Czy można zamontować klimatyzację w bloku?

0
1871
Czy można zamontować klimatyzację w bloku

Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku, nawet takim starej daty, to coraz chętniej wybierane rozwiązanie w kontekście ocieplania się klimatu. Pozwala szybko i skutecznie schłodzić pomieszczenia w czasie upałów. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób decyduje się na klimatyzację. Jak zainstalować taki system w bloku i które urządzenie wybrać, aby wszystko działało bez zarzutu?

Jaki klimatyzator do mieszkania w bloku?

To, jakie urządzenie zostanie zamontowane w mieszkaniu, jest jedną z najważniejszych kwestii wpływających na efektywność systemu i jego dostosowanie do potrzeb użytkowników. Najtańszym rozwiązaniem jest klimatyzator przenośny do mieszkania w bloku. Jego największymi atutami są mobilność i uniwersalność – można go z łatwością przenosić z miejsca na miejsce i wykorzystywać do klimatyzowania dowolnego pomieszczenia. Niestety w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku urządzeniami jest on głośniejszy i mniej efektywny. Wymaga również konieczności opróżniania specjalnego pojemnika z wodą. Jego „instalacja” polega na wyłożeniu rury, który wypuszcza ciepłe powietrze, przez uchylone okno. Skutkuje to tym, że w ciepłe dni, gorące powietrze i tak przedostaje się do mieszkania.

Wad sprzętu przenośnego nie ma stacjonarny klimatyzator do mieszkania w bloku (typu split). Składa się on z jednostek wewnętrznej i zewnętrznej. Tę pierwszą montuje się w pomieszczeniu, drugą natomiast poza nim – na zewnątrz. System ten charakteryzuje się dużą efektywnością, jednak jego montaż jest opłacalny wtedy, gdy dane pomieszczenie czy mieszkanie zamierza się chłodzić przez całe lato.

Przy wyborze urządzenia typu split warto zwrócić uwagę na poziom emitowanego przez sprzęt hałasu. Zastosowane w nim sprężarki i wentylatory umieszczane są bowiem na zewnątrz, przez co ich hałaśliwa praca może przeszkadzać sąsiadom. Lepiej więc zdecydować się na cichy klimatyzator do bloku, który nie będzie sprawiał kłopotu innym mieszkańcom.

Na rynku dostępne są także rozwiązania typu multisplit. Pozwalają one na schłodzenie kilku pomieszczeń w tym samym czasie. Składają się z co najmniej dwóch jednostek wewnętrznych i jednej zewnętrznej.

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jaka klimatyzacja do mieszkania w bloku będzie najlepszym rozwiązaniem, skonsultuj się ze specjalistami z ERCO. Nie tylko doradzą oni, którą opcję wybrać, ale i profesjonalnie zamontują w domu wybrany system. Sprawdź pełną ofertę na: https://erco-lodz.pl/

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu w bloku

Jeszcze do niedawna montaż klimatyzacji w bloku (w mieszkaniu) nie był popularny. Teraz staje się coraz powszechniejszą praktyką. Zapewnia ona bowiem efektywne chłodzenie i ogrzewanie przez cały rok. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób po nią sięga. To, czy klimatyzacja spełni swoje zadanie, w dużej mierze zależy od prawidłowej instalacji systemu.

Zamontowanie klimatyzacji w bloku nie jest zadaniem łatwym. Zająć się nim powinni więc fachowcy. Dysponują oni bowiem profesjonalnym sprzętem i doświadczeniem. Pomogą również w uzyskaniu pozwolenia na instalację urządzenia, jeśli okaże się, że jest ono wymagane.

Najchętniej wybieraną opcją jest klimatyzacja w bloku montowana na balkonie. Większość spółdzielni mieszkaniowych nie stawia w tym przypadku żadnych ograniczeń. Niektóre jednak wymagają, by urządzenie znajdowało się na podłodze. Jeżeli nie mamy balkonu, pozostaje jeszcze jedna opcja – montaż klimatyzacji na elewacji budynku. Tu zgoda wspólnoty, spółdzielni mieszkaniowej lub zarządcy bloku jest konieczna, by móc zainstalować system.

Ile kosztuje klimatyzacja do mieszkania w bloku?

Koszt instalacji systemu uzależniony jest w największej mierze od tego, jaki klimatyzator do bloku zostanie wybrany. W przypadku modelu przenośnego mowa o wydatkach rzędu 1000-2000 złotych. Z kolei koszty montażu klimatyzacji split lub multisplit mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Na ich wysokość wpływ ma m.in. odległość między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. Im jest ona większa, tym większe są wydatki na materiały i robociznę. Dodatkowo doliczyć trzeba ewentualne koszty wynajmu podnośnika do instalacji jednostki zewnętrznej.

Klimatyzacja w bloku to rozwiązanie, które pozwala obniżyć temperaturę powietrza w mieszkaniu podczas upalnych dni, zapewniając mieszkańcom optymalny komfort cieplny. Warunki są dwa – system musi być prawidłowo dobrany i odpowiednio zamontowany. Tylko wówczas spełni swoje zadanie. Dlatego czynności te warto powierzyć specjalistom z ERCO. Oferują oni kompleksowe usługi sprzedaży, montażu i serwisu klimatyzacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ