Czym jest SmartThings Home?

0
172

Marzysz o tym, aby dostępne w Twoim domu urządzenia mogły ze sobą współpracować? Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach idea inteligentnego domu nie jest nam wcale taka obca. Sprawdź więc, czym właściwie jest SmartThings Home i co w szczególności wyróżnia sprzęty marki Samsung. Poznaj również zalety korzystania z aplikacji SmartThings*!

Poznaj SmartThings Home

SmartThings Home to nic innego, jak inteligentny dom, którym możesz sterować przy pomocy nowoczesnej aplikacji. Wiele dostępnych w ofercie marki Samsung urządzeń daje nam taką możliwość. Podczas zakupu powinniśmy się jednak upewnić co do kompatybilności sprzętu ze SmartThings. Jak może wyglądać taki inteligentny dom?

Możesz przykładowo stworzyć idealny nastrój w swoim lokum przy pomocy dostępnych urządzeń. Wystarczy zsynchronizować oświetlenie z telewizorem, ustawić oczyszczacz powietrza czy dla lepszej atmosfery włączyć w tle muzykę, która popłynie z soundbara. Z poziomu telefonu możesz nawet opuścić rolety!

Czy wiesz jak działa aplikacja SmartThings?

Korzystając z urządzeń marki Samsung, warto sprawdzić, które z nich pozostają kompatybilne z aplikacją SmartThings. Tę możesz zainstalować na swoim smartfonie. Aplikacja dostępna jest w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Pamiętaj jednak, że wymagane jest połączenie z Wi-Fi, a także założenie konta Samsung.

Aplikacja daje dostęp do szerokiej gamy funkcji oraz ciekawych rozwiązań. To między innymi monitoring oraz kontrola domu i mieszkania. Użytkownik może również tworzyć scenariusze i programować złożone czynności, takie jak chociażby wyłączenie oświetlenia w domu, uruchomienie pralki czy włączenie zmywarki. Może również śledzić zdalny odczyt z czujników i pozostałych urządzeń w domu.

Z pomocą SmartThings możliwe jest również sterowanie sprzętami za pomocą asystenta głosowego. Nie można też zapominać o grupowaniu urządzeń czy ustalaniu harmonogramu ich pracy.

Poznaj urządzenia Smart Home

Zastanawiasz się, które urządzenia z oferty Samsung można sterować z poziomu aplikacji SmartThings? Jest ich niezwykle wiele i znajdziesz je w niemal każdej kategorii produktów. Oto kilka przykładów!

Z aplikacją możesz połączyć między innymi swój nowoczesny telewizor. Upewnij się jedynie, że pozostaje on kompatybilny ze SmartThings. Samo połączenie jest niezwykle proste, ponieważ możesz skorzystać z funkcji Dotknij i Wyświetl, czyli Tap View. Wystarczy włączyć tę funkcję na swoim telefonie, a następnie zbliżyć go do ramy telewizora.

Twoja aplikacja pozwoli Ci zdalnie zaplanować cykl prania czy nawet zajrzeć do wnętrza lodówki (jeżeli ta posiada wbudowaną kamerę). To wciąż nie wszystko, ponieważ Samsung Smart Home to także możliwość tworzenia listy zakupów, planowania posiłków czy nawet obliczania kosztów zużycia energii. Jedna aplikacja, a tak wiele możliwości!

 

* Dostępna w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android od wersji 8.0 i iOS od wersji 13.0. Wymagane połączenie z Wi-Fi i konto Samsung. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ