Czy domy modułowe to dobra inwestycja?

0
825
Czy domy modułowe to dobra inwestycja

Budownictwo modułowe największą popularnością cieszy się w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Skandynawii. Zyskują stopniowo przychylność inwestorów także w Polsce. Czy zakup domu modułowego jest dobrym pomysłem? Przekonajmy się.

Charakterystyka budownictwa modułowego

Domy modułowe są konstrukcjami, które powstają z połączenia kilku elementów. Części tych domów są produkowane w fabrykach, a dopiero później na posesji klienta są składane w jedną całość. Produkcja, jak i także złożenie takowego domu zajmuje o wiele mniej czasu niż to ma miejsce podczas budowy murowanego domu. Zazwyczaj jedynymi budowlanymi pracami przed montażem modułowego domu jest przygotowanie fundamentów, jak i także doprowadzenie instalacji elektrycznej oraz wodnej.

Do najpopularniejszych należą szkieletowe moduły z ocynkowanej stali lub też drewna zaimpregnowanego. W przypadku stali do izolacji używana jest pianka poliuretanowa, a w przypadku drewna jest wykorzystywana wełna mineralna. Budownictwo modułowe jest bardzo ekologiczne, jak i także energooszczędne. Zimą zapewniają odpowiedni stopień ogrzewania, a latem we wnętrzu utrzymują bardzo przyjemny chłód.

Jakie są zalety modułowych domów?

Domy modułowe mają na pewno o wiele więcej zalet niż wad. W związku z tym cieszą się sporą popularnością w zasadzie już na całym świecie. Jedną z ich największych zalet to bardzo krótki czas przygotowania, zmontowania, jak i także wykończenia poszczególnych elementów. Takowe rozwiązanie się sprawdzi w przypadku osób, które nie mają zamiaru tracić 1 do 3 lat na budowę domu od samych podstaw czy też nie mają czasu i ochoty na doglądanie budowlanych prac.

Domy modułowe kupić możemy już wykończone pod tak zwany klucz, a więc z całym potrzebnym wyposażeniem oraz także wszelkimi udogodnieniami, które nam zapewnią komfortowe oraz bezpieczne użytkowanie. Gdy decydujemy się na modułowy dom nie doświadczymy usterek, przestojów czy też niesłownych wykonawców i nie będziemy musieli w ogóle zatrudniać kilku budowlanych elementów. Dom zostanie nam gotowy dowieziony oraz także złożony przez fachowców mocno wyspecjalizowanych.

Więcej informacji: Sprawdź budownictwo modułowe mjproject.tech – dowiedz się więcej o produktach.

Kolejna zaleta modułowych domów to fakt, że w przeciwieństwie do murowanych budynków wnoszone mogą być niemal o każdej porze roku. Jedyną pracą będzie murowanie fundamentów. Musimy także wspomnieć, że wszelkie elementy, z których są wykonywane domy modułowe są poddawane testom bardzo rygorystycznym oraz także technicznej kontroli, modułowe domy są objęte gwarancją, a więc w przypadku usterek, koszty naprawy są pokrywane przez producenta.

Domy modułowe całoroczne kompletnie nie generują wysokich kosztów za ogrzewanie w porównaniu z murowanymi domami o podobnym metrażu. Ich ściany są o wiele cieńsze, co się przekłada na większa powierzchnię wewnątrz. Odpowiednio zaprojektowane, zapewniają nam wysoki komfort mieszkania dla całej naszej rodziny, a gdybyśmy zechcieli rozbudować modułowy dom, to będzie to łatwiejsze niż w przypadku murowanego domu oraz znacznie tańsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ