Czym wykończyć łazienkę?

0
2477
Czym wykończyć łazienkę?

Łazienka jest miejscem relaksu dla domowników. Dlatego coraz częściej osoby urządzające swoje mieszkania przykładają dużą wagę do tego z czego zostanie wykonana ich łazienka. Szczególnie dlatego, że coraz częściej ludzie podążają za nowoczesnymi trendami, dzięki którym mogą się poczuć we własnej łazience jak w ekskluzywnej łazience prosto z magazynów.

Modne dekoracje ścian w łazience

Łazienki już dawno przestały być klasyczne. Z mody wyszły już klasyczne płytki, którymi wykańczało się podłogi, ściany jak i nawet sufit łazienki. Teraz do najnowszych trendów należą: beton, stal, trawertyn a także drewno. To właśnie z tych surowców tworzone są najmodniejsze łazienki. Poznaj najnowsze trendy dekoracyjne na stronie http://dekoracje-scian.com.pl/

Beton dekoracyjny do łazienki – prawdziwy czy imitacja?

Coraz częściej osoby wykańczające swoje łazienki decydują się na beton. Obecnie na rynku można kupić prawdziwy beton architektoniczny lub imitację betonu. Dlaczego powstała imitacja betonu? Dlatego, że nie do każdego mieszkania prawdziwy beton się nadaje. Przyjrzyjmy się czym różnią się z pozoru identyczne betony, które wcale identyczne nie są.

Powierzchnie betonowe charakteryzują się chłodnym i surowym wystrojem. Jest to cecha charakterystyczna dla poindustrialnych przestrzeni, które dziś coraz częściej spotykamy we wnętrzach nowoczesnych mieszkań.

Najlepsze wrażenia wizualne daje oczywiście prawdziwy beton architektoniczny. Jest on trudniejszy w montażu, jednak profesjonaliści nie będą mieli z nim najmniejszego problemu. Dodatkowo jest on bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne a także ze względu na swoją wytrzymałość (m.in. dzięki impregnacji) świetnie sprawdza się w pomieszczeniach gdzie jest wilgoć, czyli łazienkach. Jednak nie sprawdzi się on w pomieszczeniach wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, ponieważ dla takich ścian będzie on zbyt ciężki. I w tym celu powstała imitacja betonu, która jest nie tylko prostsza w montażu ale także i dużo lżejsza. Jednak posiada ona swoje minusy. Na rynku nie ma tak dużego wyboru wzorów imitacji betonu. Wybór jest mniejszy nie tylko w kolorach ale także i w chropowatości powierzchni.

łazienka

Nadal nie jesteś przekonany? Koniecznie przczytaj artykuł na stronie http://beton-magnat.pl/beton-na-sciane-do-lazienki-zamiast-plytek/

Tynk mineralny imitujący trawertyn w łazience – To jest modne!

Na rynku można znaleźć jeszcze jeden bardzo trwały materiał wykończeniowy, który świetnie sprawdza się w łazienkach. Używany był już w starożytnej Grecji do produkcji waz i pomników. Jest to trawertyn. Jedynym jego minusem jest wysoka cena, aczkolwiek jego wysoka jakość wynagradza tą cenę. Trawertyn z firmy Magnat został wyprodukowany na bazie drobnoziarnistego tynku mineralnego. Jego odpowiednia aplikacja idealnie odwzorowuje naturalny trawertyn z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Trawertyn przeznaczony jest nie tylko do łazienek ale także świetnie nadaje się do dekoracji mieszkań i wnętrz. Nadaje ciekawy efekt na kominkach czy kolumnach domów. Jeżeli szukamy czegoś oryginalnego to warto zdecydować się właśnie na ten produkt, ponieważ nada on twojemu mieszkaniu unikatowości. Będziesz mógł poczuć się jak w eleganckich budynkach ze starożytnej Grecji.

Interesuje Cię efekt trawertynu na ścianie w łazience? Dowiedź się więcej z artykułu http://trawertyndekoracje.pl/trawertyn-w-lazience-a-moze-efekt-trawertynu/

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ