Jak chronić wzrok w trakcie pracy?

0
158
Jak chronić wzrok w trakcie pracy

Należy dbać o wzrok. To jeden z najważniejszych zmysłów, który ułatwia człowiekowi codzienne funkcjonowanie. Nie ma nic gorszego niż utrata wzroku w momencie, kiedy człowiek nauczony był od maleńkości korzystania z niego. O swoje oczy powinny w szczególności dbać te osoby, które pracują na co dzień przy komputerze lub też mają do czynienia z innymi czynnikami szkodliwymi. Odpowiednią ochronę są w stanie zapewnić okulary ochronne korekcyjne.

Okulary ochronne korekcyjne z certyfikatem

Skąd mam mieć pewność, że okulary faktyczne chronią, a do tego pełnią funkcję korekcyjną? Świadczą o tym spełnione normy i posiadane certyfikaty. To jedna z najważniejszych kwestii, którą należy wziąć pod uwagę decydując się na ich zakup. Pomoże zapewnić to maksymalny poziom bezpieczeństwa. Wśród najważniejszych norm można wymienić:

  • EN 166 – dokument, który zawiera ogólne wymagania dotyczące indywidualnych środków ochrony oczu, które zgodnie z tą normą zbudowane są z oprawek i soczewek;
  • EN 169 – dokument, który odnosi się do okularów, jakie wykorzystane są m.in. do prac spawalniczych;
  • EN 379 – dokument, który mówi o okularach, jakie muszą mieć filtry automatyczne.
  • Oczywiście, nie wszystkie okulary ochronne korekcyjne muszą spełniać te wymagania. Podstawą jest EN 166, która obowiązuje tak naprawdę przez cały czas.

Kto musi nosić okulary ochronne korekcyjne?

Na samym początku była mowa o tym, że tego typu okulary należy nosić w pracy. Tak, jest to podstawowy obowiązek, który sprawi, że oczy nie będą narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie jest tu mowa tylko o pracach spawalniczych lub tym podobnych. Należy przypomnieć o tym, że długotrwała praca przy komputerze może prowadzić do pogarszania się wzroku. Pomimo tego, że ktoś takich okularów nie ma zapisanych, w przyszłości może się to zmienić.

Okulary ochronne mogą przydać się również w przestrzeni domowej, np. podczas wykonywani różnego rodzaju prac remontowych. Nawet opiłek drewniany, który przedostanie się do oka, może spowodować trwałe uszkodzenia. Wiele osób ma do czynienia z home office. W takich sytuacjach należy również zadbać o własną ochronę. Tak, aby mieć pewność, że wzrok będzie tym zmysłem, który nigdy nie będzie w stanie zdradzić człowieka.

Ochronne okulary korekcyjne można zamówić w firmie Safety Line, której ofertę można przejrzeć na stronie https://safetyline.pl/okulary-ochronne-korekcyjne/. Oferują oni w pełne bezpieczne okulary, które będzie można dopasować zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Razem z nimi będzie można zadbać o oczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ