szybko-odmienic-wystroj-salonu-lub-sypialni/

Zanim kupisz akcesoria

Jest taka jedna ważna zasada jeśli chodzi o kupowanie akcesoriów i dekorowanie nimi salonu czy też sypialni. Otóż regularna zmiana akcesoriów, a dodatkowo takich, które są różnorodne będzie skuteczna tylko wówczas, jeśli podstawowy wystrój tych pomieszczeń będzie stonowany, klasyczny, tradycyjny. Chodzi tutaj o jednolite ściany, w stonowanych kolorach, meble które są gładkie i ogólnie o to, aby każdy element pomieszczenia był na tyle uniwersalny, że można do niego dostosować różnorodne kolory bez obaw, że nie będą pasowały.

Wystrój salonu i sypialni

Świetnym dodatkiem, który odmienia wystrój pokoju są poduszki i w ogóle poszewki. Wystarczy mieć kilka i regularnie je zmieniać, aby odświeżyć wystrój mieszkania. Co istotne, to właśnie do poduszek można dopasować inne elementy wyposażenia i akcesoria. Inna szkoła mówi natomiast, aby poduszki stanowiły punkt wyróżniający się i nie dopasowywać nic podobnego kolorystycznie lub względem wzoru.

Świeczki również skutecznie odmieniają wystrój pomieszczenia, a co ciekawe, to dodatkowo nadają mu nowej energii. Jest to oczywiście uwarunkowane zapachem świeczki. Jako inny element zmieniający wystrój sprawdzą się kwiaty – zimą sprawdzają się rośliny zielone, a wiosną i latem kwitnące kwiaty. Najlepsze jest to, że wcale nie musisz kupować nowych kwiatów, ale możesz je przenieść z innego pomieszczenia.

Innym elementem wystroju czy to salonu, czy to sypialni to zdjęcia i wszelkie obrazy wiszące na ścianie. Można nimi modyfikować wystrój sprawiając, że jest ciepły i przytulny lub surowy i rustykalny. Zasłony mają podobną właściwość – gdy są w pomieszczeniu, wydaje się ono bardziej przytulne, a gdy ich nie ma można mieć wrażenie, że jest większe i bardziej przestrzenne.

Pudełka ozdobne – nie mogło ich zabraknąć, tym bardziej, że pozwalają na skuteczne utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Można do nich szybko schować drobne przedmioty, które wizualnie zaprzątają przestrzeń, a jednocześnie stanowią element wyposażenia pokoju.

Przeczytaj też:http://www.bookbox.pl/system-andon-na-produkcji/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ