Czym powinny się wyróżniać meble na mały balkon?

0
1589
meble na mały balkon

Wypoczynek na świeżym powietrzu lub relaks z kubkiem ulubionego napoju w promieniach słońca to czysta przyjemność, z której lubi korzystać większość z nas. Dlatego też powstają coraz wygodniejsze meble ogrodowe, gwarantujące wygodę w przydomowej przestrzeni.

Czy jednak z tej radości muszą rezygnować osoby mieszkające w blokach, które mają do dyspozycji wyłącznie niewielki balkon? Nic bardziej mylnego. Trzeba tylko wybrać odpowiednie wyposażenie, które zapewni komfort i wpisze się w dostępną przestrzeń.

Jakie meble przydają się na balkonie?

Wygodny zestaw mebli wypoczynkowych najczęściej składa się z sofy, foteli i stolika. Na balkonie niestety zazwyczaj nie da się wprowadzić tak dużych elementów.

Mimo to warto pomyśleć o wyposażeniu do siedzenia oraz o praktycznym stoliku, dopasowanym do potrzeb domowników. Dodatkowo można wykorzystać praktyczne meble do składowania różnych przedmiotów. Mogą to być na przykład szafy lub skrzynie, w których zmieszczą się wszystkie potrzebne drobiazgi.

Jak wybierać meble na mały balkon?

Klucz do wyboru praktycznych i wygodnych mebli na balkon musi być nieco inny niż w przypadku wyposażenia na taras lub do ogrodu.

Oczywiście liczy się komfort użytkowania, który definiuje się jednak odmiennie, zwłaszcza na ekstremalnie małych balkonach. Co trzeba zatem wziąć pod uwagę i jak wybrać optymalne rozwiązania?

Niewielkie rozmiary – składane meble na balkon

Najwięcej trudności sprawia znalezienie mebli, które zapewniają wygodę siedzenia na balkonie i nie zajmują zbyt dużo miejsca. Zamiast foteli lepiej postawić na praktyczne krzesła, dostępne na przykład w Bazkar.pl.

Idealnie sprawdzają się modele składane. Rozkłada się je tylko wtedy, gdy są potrzebne do siedzenia. Przez pozostały czas stoją złożone z boku, nie zajmując cennego miejsca.

Wielofunkcyjne meble – rozwiązanie praktyczne i efektowne

Inną opcją są niezmiernie praktyczne meble wielofunkcyjne na balkon. Przydają się zwłaszcza w ekstremalnie małych przestrzeniach, w których trudno pozwolić sobie na bardziej rozbudowane zestawy.

Jakie rozwiązania można znaleźć na rynku? Pojawiają się choćby praktyczne stoliki kawowe, które w razie potrzeby zamieniają się na wygodne siedziska. Dużą popularnością cieszą się również stoliki z funkcją schowka, a niekiedy nawet z niewielką, podręczną lodówką plenerową, na przykład na chłodne napoje.

Meble do przechowywania – porządek i ład na małych balkonie

Oprócz mebli wypoczynkowych warto też zdecydować się na produkty do magazynowania. Najlepiej sprawdzają się praktyczne szafki lub skrzynie. Wykonuje się je z materiałów trwałych i odpornych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Warto wybrać modele, które mieszczą się w nieporęcznych kątach. Dzięki temu optymalnie wykorzystuje się całą dostępną przestrzeń i wprowadza idealny porządek na nawet bardzo małym balkonie.

Z czego powinny być zrobione praktyczne meble na balkon?

Istnieje wiele materiałów, z których można wykonywać wyposażenie na balkon. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Do najpopularniejszych zaliczają się:

  • drewno,
  • metal,
  • tworzywa sztuczne.

Pierwsze dwa typy materiałów najczęściej wykorzystuje się do produkcji składanych krzeseł i stolików. Są lekkie i praktyczne. Warto jednak pamiętać, że tego typu konstrukcje muszą być magazynowane w suchym pomieszczeniu, o dobrej cyrkulacji powietrza i stałej temperaturze. Inaczej może dojść do trwałego uszkodzenia mebli na balkon.

Znacznie praktyczniejsze pod tym względem są modele z tworzyw sztucznych, zwłaszcza z polipropylenu. Są trwałe i bez trudu znoszą przechowywanie na zewnątrz nawet przez cały rok. Co najwyżej warto okryć je folią lub pokrowcem, aby się nie zabrudziły podczas sezonu jesienno-zimowego.

Mały balkon perfekcyjnie urządzony

Nawet mały balkon może stać się idealnym miejscem do wygodnego wypoczynku. Trzeba tylko znaleźć odpowiednie meble, dopasowane wielkością i formą do potrzeb użytkowników oraz warunków przestrzennych.

Warto także postawić na dodatkowe akcesoria dekoracyjne, jak poduszki i rozmaite ozdoby. Dzięki temu miejsce do relaksu stanie się jeszcze przyjaźniejsze, a my z radością będziemy w nim spędzać każdą wolną chwilę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ