Jak uporządkować nasz garaż?

0
22131
garaż

Utrzymanie porządku w garażu nie jest prostą sprawą. Natłok narzędzi, sprzętów i części samochodowych mogą sprawić, że zacznie brakować Ci miejsca, a do tego bardzo trudno będzie odnaleźć nawet najpotrzebniejsze narzędzia. Poznaj sposoby, dzięki którym zachowanie porządku w garażu stanie się znacznie łatwiejsze.

3 meble, które sprawią, że z łatwością zachowasz porządek w garażu

Tablica warsztatowa

Ciekawą opcją jest tablica warsztatowa z kuwetami, która nie zajmuje dużo miejsca, więc zmieści się nawet w bardzo małym garażu. Zawsze największym problemem jest natłok narzędzi, dlatego właśnie od uporządkowania ich powinieneś rozpocząć sprzątanie garażu. W tym celu doskonale spiszą się kuwety – najlepiej zamykane, gdyż możesz w nich posegregować poszczególne części, np. śrubki, nakrętki, gwoździe, ale też znaleźć miejsce na śrubokręty, wiertarkę czy wkrętarkę. Kluczowe będzie jedynie przyzwyczajenie się do tego, aby nieużywane już sprzęty czy elementy wkładać na swoje miejsce, wtedy utrzymanie porządku garażu stanie się o wiele łatwiejsze.

Półka z uchwytami

Kolejnym pomysłem jest ponownie wykorzystanie każdej wolnej powierzchni. W tym celu możesz przymocować uchwyty czy specjalną półkę bądź listwę z uchwytami. Dzięki temu będziesz mógł powiesić tam np. grabie, miotłę czy inne przedmioty potrzebne podczas pracy w garażu, piwnicy lub w ogrodzie. Kiedy postawisz na specjalne haki, to zyskasz nawet możliwość powieszenia sprzętów sportowych, na które nie masz miejsca w domu.

Regał warsztatowy

Kolejnym pomysłem jest znalezienie miejsca, gdzie ulokowany zostanie regał. Najlepiej wybrać do tego jedną ze ścian, która w całości będzie składała się właśnie z regału lub szafki. Jeśli do tego wszystkiego półki będą zamykane, to ukryjesz większość przedmiotów oraz nieporządek.

Jak zachować porządek w garażu?

Kiedy wyposażysz garaż w odpowiednie meble, to porządkowanie stanie się szybsze i bardziej przemyślane. Nie pojawi się zatem inny częsty problem, czyli nie możność znalezienia poszczególnych sprzętów tuż po sprzątaniu.

Jeśli Twój garaż jest naprawdę mały, to postaraj się maksymalnie go wykorzystać. Nie ignoruj powierzchni pionowych czy nawet sufitu, gdyż przy pomocy szafek, tablic czy haków możesz zaoszczędzić sporo miejsca. W garażu powieś na ścianie rower, drabinę czy nawet narty. Nie zapomnij też już na samym początku o tym, jak ważne jest pozbycie się z garażu, zalegających sprzętów czy przedmiotów, które od lat nie działają, a tylko zajmują cenną przestrzeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ