Deszczownica – jak wybrać najlepszy model?

0
1375
Deszczownica

Deszczownica to nowoczesny element wyposażenia łazienki. Jest coraz częściej wybierana do łazienek – zarówno ze względu na stylowy design, jak i na funkcjonalność. Sprawdź, jak wybrać deszczownicę idealną!

  1. Deszczownica – działanie
  2. Dostępne rodzaje deszczownic
  3. Na co zwrócić uwagę kupując deszczownice?
  4. Czym różni się deszczownica do wanny od tej do prysznica?

Relaksujący prysznic lub kąpiel z udziałem deszczownicy jest świetnym pomysłem zawsze wtedy, gdy chcesz odstresować się po ciężkim dniu. Wybierając deszczownice łazienkowe, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jeżeli planujesz zakup deszczownicy, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Deszczownica – działanie

Na samym początku warto wyjaśnić, czym jest i na jakiej zasadzie działa deszczownica. Jest ona rodzajem natrysku prysznicowego, który przypomina dużą słuchawkę prysznicową. Deszczownice łazienkowe montuje się pod sufitem. Ich działanie polega na rozproszeniu strumienia wody, co pozwala na niezwykle komfortową i relaksującą kąpiel w strumieniu, który przypomina ulewny deszcz. Deszczownica jest świetną propozycją do kabiny lub zabudowanej wanny. Szeroki wybór różnego rodzaju deszczownic znajdziesz m.in. w sklepach internetowych (https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/elementy-prysznicowe-podtynkowe/deszczownice.html).

Dostępne rodzaje deszczownic

Na rynku dostępne są różne rodzaje deszczownic prysznicowych. Różnią się one m.in. ze względu na sposób montażu. Możesz zdecydować się na zakup deszczownicy podtynkowej lub natynkowej. Zestaw montowany na stelażu podtynkowym będzie idealną propozycją dla fanów minimalizmu i zapewni oszczędność miejsca pod prysznicem. W takim przypadku większość elementów zestawu pozostaje niewidoczna, co pozwala na osiągnięcie estetycznego wystroju łazienki. Takie rozwiązanie ma jednak wadę – montaż zestawu podtynkowego należy rozpocząć jeszcze zanim zostaną wykończone ściany. Z kolei w razie ewentualnej awarii konieczny będzie demontaż zabudowy. Zestawy natynkowe są łatwiejsze w montażu – można je zainstalować na tynku, bez ingerencji w strukturę wewnętrzną ściany.

Na co zwrócić uwagę kupując deszczownice?

Przy zakupie deszczownicy warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim sprawdź, z jakiego materiału wykonany jest wybrany model. Na rynku dostępne są deszczownice wykonane z tworzywa sztucznego oraz z metalu. Modele z tworzywa są znacznie tańsze. Jednak po pewnym czasie istnieje możliwość rozklejenia się talerza deszczownicy. Dlatego jeżeli zależy Ci na produkcie wysokiej jakości, zdecyduj się na zakup deszczownicy wykonanej np. ze stali nierdzewnej lub mosiądzu. Takie modele są zdecydowanie lepszej jakości, dzięki czemu mogą bezawaryjnie posłużyć Ci przez wiele lat. Zwróć także uwagę, czy części zamienne do deszczownicy są łatwo dostępne. Jeżeli tak, to w przypadku ewentualnej awarii jednego z elementów nie będzie problemu z jego wymianą. Kolejna kwestia to oczywiście kształty deszczownic łazienkowych. W zależności od Twoich preferencji możesz zdecydować się na deszczownicę kwadratową, prostokątną lub okrągłą. Pamiętaj, że kształt deszczownicy powinien być dopasowany do innych elementów armatury łazienkowej. Przykładowo – jeżeli Twoja bateria umywalkowa ma kanciasty kształt, wybierz deszczownicę w kształcie kwadratowym lub prostokątnym. Masz również do wyboru modele o różnych kolorach. Najbardziej popularne są deszczownice prysznicowe w odcieniu chromu. Jednak jeżeli chcesz nadać swojej łazience niepowtarzalny wygląd, możesz wybrać deszczownicę w kolorze czarnym, białym lub złotym. Warto wspomnieć, że deszczownice różnią się między sobą również spełnianymi funkcjami. Możesz zdecydować się np. na deszczownicę z regulacją siły strumienia lub temperatury wody.

Czym różni się deszczownica do wanny od tej do prysznica?

Wiele osób zastanawia się, czy deszczownica do wanny będzie dobrym wyborem. Na szczęście miłośnicy kąpieli również mają możliwość zafundowania sobie relaksu z udziałem deszczownicy. Właściciele wanien mogą zdecydować się na montaż deszczownicy, jednak należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Deszczownice prysznicowe mogą mieć dowolne, nawet bardzo pokaźne rozmiary. Warto jednak zwrócić uwagę na wielkość kabiny – jeżeli jest niewielka (np. 80 x 80 cm), zdecyduj się na deszczownicę o małej średnicy. Właściciele kabin o dużych rozmiarach mogą pozwolić sobie na większą dowolność. Z kolei deszczownica do wanny niezabudowanej powinna mieć możliwie jak najmniejszą średnicę. Im większa słuchawka, tym większe prawdopodobieństwo, że podczas kąpieli duża ilość wody znajdzie się na podłodze. Większa dowolność w kwestii rozmiaru deszczownic istnieje w przypadku wanien zabezpieczonych parawanem. Ważne jest tutaj umiejscowienie deszczownicy do wanny. Należy ją przymocować do ściany lub sufitu w taki sposób, aby woda nie wylewała się poza wannę.

Deszczownica jest oryginalnym elementem wyposażenia łazienki. Sprawdzi się zwłaszcza dla osób, które chcą zrelaksować się w przyjemnym strumieniu przypominającym deszcz. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu deszczownicy, koniecznie weź pod uwagę opisane powyżej wskazówki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ