Jak wybrać dobry pellet drzewny?

0
959
pellet drzewny

Pellet drzewny to paliwo, które cieszy się coraz większą popularnością. I nic dziwnego, gdyż za jego zakupem przemawia wiele atutów. W niniejszym poradniku omawiamy je i podpowiadamy, jak dokonać udanego wyboru. Poznaj kilka sprawdzonych porad i zapomnij o wszelkich kompromisach. Dzięki temu na pewno wybierzesz rozwiązanie dopasowane do osobistych potrzeb.

Czym jest pellet drzewny?

Mowa o paliwie stałym w formie granulatu, który uzyskuje się przez prasowanie trocin drzewnych pod dużym ciśnieniem. Proces produkcji odbywa się więc z surowca odnawialnego, a otrzymane paliwo wyróżnia się wysoką kalorycznością i wartością opałową. Natomiast zawartość popiołu jest śladowa, co stanowi bardzo ważną zaletę. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju pellet, dlatego warto kupować produkty uznanego producenta. Doskonałym rozwiązaniem jest pellet marki Robin, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. 

Bardzo wysoka jakość

Pellet robin wyróżnia się kapitalną jakością, gdyż produkowany jest z wolnej od zanieczyszczeń organicznych trociny drewna iglastego. Natomiast proces wytwarzania paliwa odbywa się w bardzo nowoczesnych warunkach. Wartość opałowa na poziomie minimum. 4,6 kWh/kg sprawia, że mamy do czynienia z bardzo wydajnym pelletem. Ponadto dzięki niskiej zawartości wilgoci, kocioł nie będzie narażony na korozję. Warto zaznaczać, że proces spalania jest niezwykle prosty, a zakup pelletu to znakomita propozycja dla osób, które cenią atrakcyjny stosunek jakości do ceny. 

Garść parametrów

Wartość opałowa to nie jedyny ważny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Pellet Robin charakteryzuje się zawartością popiołu do 0,7%, zawartością wilgoci do 10%, średnicą 6 +/- 1mm, długością 3,15 – 40 mm oraz gęstością nasypową na poziomie 600-750 kg/m3. Dzięki tym parametrom pellet sprawdza się wręcz perfekcyjnie i pozwoli cieszyć się wygodą palenia na co dzień.

Produkt certyfikowany

Pellet Robin uzyskał certyfikat EN Plus A1, który potwierdza bardzo wysoką jakość. To niezwykle istotny aspekt, gdyż producenci urządzeń opałowych zalecają używanie certyfikowanych paliw, a w wielu przypadkach stanowi to podstawę uznania gwarancji. Ponadto może okazać się, że program dofinansowania wymiany kotłów, z którego chcesz skorzystać, również tego wymaga.

Ekologiczne rozwiązanie

Podcza spalania pelletu emisja dwutlenku węgla jest równa ilości tego związku absorbowanego przez drzewo w ciągu jego całego życia. Dzięki temu wybór tego paliwa nie wpływa na wzrost globalnego ocieplenia. Jeśli korzystasz z pelletu Robin i nowoczesnych kotłów, emisja pyłów jest bardzo niska. Jak wspominaliśmy, po spalaniu powstanie niewielka ilość popiołu, który można wykorzystać jako nawóz w ogrodzie. Pellet Robin będzie więc doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które cenią komfort i ekologiczne rozwiązania. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ