Domy murowane – od lat cenione

0
2252
domy murowane

Według statystyk Polacy bogacą się z roku na rok coraz bardziej.

Jest to bardzo dobry fakt, że nasz standard życia się polepsza. Co jednak to ma do tematyki domów? Mianowicie chodzi o zależność między zamożnością a własnym domem. Nie ma co ukrywać, że obecnie w każdym dużym mieście większość ludzi żyje w mieszkaniach, blokach. Często są mieszkania na wynajem. Jednak zazwyczaj każdy człowiek marzy o własnym domu. Najlepiej jeszcze jakby mógł go sam wybudować. Taka sytuacja ma coraz częściej miejsce w naszym kraju. Stąd też można zauważyć, że na rynku pojawia się coraz więcej firm z branży budowlanej. Z pewnością mają one setki zleceń. Jeśli już ktoś uzbiera pieniądze lub zapożyczył się w banku, należy zdecydować jaki dom wybudować.

Najważniejszy jest jednak na samym początku odpowiedni projekt, który często także sporo kosztuje.

Jestem jednak zdania, że lepiej zainwestować w projekt niż ewentualne poprawki wynikające z hipotetycznych błędów. Jeśli projekt jest gotowy, powinniśmy zacząć zastanawiać się nad tym, w jakiej technologii planujemy, aby powstał nasz dom. Najpopularniejsze są domy murowane. Są to tradycyjne budynki, które były budowane już dziesiątki lat temu. Są nadal w modzie i świetnie się sprawdzają. W dodatku w ich przypadku możemy mówić naprawdę o długowieczności. Wnioskować to można po tym, że większość obecnych budynków w kraju to właśnie domy murowane. Niektóre nawet mają ponad 100 lat i nadal stają w świetnym stanie.

murowane domy są bardzo popularne

Jednak jeśli chodzi o przyszłościowe modernizacje, to budynki takie nie zbyt się do tego nadają. Budynki murowane są pod tym względem znacznie bardziej „statyczne” – rozbudowa zasiedlonego domu stwarza więcej problemów technicznych, zwykle wymaga czasowej przeprowadzki, ma także poważniejsze konsekwencje dla zaaranżowanego już zazwyczaj, najbliższego otoczenia domu. Każdy, kto jednak dogłębnie analizuje przebieg nadchodzącej budowy domu, powinien mieć na uwadze czas realizacji projektu. Tutaj domy murowane nie wyglądają zbyt dobrze. Z reguły zakłada się, że budynek powstanie w ciągu dwóch sezonów. Jest to całkiem długi okres. Wystarczy porównać domy prefabrykowane, które w dobrych warunkach są w stanie powstać w ciągu trzech miesięcy. Jednak nie zależy ci na czasie, a uważasz a priorytet jakość i wytrzymałość to nie masz powodów, aby się tym przejmować. Domy murowane posiadają także liczne zalety. Pierwsza i już wspominaną przeze mnie jest ich niezwykła wytrzymałość.  Budynki wykonane z cegieł lub betonowych bloczków odznaczają się bardzo wysoką ciepłochronność. To dobra informacja, ponieważ nie trzeba będzie tak często dbać o temperaturę wewnątrz, jak w domach drewnianych. Wpływa także na to wysoka akumulacja ciepła. Trzeba jednak zaznaczyć, że domy murowane są kłopotliwe, jeśli chodzi o wyciszenie stropu. Spowodowane jest to tym, że jego powierzchnia naprawdę kiepsko tłumi dźwięki uderzeniowe, czyli np. kroki. Jak widać domy murowane, to całkiem dobry i naturalny wybór. Oczywiście, jeśli nie planujesz budować czegoś bardziej modernistycznego, to dom z cegieł będzie idealny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ