Jak usunąć żywicę z ubrania?

0
1339
Jak usunąć żywicę z ubrania

Na Twoich ubraniach znalazła się żywica? Jeśli tak – z pewnością zastanawiasz się, jak skutecznie pozbyć się jej z odzieży. Takie zabrudzenia to efekt kontaktu z drzewem, na którym znajdowała się żywica. Niekiedy nawet zwykły spacer po parku może spowodować, że na Twoim ubraniu zostania taka niechciana pamiątka. Warto zawalczyć o dotychczasową odzież, zamiast z góry spisywać ją na straty. Dzięki temu wyeliminujesz konieczność kupowania nowego stroju w miejsce tego, na którym znalazła się plama. Sprawdź sam, z jakich produktów możesz skorzystać, aby pozbyć się żywicy. Z pewnością każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednią metodę, która pozwoli odratować ulubioną rzecz.

Jak skutecznie się jej pozbyć? Sprawdź poniżej!

  1. Żywica na ubraniach – jak ją usunąć naturalnymi metodami?
  2. Zamrażanie tkaniny dla usunięcia plamy z żywicy
  3. Wypróbuj naturalne metody usuwania plam z żywicy

Żywica na ubraniach – jak ją usunąć naturalnymi metodami?

Tradycyjne wypranie ubrania może okazać się niewystarczające. Jak poradzić sobie z taką plamą domowymi metodami? Warto spróbować acetonu, spirytusu lub terpentyny. Jest duże prawdopodobieństwo, że masz w swoim domu choć jeden z tych preparatów. Koniecznie jednak należy przy tym zachować umiar z uwagi na to, że zbyt duża ilość takiego środka może przyczynić się do zniszczenia materiału.

Część osób zaleca w takich przypadkach zaprasowanie tkaniny, na której znajduje się plama. Należy jednak wystrzegać się tego kroku z uwagi na to, że gorąco z żelazka przyczynić się może do utrwalenia plamy. Wtedy usunięcie takiej plamy może być już niemożliwe. Jeżeli zatem zastanawiasz się, jak usunąć żywicę z ubrania – wypróbuj proste, domowe sposoby.

Zamrażanie tkaniny dla usunięcia plamy z żywicy

Jeżeli plama z żywicy jest świeża – warto wypróbować ten sposób. Polega on na jak najszybszym umieszczeniu ubrania pokrytego żywicą do zamrażarki lub przyłożenie do niego kostek lodu. W efekcie taka żywica będzie możliwa do usunięcia za sprawą nożyka – warto jednak robić to wyjątkowo ostrożnie, aby nie zniszczyć materiału.

Wypróbuj naturalne metody usuwania plam z żywicy

Powyższe sposoby stanowią najpopularniejsze metody pozbywania się żywicy z ubrań. W większości przypadków powinny być pomocne. Warto przy tym jednak działać szybko – od takiej szybkości reakcji zależy powodzenie całej operacji. Jeśli żywica nie zdążyła jeszcze na stałe przytwierdzić się do ubrania – wówczas z dużą dozą prawdopodobieństwa uda Ci się usunąć plamę za pierwszym razem. Nie zwlekaj i zacznij działać od razu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ