Klatka schodowa – aranżacje, które odmienią Twój dom!

0
8075
Klatka schodowa - aranżacje, które odmienią Twój dom!

Klatka schodowa to problematyczne miejsce w domu. Z jednej strony nie wymaga dużej uwagi, z drugiej przyciąga wzrok. Jej aranżacja powinna więc być stylowa i zarazem funkcjonalna. Komfort zapewni ci jedynie oryginalna aranżacja klatki schodowej, która może być wykonana w sposób nowoczesny.

Coraz częściej wymogiem architektonicznym staje się nowoczesna klatka schodowa. Aranżacja takowej wbrew pozorom nie musi być skomplikowana. Wystarczy odrobina zmysłu, dobrego smaku, a przy użyciu jednej z proponowanych technik i wykorzystaniu specjalnie przygotowanych produktów możesz uzyskać efekt, który cię w pełni usatysfakcjonuje.

Jak pomalować ściany na klatce schodowej?

Do wykonania jednej z najłatwiejszych i najmniej skomplikowanych metod, jakich możesz użyć do wykończenia klatki schodowej będzie nam potrzebna… farba. Z pozoru malowanie ścian na klatce schodowej jest czynnością prostą, a zarazem żmudną, jednak tak naprawdę, wymaga ono uprzednio odpowiedniego przygotowania. Klatka schodowa to jedno z miejsc, w którym warto zastosować farby o podwyższonej odporności mechanicznej. Dzięki temu na ścianach nie pozostaną ślady po zahaczeniu jej czubkiem buta, bądź zarysowaniu kluczami. Ważne jest również, aby farba była zmywalna, co da możliwość usunięcia ze ściany zanieczyszczeń po błocie lub tłustych odciskach rąk.

Z pomocą farby, twoja ściana może stać się niejako dziełem sztuki. Pomoże ci w tym dobór odpowiedniego rodzaju farby, który sprawi, że dekoracja ścian na klatce schodowej będzie bardzo efektowna. Doskonałym przykładem jest np. farba strukturalna, która pozwala uzyskać na ścianie efekt przetartego tynku, w kolorze który sam wybierzesz.

Efekt betonowej ściany na klatce schodowej

Jeżeli wolisz rozwiązania bardziej innowacyjne niż farba, bądź cenisz minimalizm, zainteresuje cię efekt betonu na ścianie. Modna betonowa ściana na klatce schodowej będzie pasowała do wnętrz w stylu industrialnym, jednak możesz o niej pomyśleć również w przypadku wnętrz w stylu modern. Betonowa ściana ma wiele zalet -jest nie tylko efektowna, ale również odporna na uszkodzenia i zabrudzenia. Dzięki powłoce z lakieru rustykalnego łatwo utrzymasz ścianę w czystości.

Do wykonania betonowej ściany na klatce schodowej potrzebujesz kilku specjalnych produktów. Tynk mineralny Magnat style beton, farba podkładowa, lakier rustykalny, rysik, poziomica i stalowa paca to wszystko co musisz przygotować, aby stworzyć na ścianie niezwykłą dekorację. Sprawdź jak wykonać betonową ścianę i zdecyduj, czy tego rodzaju rozwiązanie spełnia twoje wymagania.

Stiuk wenecki na klatce schodowej

Niektóre klatki schodowe wymagają niekonwencjonalnych metod. Należą do nich klatki, które nie mają dostępu do światła naturalnego. W takich pomieszczeniach sprawdzi się stiuk wenecki, którego gładkie i błyszczące wykończenie odbija światło, a tym samym optycznie powiększa i rozjaśnia klatkę schodową. Stiuk wenecki to trwała i estetyczna powłoka, doskonale pasująca do wykończenia klatki schodowej. Również z uwagi na funkcjonalność, jest bowiem odporna na zabrudzenia i zmywanie. Samo wykończenie ścian może być błyszczące (delikatnie bądź mocno), jak również satynowe. Wybierać możesz także spośród szerokiej gamy kolorystycznej.

Dekoracyjna farba strukturalna Magnat style stiuk wenecki to rozwiązanie zarazem modne jak i wygodne. Z pomocą tej farby uzyskasz na ścianach efekt zbliżony do tego, jaki tworzą choćby marmurowe płyty. Ten nowoczesny sposób wykończenia ścian na klatce schodowej jest bardzo stylowy i może funkcjonować bez żadnych dodatkowych ozdób na ścianach. Klatka schodowa ozdobiona stiukiem weneckim zyskuje wrażenie głębi, a w połączeniu z drewnianymi lub stalowymi schodami będzie wyglądać perfekcyjnie w nowoczesnym domu.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ