Internet czy anonse – najskuteczniejsze metody poszukiwania mieszkania

0
2330

Pamiętacie stare, poczciwe anonse? Papierowa gazetka, z żółtymi i szarymi stronami była najlepszym źródłem informacji. Nie ważne czy szukałeś mieszkania, czy chciałeś kupić auto, lub sprzedać lodówkę – anonse było najlepszym miejscem dla kupujących i sprzedających.

Tak było oczywiście zanim pojawił się internet. Czy dziś ktoś jeszcze korzysta z gazet typu Anonse? Co jest skuteczniejsze? Omówimy to na przykładzie osób szukających mieszkania do kupienia.

Absolutnie wygrywa tutaj internet. Nie ma skuteczniejszego i wygodniejszego sposobu szukania mieszkania niż korzystanie z internetu.

Po pierwsze – wygoda

Nie musisz wychodzić z domu, żeby przejrzeć ogłoszenia. Nie tylko możesz sprawdzić całą listę ogłoszeń, ale również wyselekcjonować je po określonych kryteriach np. ilość pokoi, metraż, piętro itp. To co daje absolutną przewagę to fakt, że mieszkanie możesz obejrzeć. Najczęściej do ogłoszenia dodawane są zdjęcia, często aranżacje mieszkań, które dopiero są w trakcie realizacji, coraz częściej jest to tzw. wirtualny spacer. Dzięki kamerce internetowej użytkownik może niemal wejść do mieszkania i zajrzeć w każdy kąt. Te możliwości nowoczesnej technologii zostawiają daleko w tyle papierowe gazetki typu Anonse.

Po drugie – informacja

W internecie oprócz oferty mieszkań możesz znaleźć wiele innych informacji np. poczytać opinie o deweloperze, poszukać informacji o nowych inwestycjach, jeszcze zanim będą realizowane, porozmawiać z innymi osobami, które już kupiły mieszkanie w danej lokalizacji zapisując się do jednej z osiedlowych grup na przykład na facebooku. To już naprawdę wyższy stopień wtajemniczenia, który pozwala na zrobienie porządnego wywiadu przed kupnem mieszkania.

Po trzecie – banalne wyszukiwanie

Dzięki wyszukiwarce google możesz wyszukać ogłoszenia, które najbardziej cię interesują. Google odpowie na każde, nawet najbardziej długie i skomplikowane zapytanie. Możesz wpisać hasło nowe mieszkania Rzeszów, ale równie dobrze nowe mieszkania trzypokojowe w Rzeszowie rynek pierwotny. Za każdym razem Google dopasuje wyniki do twoich oczekiwań, dzięki temu oszczędzasz mnóstwo czasu bo przeglądasz tylko te ogłoszenia, które Cię interesują.

Co z Anonsami? Nadal wiele osób z nich korzysta, ale są to głównie osoby starsze, które nie do końca orientują się w biegłej obsłudze internetu. Polecamy jednak by każdy nauczył mamę, tatę, babcię czy dziadka jak sprawnie wykorzystywać internet przy zamieszczaniu lub poszukiwaniu ogłoszeń.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ