Dlaczego warto postawić na osłony tarasu?

0
1015
Dlaczego warto postawić na osłony tarasu

Coraz częściej na polskich osiedlach pojawiają się mieszkania z tarasami. Tak duże balkony to nie lada gratka dla wielu z nas. Takie mieszkania są o wiele bardziej atrakcyjne. Tarasy dają bowiem wiele możliwości mieszkańcom, którzy zyskują namiastkę własnego ogrodu w środku miasta. Dzięki temu spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu. Jest jednak pewien szkopuł. Większość nowoczesnych tarasów posiada szklaną balustradę przez którą wszystko widać. Przez to możemy stać się obiektem obserwacji sąsiadów i innych wścibskich osób. Osłona na taras może więc stać się naszym wybawieniem.

Prywatność

Osłony tarasu są najczęściej wykonane z jednolitych materiałów, dzięki czemu tworzą spójną i elegancką całość. Można umieścić je po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie balustrady, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Taka osłona na taras oddzieli naszą przestrzeń od świata zewnętrznego, nawet późnym wieczorem, gdy w mieszkaniu świeci się światło. Nikt z przechodniów nie będzie widzieć co trzymasz na balkonie, czy czasami nie suszysz właśnie tam prania, ani z kim spędzasz czas.

To również nieoceniony towarzysz latem. Docenią go przede wszystkim rodzice, którzy w upalne dni chętnie wystawiają swoim pociechom małe baseniki na taras, aby mogły zażyć kąpieli na świeżym powietrzu. Dzięki osłonie na taras cała zabawa będzie odbywać się w spokoju.

A może lubicie spędzać czas we dwoje? Osłony tarasu sprawią, że romantyczna kolacja na świeżym powietrzu naprawdę będzie odbywać się w intymnej atmosferze. Dodaj do tego dużo poduszek, delikatne oświetlenie i zyskasz miejsce lepsze, niż w niejednej restauracji.

Osłona od wiatru na taras nawet w te chłodniejsze dni

Jeśli należysz do osób, które lubią spędzać czas na tarasie, z pewnością nie raz błogie lenistwo przerwał Ci uporczywy wiatr. Osłona od wiatru na taras sprawi, że nie będzie on aż tak dokuczliwy. Dzięki swojej strukturze, osłona odbija powietrze, nie przepuszczając wiatru. Wewnątrz stworzy się przytulne miejsce, w którym odczuwalna temperatura będzie wyższa.

Łatwy montaż

Osłona na taras nie wymaga specjalistycznego montażu. Każda z nich posiada specjalne, gęsto rozłożone przelotki. Można samodzielnie przymocować ją do balustrady. Nie straszne jej promienie słoneczne – kolory na długo pozostają żywe, więc nie będziesz musiał wymieniać osłony co roku. Jeśli zechcesz ją umyć – wystarczy osłonę odczepić i opłukać w wannie lub pod prysznicem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ