Kamienie ozdobne do twojego ogrodu

0
681
Kamienie ozdobne do twojego ogrodu

Kamienie z pozoru wydają się elementem dość zwyczajnym, który powszechnie spotykamy na każdym kroku. Możemy zobaczyć je po prostu na drogach, w parkach i lasach, czy też wokół domów. Warto jednak zauważyć, że część z nich to kamienie ozdobne, które są szczególnie pożądane ze względu na swój unikatowy wygląd. Zobacz, po jakie warto sięgnąć.

Duży wybór różnorodnych kamieni ogrodowych

Aby jak najlepiej ozdobić swój ogród, warto sięgnąć po różnorodne kamienie ogrodowe, które będą się wspólnie uzupełniać. Ich kolory, kształty i faktury mogą stworzyć niesamowitą przestrzeń wokół budynku, podkreślając jego urodę. Dlatego też kamienie ogrodowe Biała Podlaska to bardzo szeroka gama różnorodnych dodatków, które upiększą każdy ogród. Można z nich tworzyć całe wypełnienia większych przestrzeni, wąskie opaski przydomowe albo ciekawe ścieżki. Zobaczmy, po jakie rodzaje kamieni najlepiej będzie sięgnąć.

Albis

Czyli marmur dolomitowy, który cechuje się dużym ziarnem, rzędu 60 – 100 mm. Dzięki temu doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest na przykład wyraźniejsze zakończenie brzegu czy podkreślenie jakiegoś elementu. Dodatkową jego zaletą jest piękna kolorystyka, w kilku odcieniach (od białego aż po intensywnie rudy) i z delikatnymi żyłkowaniami. Znajdują się wśród nich nawet tak wyjątkowe odcienie jak herbaciany, seledynowy czy fioletowy.

Korale Marianny

Lubisz zwykłe, rzeczne otoczaki? Jeśli tak, z całą pewnością zachwycą cię właśnie korale, przypominające te zwyczajne, popularnie spotykane kamienie. Ich zaokrąglone kształty są łagodne i dobrze wpasowują się w każdą przestrzeń. Tworzą wokół domu miłą, ciepłą atmosferę nie tylko za sprawą ładnie zaokrąglonych brzegów, ale też dzięki swoim zachwycającym odcieniom. Na pewno dodadzą optymizmu nawet podczas szarych i deszczowych dni.

Huldra

Zachwycające, biało-szare lub różowo-szare kamienie, które mają duży rozmiar, kanciaste kształty i elegancki wygląd, to właśnie Huldra. Odznacza się przede wszystkim dużym uziarnieniem, które pozwala na tworzenie z niej efektownych ozdób. Jako wapień krystaliczny jest skałą rozpowszechnioną w przyrodzie, która świetnie skomponuje się między innymi z kolorystyką wielu tarasów i domów.

Corvus

Ciemne odcienie w ogrodzie mogą zaprezentować się bardzo ładnie, zwłaszcza gdy są odpowiednio zestawione z intensywną zielenią albo jasnymi kolorami innych kamieni ogrodowych. I taki właśnie jest Corvus, złożony z czystego bazaltu, którego kolor można ocenić jako grafitowo-szary. Dzięki niemu właśnie wzbudził skojarzenie z krukiem.

Biała dama

Zestawienie czerni i bieli zawsze wygląda elegancko i doskonale. Właśnie taki efekt można uzyskać, zestawiając Corvus i Białą Damę, czyli dolomit w swojej najczystszej, białe postaci. Dolomit ten jest niezwykle elegancki i czysty, pochodzi ze złoża soczewkowego. Ich wspólne zestawienie na pewno spodoba się miłośnikom klasycznej elegancji.

Argus

W Polsce rzadko pojawiają się kamienie ozdobne z serpentynitu antygorowego. A szkoda, bo ten egzotyczny kamień ozdobny zachwyca grafitowo-szaro-zielonym kolorem. Jest rzadki w naszej strefie klimatycznej, dlatego będzie się zachwycająco wyróżniał w każdym ogrodzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ