Dlaczego odpowiedni rozmiar łóżka to klucz do spokojnego snu dziecka?

0
129
Dlaczego odpowiedni rozmiar łóżka to klucz do spokojnego snu dziecka

W przypadku dzieci sypialnia to coś więcej niż tylko miejsce do spania. To również przestrzeń, w której najmłodsi rosną, regenerują siły i rozwijają się. Z tego właśnie powodu wybór odpowiedniego łóżka jest tak istotny. Mebel ten powinien być właściwie dopasowany do potrzeb dziecka, co bezpośrednio przełoży się na komfort jego snu. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule. Zapraszamy.

W jaki sposób łóżko wpływa na rozwój dziecka?

Wiele osób wychodzi z założenia, że jeśli dziecko jest naprawdę zmęczone, to zaśnie wszędzie. Być może jest to prawda, jednak konsekwencje, jakie niesie ze sobą niedostateczny komfort wypoczynku w przypadku maluchów, może być fatalny w skutkach dla ich zdrowia. Jakość snu ma bowiem fundamentalne znaczenie zarówno jeśli chodzi o samopoczucie maluchów, jak i ich prawidłowy rozwój. Właściwie dopasowana przestrzeń do spania gwarantuje komfortowy wypoczynek. Dzieci, które dobrze śpią lepiej funkcjonują w ciągu dnia, są bardziej skoncentrowane, osiągają lepsze wyniki w nauce i rzadziej doświadczają problemów ze zdrowiem. Ponadto właściwe łóżko wspiera także fizyczny rozwój maluchów, zapewniając ich ciałom odpowiednią podporę, a tym samym zapobiegając wadom postawy. Dodatkowo jest to miejsce, w którym maluchy powinny czuć się bezpiecznie i komfortowo. Ze względu na to, że łóżko stanowi ich osobistą przestrzeń, powinno odzwierciedlać zarówno osobowości dzieci, jak i ich zainteresowania. Odpowiednio dopasowany mebel to zatem inwestycja nie tylko w spokojny sen dziecka, ale również w jego prawidłowy rozwój i zdrowie.

Rozmiar dziecięcego łóżka – jaką rolę odgrywa w wypoczynku?

Prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy informacja, że zbyt małe łóżko znacząco obniża komfort wypoczynku dziecka. Maluch, który nie może wykonywać w nim swobodnych ruchów często się budzi, śpi niespokojnie, a rano jest zmęczony i brak mu sił do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Żeby tego uniknąć, należy obserwować rozwój dziecka i zadbać o to, aby w odpowiednim momencie wymienić jego miejsce do spania na większe. Na rynku dostępny jest szeroki wybór rozmiarów łóżek dedykowanych najmłodszym. Można wybierać m.in. spośród takich rozwiązań, jak:

· Łóżka dziecięce 80×160. To propozycja dla maluchów w przedziale wiekowym od 3 do 10 lat. Oczywiście to, czy sprawdzi się w przypadku danego dziecka i jak długo będzie mu służyło, jest uzależnione od tempa jego wzrostu i rozwoju. Z ofertą mebli w tych wymiarach można zapoznać się tu: https://lozkolandia.pl/lozka-wg-rozmiaru/80×160, do czego zachęcamy.

· Łóżka dziecięce 80×180. Modele te powstały z myślą o dzieciach, które ukończyły 5 r.ż. i powinny służyć im mniej więcej do osiągnięcia 10- 11 r.ż. Jednak tak jak w przypadku wcześniej opisanych mebli, wzrost i rozwój to kwestia indywidualna, a łóżko powinno być dopasowane do konkretnego malucha. Ciekawe propozycje mebli o tych wymiarach dostępne są w ofercie: https://lozkolandia.pl/lozka-wg-rozmiaru/80×180. Asortyment sklepu jest na tyle zróżnicowany, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

· Łóżka dziecięce 80×190. Choć dedykowane starszym dzieciom, sprawdzą się również w przypadku 4,5 czy 6-latków. Osoby zainteresowane tą wielkością łóżek znajdą je pod adresem: https://lozkolandia.pl/lozka-wg-rozmiaru/80×190. To zróżnicowana oferta, odpowiadająca na odmienne potrzeby klientów.

Ze względu na to, jak ważną rolę odgrywa sen w rozwoju dziecka, powinien odbywać się on w odpowiednio przystosowanych do tego warunkach. Aby je stworzyć, konieczny jest dobór wysokiej jakości łóżka, dopasowanego do indywidualnych potrzeb malucha. Znajdziesz je w ofercie Łóżkolandii, pod adresem: lozkolandia.pl. Zachęcamy do odwiedzenia e-sklepu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ