Brak miejsca na grzejnik w małej łazience? To już nie problem!

0
1007
Brak miejsca na grzejnik w małej łazience

Planując rozmieszczenie urządzeń oraz wygląd swojej łazienki, nie możemy zapomnieć o grzejniku. Jest to jeden z kluczowych elementów gwarantujących komfort użytkowania, jak i element w znacznym stopniu wpływający na wygląd pomieszczenia. Producenci, dbając o potrzeby klientów, proponują szeroką gamę intersujących produktów, które często wcale nie przypominają tradycyjnych „drabinek”. Grzejnik może zyskać, poza funkcją użytkową, nową funkcję – dekoracyjną.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie grzejnika łazienkowego?

Przygotowując się do zakupu grzejnika łazienkowego należy wziąć pod uwagę nie tylko jego wymiary, ale także moc (dla łazienek przyjmuje się wartość między 70 a 100 W na m2) i warunki grzewcze pomieszczenia. Trzeba również zadbać o odpowiednią lokalizację, gdyż ma ona ogromny wpływ na wydajność ogrzewania. Mając na uwagę zasadę konwekcji, nie powinniśmy montować grzejnika przy samym suficie, nie można go również obudować czy zasłonić innym elementem wyposażenia łazienki. Odpowiednio dobrane parametry oraz wybrana z dbałością lokalizacja są podstawą prawidłowego działania urządzenia i uzyskania komfortu użytkowania pomieszczenia.

https://www.artykulygrzewcze.com

Funkcjonalność na pierwszym miejscu!

Grzejnik w małej łazience musi być przede wszystkim funkcjonalny. Stałe ocieplenie powietrza sprawia, że możemy kontrolować wilgotność powietrza (która w łazience może osiągać wartość nawet 70%), co z kolei pozbawi nas problemu z uporczywą walką z pleśnią i grzybem, których obecność jest szczególnie szkodliwa dla domowników.

Co zrobić, jeżeli dotychczasowe tradycyjne ogrzewanie Twojej łazienki jest niewystraczające? Postaw na grzejnik elektryczny! Wybór urządzenia z grzałką elektryczną pozwoli m.in. na dogrzanie łazienki, czy szybkie wysuszenie ręczników poza sezonem grzewczym.

Ponadto ciekawym i jeszcze dość unikatowym rozwiązaniem jest połączenie kilku funkcji w tym niepozornym urządzeniu. Na rynku można odnaleźć modele grzejników, które służą jednocześnie za półkę, wieszak, suszarkę, a nawet zastępują lustro, czy stanowią element dekoracyjny niczym prawdziwa rzeźba.

Nowy kształt, nowa forma.

Coraz większą uwagę przykładamy do warstwy wizualnej naszych mieszkań, korzystamy z pomocy projektantów wnętrz, chcemy, żeby nasze wnętrze było wyjątkowe. Na szczęście producenci wychodzą na przeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów i rozszerzają swoje oferty o urządzenia o nietypowych kształtach, wyszukanej kolorystyce i nietypowym designie.

Ciekawym rozwiązaniem może być łazienkowy grzejnik pionowy, którego szerokość oscyluje zazwyczaj między 40 a 50 cm. Jest to sprzęt, który nie zabierze dużo miejsca w małym pomieszczeniu i pięknie wypełni wolną przestrzeń.

Szukając nowoczesnych pomysłów na wykończenie mieszkania, możemy postawić na grzejnik pod postacią szklanego panelu, który cechuje się elegancją i delikatnością w odbiorze.

Potrzebujesz dodatkowego ogrzewania? Dobrym rozwiązaniem będzie model przenośny. Jego zaletą jest również mobilność – możesz w każdej chwili przenieść urządzenie do innego pomieszczenia, a także ustawić je w dowolnym miejscu w łazience.

Jak dobrać grzejnik do łazienki? To nie takie trudne.

Nie trudno zgubić się w gąszczu ofert producentów, którzy kuszą ceną, funkcjonalnością czy designem, jednak w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć na podstawowe pytanie: jakie są wymagane parametry techniczne dla poszukiwanego urządzenia? W drugiej kolejności należy zastanowić się nad odpowiednim ulokowaniem grzejnika w łazience i sprecyzowaniem optymalnych wymiarów produktu. Na koniec zaś pozostaje wybór kształtu, formy i koloru. W tym aspekcie ogranicza nas już tylko wyobraźnia!

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ