Brodzik posadzkowy – najnowszy hit wnętrzarski

0
5168

Kabina prysznicowa bez brodzika to jeden z najnowszych trendów w aranżacji łazienki, który coraz chętniej gości w polskich domach. Nowoczesny wygląd, komfortowe użytkowanie, łatwa konserwacja, brak barier architektonicznych… Lista zalet tego rozwiązania jest naprawdę długa, a budowa tylko pozornie wydaje się skomplikowana. Z pomocą przychodzi niemiecka marka Steigner, która specjalizuje się w tworzeniu tzw. brodzików podpłytkowych.

Rozwiązanie dla małych i dużych łazienek

Brodzik podpłytkowy to płyta prysznicowa, która jest montowana bezpośrednio w podłodze, a następnie przykrywana izolacją i płytkami lub mozaiką. Płyta zastępuje konieczność wylewania posadzki, dlatego skraca czas oraz usprawnia budowę kabiny prysznicowej typu walk-in.

Płyta prysznicowa powiększy optycznie małą łazienkę i pozwoli na większą swobodę poruszania się (szczególnie, gdy ścianki kabiny można złożyć do wewnątrz). Jednak takie rozwiązanie sprawdzi się również w dużym pomieszczeniu, nadając mu nowoczesny wygląd. W obu przypadkach aranżacja wnętrza pozostanie niezakłócona, za to wzrośnie jego funkcjonalność.

Który brodzik podpłytkowy wybrać?

W sklepie internetowym Jumbo Shop są dostępne cztery modele brodzików posadzkowych: Mineral BASIC, Mineral PLUS, Mineral PROFI oraz MU (płyta prysznicowa z matą uszczelniającą). Każdy z nich jest dostępny w ponad 20 rozmiarach i kompatybilny z odpływem liniowym, punktowym lub ściennym. Na życzenie klienta producent może stworzyć brodzik podpłytkowy o niestandardowych wymiarach i kształcie.

Każda płyta prysznicowa Steigner ma tę samą konstrukcję: płyta EPS pokryta warstwami uszczelniającymi i wzmacniającymi. Jednak ich ilość  zależy od wybranego modelu, a model od zastosowania. Wszystkie proponowane płyty prysznicowe mogą być montowane w domu, ale np. do hoteli, basenów czy szpitalnych łazienek zalecane są brodziki z serii Mineral PROFI.

Montaż płyty prysznicowej

Sam montaż płyty przebiega szybko i sprawnie. Nie wymaga fachowej wiedzy, wystarczy trzymać się instrukcji. Jeśli coś jest niejasne, biuro obsługi klienta Steigner oraz konsultanci Jumbo Shop chętnie pomogą.

Decydując się na wariant brodzika posadzkowego z serii Mineral, pamiętaj o przykryciu łączeń dookoła powłoką hydroizolacyjną (Uwaga! Płyta Mineral BASIC wymaga pokrycia hydroizolacją na całej powierzchni). Do tego zadania przyda Ci się folia w płynie, taśma oraz mata uszczelniająca. Po nałożeniu warstwy hydroizolacyjnej, całą powierzchnię przykrywamy płytkami lub mozaiką. Następnie stawiamy ścianki. Kabina prysznicowa bez brodzika gotowa!

 Brodzik posadzkowy dla Ciebie

Jak widać kabina prysznicowa typu walk-in to dobre rozwiązanie dla każdego. Wygodna w użytkowaniu, odmieni łazienkę niezależnie od wielkości. Jeśli planujesz jej remont, brodzik posadzkowy to element, który powinieneś wziąć pod uwagę.

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ