Czy warto zdecydować się na kompresor tłokowy 50 l?

0
1122
kompresor tłokowy 50 l

Dość sporym wyzwaniem jest wybór wysokiej klasy narzędzia, które bezproblemowo będzie zasilać urządzenia pneumatyczne, pistolet lakierniczy albo pomagać pompować koła. Warto wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, które zdecydują o wyborze odpowiedniego kompresora tłokowego 50 l.

Do jakich prac wybrać kompresor tłokowy?

Każdy, kto decyduje się na zamówienie sprężarki tłokowej 50 l, powinien przede wszystkim dokładnie zastanowić się nad tym, do jakich zadań najczęściej będzie służyć. Jeżeli będziemy chcieli użytkować kompresor w warsztacie samochodowym lub w ciężkim przemyśle to należy postawić na wysokiej klasy urządzenie, posiadające bardzo dużą moc przerobową.

Natomiast w sytuacji, gdy doskonale wiemy, iż będziemy sprężarkę używać tylko to przydomowych prac, gdzie nie potrzeba wysokiej wydajności, to w zupełności możemy zamówić standardowy model bezolejowy. Taki produkt jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, kiedy na naszym stanowisku pracy wymagana jest wysoka higiena czystości i nie można dopuścić nawet odrobinę oleju w sprężonym powietrzu.

Na co zwrócić uwagę wybierając sprężarkę tłokową?

Decydując się na zakup sprężarki tłokowej 50 l, trzeba bezwzględnie zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Najważniejsze z nich to:

  • poziom generowanego hałasu,
  • wydajność,
  • moc,
  • pojemność,
  • oraz czas, w jakim napełniana jest butla.

Wybierając urządzenie, które ma wysoką moc oraz wydajność, bez problemu będziemy mogli wykonać nawet najbardziej wymagające zadania. Żeby osiągnąć efektywną pracę, najlepiej jest postawić na model posiadający duży zbiornik, ponieważ można wtedy pracować bez żadnych przerw.

Takie rozwiązanie spowoduje również to, że nie będzie trzeba co kilka godzin ładować kompresora, ponieważ w wielu przypadkach jest to proces bardzo czasochłonny. Dobrze jest więc przed zakupem zwrócić uwagę na to, jaki jest czas napełniania butli.

Poziom hałasu – istotne informacje

Sam poziom hałasu, jaki generuje kompresor, również ma istotne znaczenie. Zdecydowanie najlepszym produktem jest ten, który wytwarza natężenie na poziomie 70-75 dB. Oczywiście na rynku znajdziemy jeszcze lepsze modele, które generują znacznie mniej hałasu, dzięki czemu idealnie nadają się do użytku domowego.

Stacjonarny czy przenośny kompresor tłokowy 50 l?

Zawsze przed ostatecznym podjęciem decyzji, warto zastanowić się nad tym, czy będziemy użytkować sprężarkę w jednym miejscu, czy też zdecydowanie lepiej dla nas będzie zamówić urządzenie przenośne.

Pojemne i duże kompresory są idealnym rozwiązaniem do warsztatów samochodowych oraz wulkanicznych. Należy przy ich wyborze pamiętać o tym, aby posiadały kilkumetrowy kabel zasilający, co pozwoli komfortowo z nich korzystać.

Charakterystyka modeli przenośnych

Przenośne modele najlepiej sprawdzają się w pracach takich jak malowanie oraz lakierowanie. Dzięki nim można dotrzeć do każdego, nawet najtrudniejszego miejsca.

Wersje mobilne wykonane są z materiałów charakteryzujących się lekką wagą, dzięki czemu są poręczne i można je bezproblemowo wykorzystywać w małym domowym garażu albo dużym, profesjonalnym warsztacie.

Zakup konkretnego kompresora tłokowego 50 l należy zawsze dobrze przemyśleć. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, trzeba dokładnie ustalić swoje potrzeby oraz oczekiwania, a także zapoznać się z parametrami urządzenia oraz funkcjonalnościami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ