Jaka elewacja na dom?

0
939
klinkier

Elewacja budynku to sprawa istotna, bo przecież każdy chce, żeby jego dom dobrze się prezentował. Poza tym w obecnej dobie mamy wiele możliwości, jeśli chodzi o tę kwestię. Przed laty w zasadzie zewnętrze ściany pokrywano tynkiem i na tym się kończyło. Nikomu nie przychodziło do głowy, żeby je np. malować. Co najwyżej istniał wybór faktury tynki, bo jedni preferowali gładką powierzchnię, a inni mocno chropowatą. A trzeba przyznać, że te elewacje były wyjątkowo trwałe.

Dzisiaj moda w tym obszarze jest już inna. Przede wszystkim domy ociepla się, a potem dopiero na warstwę styropianu nakłada się warstwę tynku. A na koniec ten maluje się na bardzo różne kolory. Nawiasem mówiąc, ludzie mają w tym względzie bardzo różne pomysły. No i dobrze, bo dzięki temu nasza rzeczywistość stała się bardziej kolorowa i tym samym optymistycznie nas nastraja.

A skoro już jesteśmy przy temacie elewacji, to nie można nie wspomnieć o elewacji klinkierowej. Cegły klinkierowe często wykorzystywane są do budowy ogrodzeń. Ale wiele osób realizuje także bardzo dobre pomysły na elewację klinkierową właśnie. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ to bardzo dobre rozwiązanie. Potwierdzą to chyba ci wszyscy, którzy poszli w tym kierunku. Zalet cegły klinkierowej jest sporo, więc nie dziwi to, że znajduje ona duże zastosowanie. Uzasadnijmy zatem, że pomysły na elewację klinkierową są po prostu trafione.

Po pierwsze, taka elewacja jest wyjątkowo trwała, bo sama cegła jest długowieczna, mocna. Zaznaczmy, że mówimy o cegle, nie o płytce klinkierowej, którą też niektórzy próbują kłaść na elewacjach budynków. Tego raczej nie polecamy. Tylko cegła!

Po drugie, elewacja klinkierowa świetnie się prezentuje. Można sobie wybrać kolor cegły niczym kolor farby. Czegóż chcieć więcej? Jedni idą w stronę brązów, inni wybierają szarości, a jeszcze inni odcienie żółte. Kolor nie ma aż takiego znaczenia, ważna jest sama cegła, ale skoro można mieć i jedno, i drugie, to bardzo dobrze. Zatem, idźmy w klinkier, a na pewno nie będziemy żałować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ