Domy idealne dla rodzin dużych i wielopokoleniowych

0
5161
Domy idealne dla rodzin dużych i wielopokoleniowych

Duża rodzina potrzebuje odpowiednio dużego domu. Tylko spory metraż pozwoli komfortowo poczuć się każdemu z jej członków. Na szczycie hierarchii wartości większości ludzi stoi rodzina. To z rodziną można spędzić wolny czas jednocześnie czując prawdziwą domową atmosferę. Aby stworzyć tętniący życiem, przytulny i komfortowy dom dla wszystkich jej członków należy zadbać o bezpieczeństwo i funkcjonalność na najwyższym poziomie. Zwłaszcza jeżeli planujemy budowę domu wielopokoleniowego. Tak liczna familia potrzebuje odpowiednio dużego metrażu, który zapewni przestrzeń do wspólnych spotkań, a jednocześnie każdemu domownikowi pozwoli znaleźć odrobinę intymności.

Rodzina w dwóch strefach

Z punktu widzenia licznej, wielopokoleniowej rodziny najważniejszą zaletą projektów domów dużych jest możliwość podzielenia ich na dwie strefy. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest zagospodarowanie na parterze części dziennej, natomiast na piętrze nocnej. Taki podział z pewnością zapewni domownikom swobodę i prywatność. Strefa dzienna to część, w której rodzina wspólnie spędza czas w dzień. Najczęściej składa się z otwartej kuchni połączonej z jadalnią i salonu z wyjściem na taras. Za dnia dobrze być razem, jednak w nocy wszyscy oczekujemy nieco intymności. Zapewni go strefa nocna z sypialniami, własnymi garderobami i łazienkami dla każdego z domowników. Te ostatnie przydadzą się też rano, kiedy wielu z nich spieszy się do pracy czy do szkoły.

Goście? Żaden problem

W ciepłym i tętniącym życiem domu goście nie są rzadkością, a duży metraż pozwala przyjąć ich w wielkim stylu. Warto w tym celu zaplanować jedną dodatkową sypialnię w strefie dziennej, tak by odwiedzający nie naruszał prywatności domowników i przez cały pobyt czuł się swobodnie i komfortowo.

Komfort bez kompromisów

Projekt domu HomeKoncept-07
Projekt domu HomeKoncept-07

Największym atutem dużych domów jest powierzchnia mieszcząca wszystkie dodatkowe pokoje niezbędne do komfortowego mieszkania i tworzące dom w pełni funkcjonalny. Duża rodzina to z pewnością dużo prania. W tym celu jedno z pomieszczeń warto zaaranżować na pralnio-suszarnię. Majsterkowicze będą mogli urządzić sobie warsztat, a artyści – własną pracownię. Funkcjonalna spiżarnia przy kuchni to pomysł, który także warto przemyśleć. Zapełniona latem, przez kolejne miesiące będzie źródłem naturalnych przysmaków, które zagoszczą na stole podczas rodzinnych spotkań.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ