Jak wybrać najlepszy grzejnik elektryczny do łazienki?

0
3167

Grzejniki elektryczne stanowią coraz ciekawszą alternatywę dla tradycyjnych kaloryferów podłączanych do centralnego ogrzewania. Rozwój technologii ich produkcji sprawia, że od czasu pojawienia się pierwszych modeli znacznie zmienił się nie tylko sposób ich funkcjonowania oraz design, lecz także generowane przez nie koszty ogrzewania. Sprawdźmy, jak wybrać najlepszy dla naszych potrzeb grzejnik elektryczny.

Czym powinien się wyróżniać grzejnik elektryczny do łazienki?

Wybierając grzejnik elektryczny do łazienki, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Jednym z nich jest materiał wykorzystywany do produkcji kaloryfera. Stawiając na grzejniki elektryczne ze stali nierdzewnej, dostępne w ofercie Mario Radiators, nie musimy się martwić o skutki panującej w łazience wilgoci. Wykorzystany w ich produkcji materiał daje pewność trwałości na długie lata. Kolejnym ważnym aspektem jest metraż łazienki, która zazwyczaj stanowi niewielkie pomieszczenie. Chcąc zyskać w nim nieco miejsca, warto postawić na grzejnik o orientacji pionowej, który możemy swobodnie zawiesić na ścianie. Metraż łazienki będzie miał znaczenie także z innego powodu. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy bowiem obliczyć, jaka moc grzejnika potrzebna jest do ogrzania naszej łazienki. Przyjmuje się, że ogrzanie pomieszczenia o wysokości 2,8 m wymaga co najmniej 85 W energii na metr kwadratowy. Aby obliczyć minimalną energię niezbędną do ogrzania łazienki, wystarczy zatem pomnożyć jej powierzchnię wyrażoną w metrach kwadratowych przez uśrednią wartość 85 W. Po dokonaniu tak prostego obliczenia wystarczy odczytać wartość z etykiety grzewczej danego grzejnika. Planując instalację grzejnika elektrycznego w łazience, nie możemy również zapomnieć o kwestii tak ważnej jak bezpieczeństwo. Grzejnik, ze względu na to, że jest podłączony do prądu, powinien się znaleźć w odpowiedniej odległości od źródła wody.

Łazienkowe grzejniki elektryczne w aranżacji wnętrz

Planując wyposażenie domu, w tym również łazienki, zwracamy uwagę na wszystkie detale. Liczy się nie tylko funkcjonalność, lecz także niepowtarzalny design, który sprawi, że będziemy się czuli komfortowo. Jeszcze do niedawna rynek grzejników elektrycznych nie był zbyt zróżnicowany. Jednak dziś projekty grzejników są tak zróżnicowane, że mogą one stanowić niepowtarzalne elementy dekoracyjne, łączące w sobie funkcjonalność i ekonomiczność. Dzięki przemyślanym konstrukcjom, wiszący w łazience kaloryfer możemy wykorzystać w funkcji poręcznego wieszaka. Zróżnicowane kolory pozwalają wzbogacić wystrój łazienki o dodatkowy akcent. W ten sposób zyskujemy jednocześnie funkcjonalne i stylowe rozwiązanie, które sprawdzi się na lata.

Publikacja: insane.agency

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ