Hokery do kuchni – włoskie krzesła barowe w twoim domu

0
580

W kuchniach coraz częściej zamiast klasycznych krzeseł spotyka się hokery, czyli wysokie barowe krzesła, które szturmem zdobywają popularność w aranżacji nie tylko barów i restauracji, ale też mieszkań. Przekonaj się o zaletach tego rozwiązania i zobacz, jak design włoskich hokerów kuchennych odmieni Twoją kuchnię.

Hokery włoskie w kuchni – jakie są ich zalety?

Rosnąca popularność hokerów nie wynika wyłącznie z chwilowej mody. Wysokie krzesła barowe są bowiem rozwiązaniem bardzo praktycznym, a ich zastosowanie w kuchni niesie bardzo wiele zalet. Jakich?

  • Hoker są bardzo wygodne – na barowych krzesłach można usiąść naprawdę komfortowo. Tym bardziej, że hokery kuchenne występują w bardzo różnych wariantach, np. jako płaskie siedziska lub wyprofilowane siedzenia z oparciami.
  • Hokery kuchenne zajmują mało miejsca – jest to bardzo istotna zaleta tego rozwiązania. Docenią ją szczególnie właściciele małych kuchni, którzy chcą zaoszczędzić możliwie jak najwięcej miejsca. Jednak nawet w przypadku większych powierzchni hokery znacznie ułatwiają poruszanie się po kuchni, np. w czasie gotowania.
  • Hokery ułatwiają przygotowywanie posiłków – pracując przy kuchennym blacie, zwykle musisz stać, ponieważ zwykłe kuchenne krzesła są zbyt niskie, aby można było komfortowo siedzieć na nich i przygotowywać posiłki na blacie. Hokery rozwiązują ten problem.

To czysto praktyczne zalety włoskich hokerów kuchennych. Warto zwrócić jeszcze uwagę na to, że krzesła barowe wpływają istotnie na odbiór Twojej kuchni. Dla gości staje się one bardziej luksusowa i ekstrawagancka. Co więcej, ze względu na skojarzenia z barami i restauracjami, sprzyjają sympatycznemu spędzaniu czasu z bliskimi.

Włoskie hokery kuchenne – dowolność w aranżacji

Włoski design meblowy cieszy się ogromnym uznaniem od bez mała wieku. Wszystko dzięki zamiłowaniu Włochów do piękna i elegancji. Jeśli dorzucimy do tego ruchy modernistyczne, które w latach 20. XX wieku wpłynęły na to, że zaczęto przykładać dużą wagę do łączenia użytkowego i wizualnego aspektu mebli, to otrzymamy ponadczasowe rozwiązania, których popularność nie słabnie do dziś.

Hokery włoskie występują w bardzo różnorodnych stylistykach. Jeśli stawiasz na klasyczne aranżacje, pełne zdobień i kolorów, m.in. styl glamour, retro czy klasyczny, wśród włoskich hokerów bez problemu znajdziesz modele, które dzięki swojemu designowi będą idealnie wpisywać się w tę estetykę. Zwolennicy minimalistycznych, nowoczesnych aranżacji także znajdą coś dla siebie – wśród włoskich hokerów nie brakuje bowiem prostych krzeseł barowych o geometrycznych kształtach, występujących w stonowanych barwach.

Włoskie hokery – funkcjonalne rozwiązania

Włoski design to jednak nie tylko wyśmienita stylistyka, ale też praktyczne funkcje. Stąd wśród włoskich mebli możesz szukać nie tylko zwykłych, wysokich hokerów. Jeśli szukasz ciekawej alternatywy dla klasycznych krzeseł, zdecyduj się na hokery niskie. Możesz wykorzystać je do zwykłego stołu kuchennego lub niskiego blatu czy niskiej wyspy.

Innym praktycznym rozwiązaniem są włoskie hokery z regulacją. Pozwalają bardzo łatwo podnieść lub obniżyć wysokość siedziska i dostosować ją do swojego wzrostu. Tego typu hokery świetnie sprawdzają się nie tylko w kuchni i barach, ale też w różnych lokalach usługowych, np. zakładach fryzjerskich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ