Bracia Grimm – książki autora znane na całym świecie

0
16025
Bracia Grimm - książki autora

Kiedy słyszymy hasło “baśnie”, zazwyczaj mamy przed oczami jedno z dwóch nazwisk – Andersen lub Grimm. Zarówno twórczość duńskiego pisarza, jak i braci niemieckiego pochodzenia przypada na XIX wiek, a dzięki pamiętnikom udało się udokumentować fakt, że twórcy nie byli sobie obcy. Chociaż baśnie są ich najbardziej znanym dziełem, to zdecydowanie nie jedynym, jakie zaoferowali czytelnikom bracia Grimm – książki autora opierały się także na twórczości naukowej. Samo bajkopisarstwo również wymagało od braci wielu lat badań.

Wykształcenie braci Grimm

Zarówno Jacob Ludwig Karl Grimm, jak i Wilhelm Karl Grimm byli członkami Akademii Nauk w Berlinie, zrzeszającej wielu wybitnych uczonych. Dorobek braci w dużej mierze opierał się na ich wiedzy z zakresu językoznawstwa. Wykształcenie pozwoliło im na utworzenie znacznej części historycznego “Słownika niemieckiego”, który wydano w kilku tomach – ostatnie pojawiły się na rynku już po śmierci pisarzy. Ich pracę kontynuowali bowiem inni językoznawcy. Jacob Ludwig Karl Grimm publikował także dzieła poświęcone niemieckiej gramatyce i mitologii.

Bracia Grimm – książki autora o niezwykłych krainach

Hans Christian Andersen tworzył swoje opowieści w oparciu o własne doświadczenia i podróże. Starał się w każdej z nich zawrzeć ważne przesłanie i denerwował się, gdy czytelnicy go nie dostrzegali. Jego twórczość jest tym samym niezwykle cenna, jednak na jeszcze większe uznanie zasługuje praca, którą w swoje dzieła włożyli bracia Grimm – książki autorów poprzedzały wieloletnie analizy podań, mitów i legend.

Baśnie braci Grimm występują współcześnie najczęściej w wersji przeznaczonej dla młodych czytelników. Dostępne są jednak również publikacje, które zawierają oryginalne, nieocenzurowane opowieści braci Grimm – książki autorów były bowiem w rzeczywistości wyjątkowo brutalne. W swoich przekazach starali się oni oddać charakter tradycyjnych podań ludowych, z których spora część była niezwykle krwawa. Mimo to w większości baśni, które spisali bracia Grimm, obowiązywała charakterystyczna dla tego gatunku literackiego zasada, według której dobro triumfuje nad złem. Wyjątek stanowi między innymi “Baba Jaga” – lepiej, żeby dzieci nie znały jej oryginalnego zakończenia.

Najsłynniejsze opowieści braci Grimm znajdziesz w Skupszopie w atrakcyjnych cenach. Są wśród nich baśnie takie jak: “Żabi król”, “Roszpunka”, “Królewna Śnieżka”, “Kopciuszek”, “Czerwony Kapturek”, “Śpiąca Królewna”, “Jaś i Małgosia”, “O rybaku i złotej rybce” czy “Stoliczku, nakryj się”. Dorobek literacki rodzeństwa jest naprawdę imponujący!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ