Czym jest aparthotel?

0
3987
Czym jest aparthotel?

Choć sama nazwa aparthotel brzmi dość egzotycznie i jakby nie miała nic wspólnego z polską rzeczywistością, w rzeczy samej to nic innego, jak usługi wynajmu lokali uznawanych za apartamentowe na zasadzie zbliżonej do hotelu.

Usługi hotelarskie w Polsce są bardzo popularne – nie dziwi to szczególnie wówczas, jeśli mowa o podróżowaniu na terenie niewielkiego dość kraju, będącego jednocześnie siedzibą wielu wspaniałych i godnych odwiedzenia miejsc. Obecna rzeczywistość sprawia, że zdecydowanie częściej wybieramy podróże po Polsce, rezygnując z tych zagranicznych. Oczekując naprawdę komfortowych warunków na odpoczynek i nocleg, decydujemy się nie na standardowe oferty hoteli (dość staroświeckie i niezbyt atrakcyjne cenowo), a coraz częściej na samodzielne mieszkania wynajmowane na krótki okres czasu.

Nierzadko bowiem interesuje nas nie pobyt tygodniowy lub dłuższy, a zaledwie doba czy dwie. W ten sposób, korzystając z usług aparthotelu, otrzymujemy dostęp do luksusowej przestrzeni wraz z pełnym komfortem wyposażenia hotelowego (ręczniki, świeża pościel, kosmetyki) za atrakcyjną i korzystną cenę.

Co więcej, oferta apartahoteli nie zamyka się jedynie na wynajmach obejmujących co najmniej dobę. Istnieją miejsca, które zarezerwować można jedynie na parę godzin – te dopasowane są głównie dla klientów naprawdę wymagających, nierzadko – biznesowych.

Coraz popularniejsza w Polsce usługa aparthoteli staje się usługą pożądaną i chętnie poszukiwaną. Rosnące zainteresowanie tego typu noclegami zaobserwować można nie tylko wśród wynajmujących podróżujących, ale również i tych, którzy oferują przestrzeń do wynajmu. Okazuje się bowiem, że udostępnienie stylowo wyposażonego apartamentu na doby może okazać się dużym zarobkiem dla wynajmujących.

Co do aparthoteli przyciąga podróżnych? Głównie atrakcyjna cena – wahająca się średnio od 150 do 400 zł za dobę i możliwość korzystania z pełni wyposażonej przestrzeni. W tej opcji standardowe hotele nie mają szans z aparthotelami. Wygrywają też w ofertach umieszczonych na popularnych serwisach skupiających oferty wynajmu na doby. Nie pozostaje więc nic innego, jak.. podróżować i cieszyć się życiem!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ