Czym powinnacharakteryzować się elegancka zastawa stołowa?

0
337
Czym powinnacharakteryzować się elegancka zastawa stołowa?

Zastawa stołowa jest niezbędną częścią wyposażenia każdego domu, jednak jej wybór to często trudne zadanie. Zestaw naczyń dla wielu osób jest bowiem nie tylko praktycznym elementem codziennego użytku, ale też stanowi ozdobę, dopełnienie wnętrza, a przy ważnych okazjach staje się niemal wizytówką domowników. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup już gotowego zestawu, czy sam go skomponujesz, poniżej zobaczysz czym powinna charakteryzować się elegancka zastawa stołowa.

Kolorystyka – jaki odcień ma elegancka zastawa?

W pierwszej kolejności musimy zdecydować, jakiego koloru będzie nasza zastawa. Klasyczna biel idealnie wpasuje się w każde wnętrze, tym samym dobór obrusu czy bieżnika i innych stołowych dodatków stanie się łatwiejszy. Ale tylko białych zastaw jest naprawdę sporo, dlatego różnice zauważysz nawet w odcieniu. Niektórzy producenci proponują talerze i miski śnieżnobiałe, inni w odcieniu porcelany, alabastru czy śmietanki. Jako detalista na pewno zastanowisz się, czy bliższe są Ci barwy chłodne czy ciepłe. Jednak cokolwiek wybierzesz, będzie to eleganckie. Czasem po prostu biały prosty talerz okazuje się najbardziej elegancki.

Jeśli nie jesteś fanem minimalizmu i zdecydujesz się na zakup kolorowej zastawy, musisz pamiętać o tym, żeby dany kolor pasował do reszty wystroju, aby zachować estetykę wnętrza. Eleganckie odcienie to burgund, granat, złoty – jeśli takie akcenty znajdą się na talerzach w formie zdobień czy oblamówek, możesz oczekiwać, że te będą prezentowały się szlachetnie i gustownie na każdym stole.

Eleganckie zestawy

Eleganckie zestawy – talerze, które królują na stołach

Elegancka zastawa stołowa to inwestycja, która będzie nam służyć przez długie lata, dlatego nie warto na niej oszczędzać. Trzeba jednak przemyśleć, z jakiego materiału powinna być wykonana, aby:

  • luksusowo wyglądała,
  • była łatwa w myciu i suszeniu,
  • była możliwie solidna.

W sklepach, np. w Prymus AGD najczęściej znajdziemy naczynia wykonane z porcelany, kamionki, fajansu i oczywiście szkła. Pierwszy materiał jest najbardziej ponadczasowy i elegancki, delikatny. Ma wielu zwolenników, co nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę jego niską wagę i niezwykle wyrafinowaną prezencję.

Czy wykonane z innych materiałów talerze też mogą być eleganckie? Nie zawsze, bo np. talerze z kamionki są odporniejsze, ale charakteryzują się bardziej masywnym wyglądem, który może przytłaczać dekorację stołu. Jeśli zależy nam na imitacji porcelanowego designu, idealnym wyborem będzie fajans. Jest on wytrzymalszy od porcelany, można go również myć w zmywarce, a zestawy z niego wykonane często przypominają te najbardziej szlachetne.

Jakość wykonania zastawy stołowej

Elegancja tkwi w szczegółach

Jakość wykonania zastawy stołowej ma znaczenie zawsze, zwłaszcza gdy mówimy o eleganckich talerzach, które mają zdobić nasz stół. Dlatego zwróć uwagę na kształt naczyń i elementy takie jak uchwyty, podstawy. Mogą być one proste lub falowane. Ścianki filiżanek mogą być gładkie albo zdobione misternymi detalami. Wybierz takie, które są najbliższe Twojemu stylowi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ