Drzwi wewnętrzne, jak dopasować je do aranżacji mieszkania?

0
2099
Drzwi wewnętrzne

Remontujesz mieszkanie i planujesz kupić drzwi wewnętrzne? Dobrze jest dopasować je do wystroju pomieszczeń i wybrać coś modnego. A ciekawych kolekcji na rynku nie brakuje. Dziś prezentujemy trendy od marki Drzwi CAL.

Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, to przy ich zakupie należy kierować się zarówno sercem, jak i rozumem. Choć pierwsze wrażenie jest istotne, dobrze jest podejść do misji bardziej krytycznie. Należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale także materiał wykonania, grubość, typ okładziny, jak i jakość zawiasów. Ponadto liczy się dopasowanie drzwi do aranżacji całego mieszkania. Dobrze jest zachować spójność jeśli chodzi o styl i kolorystykę drzwi. Istotny jest także kontrast, jaki mogą tworzyć ze ścianami czy umeblowaniem. Takie zestawienia dobrze jest wcześniej przemyśleć, ponieważ drzwi wewnętrzne są mocno widoczne i stanowią jeden z dominujących elementów dekoracyjnych w mieszkaniu.

Drzwi do mieszkań w stylu nowoczesnym i skandynawskim

Bardzo pożądanym modelem we współczesnych mieszkaniach są drzwi pokojowe ze szkłem lacobel. Takie modele oferuje CAL w ramach kolekcji drzwi Geometria. Ich kolorystyka bazuje na kontrastowych zestawieniach – faktura surowego drewna towarzyszy tu czerni oraz bieli. Z tego powodu to idealne drzwi wewnętrzne drewniane do mieszkań w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym.

Przy wnętrzach nowoczesnych doskonale sprawdzą się także inne modele CAL o lekkiej i prostej formie oraz jasnych barwach (kolekcje Nova). Jeśli chcemy dodać nowoczesnemu mieszkaniu nieco przytulności, warto wybierać te w naturalnym kolorze drewna lub uzupełnione o różnego typu drewniane wstawki. W przypadku mniejszych mieszkań polecamy wybrać drzwi z przeszkleniami, które wpuszczą więcej światła i doświetlą wnętrza. Tu lepiej sprawdzą się także drzwi wewnętrzne drewniane w jasnych kolorach, np. bielone drewno

Jeśli Twoje mieszkanie urządzone jest w stylu retro lub klasycznym, marka CAL oferuje Kolekcję Szlachecką. Są to drzwi drewniane wewnętrzne o eleganckim wykończeniu, wykonane z wysokogatunkowego drewna. Taki zakup to solidna inwestycja na lata. Nie musisz martwić się, że za kilka lat drzwi staną się niemodne lub mocno poniszczone i niezdatne do użytku.

Drzwi wewnętrzne drewniane – zdrowie na wiele lat

Jeśli przedmiotem Twojego zainteresowania są drzwi do łazienki, zdecyduj się na modele wyposażone w szyby z mlecznego szkła oraz przystosowane do użytkowania w warunkach podniesionej wilgotności powietrza. Z kolei do sypialni warto wybierać drzwi z naturalnego drewna, natomiast unikać tych z materiałów drewnopochodnych oraz lakierów poliuretanowych. Są niezdrowe przy wieloletnim użytkowaniu.

Bardzo dobrym wyborem będą drzwi drewniane wewnętrzne, które oferuje marka Drzwi CAL. Są to pakiety, na które składa się drewniane skrzydło, jak i drewniana ościeżnica. CAL do wyrobu swoich drzwi wykorzystuje doskonałej jakości drewno sosnowe lub dębowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ