Jaki rozmiar materaca wybrać, aby się wyspać?

0
1217
rozmiar materaca

Nie łóżko, ale materac jest wyznacznikiem jakości snu. To właśnie od niego zależy, czy rano obudzisz się wypoczęty, czy zmęczony po nieudanej nocy. Zobacz, jaki rozmiar materaca wybrać, aby się wyspać!

Jak wybrać szerokość i długość materaca?

Rozmiar materaca należy dostosowywać do wymiarów człowieka, który będzie z niego korzystał. Podstawowa reguła mówi, że im więcej dostępnej przestrzeni do spania, tym sen będzie lepszy i bardziej komfortowy. W ten sposób rozmiary materaców dla dzieci wynoszą:
• 60 x 120 cm lub 70 x 140 cm dla niemowlaków,
• 70 x 160 cm lub 90 x 160 cm dla przedszkolaków,
• 70 x 180 cm lub 90 x 180 cm dla dzieci w wieku szkolnym.

Wybór materaca dostosuj również do rozmiaru posiadanego łóżka. W przypadku wymiarów niestandardowych skorzystaj z pomocy producenta, który stworzy dla Ciebie spersonalizowany materac na wymiar.

W przypadku dorosłych i młodzieży jednym z najczęściej stosowanych rozmiarów jest materac 160 x 200 cm. Taka długość i szerokość determinuje jego przeznaczanie dla dwóch osób, choć nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w pojedynkę miał więcej przestrzeni do spania.

Podczas wyboru materaca pamiętaj, że:
• minimalna długość powinna być o 15 – 20 cm większa niż Twój wzrost,
• minimalna szerokość oscyluje od 70 cm do 90 cm dla jednej osoby.

W przypadku wyboru materaca dwuosobowego pomnóż sugerowaną szerokość przez liczbę użytkowników.

Jaką wysokość materaca wybrać?

Nie tylko szerokość i długość materaca, ale również jego wysokość jest bardzo ważna w kontekście optymalnego, zdrowego snu. Minimalna wysokość materacy dziecięcych wynosi 10 cm, natomiast w rozwiązaniach dla młodzieży i dorosłych od 18 do 20 cm.

Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Moda na wyższe materace wcale nie determinuje lepszego odpoczynku. Co więcej, efekt może być odwrotny od zamierzonego poprzez źle dobrane tworzywo i uzyskanie materaca zbyt twardego lub miękkiego.

Jaki rozmiar materaca wybrać, aby się wyspać?

Wybór materaca zacznij od pomiaru łóżka. Następnie określ swoje preferencje, sprawdź, na jakiej powierzchni śpisz najlepiej, a następnie zobacz, jaka wysokość materaca jest dla Ciebie optymalna. Producenci materaców oferują wiele różnorodnych produktów, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Wybieraj mądrze! Od tego zależy, czy rano będziesz się uśmiechać, czy narzekać na źle przespaną noc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ