Kosiarka spalinowa z napędem – jak wybrać?

0
1443
Kosiarka spalinowa z napędem

Wypoczynek w pięknym i zadbanym ogrodzie to czysta przyjemność. Lecz aby tak się stało trzeba najpierw włożyć w niego trochę pracy. Dużym ułatwieniem będzie dobór odpowiednich urządzeń i narzędzi. Szczególnie jeśli myślimy o strzyżeniu trawnika. Jak wybrać kosiarkę odpowiadającą naszym potrzebom?

Jak mądrze dokonać wyboru?

Warto zastanowić się co tak naprawdę jest nam potrzebne. Nie koniecznie najmocniejsza, największa i najdroższa kosiarka w sklepie sprawi że będziemy zadowoleni. Wszystko zależy od naszych potrzeb i naszego trawnika. Czy w naszym ogrodzie lepiej sprawdzi się lekka i mała kosiarka elektryczna, kosiarka spalinowa z napędem a może kosiarka samojezdna?

Po pierwsze kosiarkę należy dopasować do wielkości naszego trawnika. W małych ogródkach których wielkość trawnika nie przekracza 300 m2 najlepiej sprawdzi się kosiarka elektryczna, cicha, lekka i tania a przede wszystkim zwrotna. Nie ma nic gorszego niż próba wciśnięcia się zbyt dużą kosiarką w wąskie i trudno dostępne miejsca.

W sporych ogrodach, których wielkość trawnika dochodzi do 3000 m2 lepszym rozwiązaniem będzie kosiarka spalinowa. Głównym czynnikiem wpływającym na ten wybór powinna być troska o nasze bezpieczeństwo. Gdyż wizja długiego kabla pod napięciem plączącego się po ogromnym i wilgotnym trawniku nie jest zachęcająca.

Jeśli jednak możemy pochwalić się trawnikiem naprawdę ogromnych rozmiarów lub gdyż pewnych powodów nie mamy sił lub chęci do prowadzania kosiarki spalinowej warto zainteresować się traktorkiem ogrodowym. Jest to jednak duży wydatek chodź samo koszenie na pewno przyjemniejsze.

Dodatkowe elementy wyposażenia kosiarek

Prócz podstawowych parametrów takich jak moc silnika, waga, gabaryty i rodzaj kosiarki, warto również zwrócić uwagę na inne elementy. Mogą one w znaczący sposób wpłynąć na komfort pracy, bezpieczeństwo i trwałość samego urządzenia. Bez względu na to czy zdecydujemy się na kosiarkę spalinową czy elektryczną warto zwrócić uwagę na ich dodatkowe elementy wyposażenie.

Dla większości osób najbardziej uciążliwe w koszeniu trawników jest popychanie ciężkiej kosiarki, szczególnie męczące w przypadku dużych i nierównych trawników. Zbawieniem może okazać się w tym przypadku napęd do kosiarek, który sam popycha koła. Automatyczny system napędowy działa w dwóch typach. Za pomocą przekładni ślimakowej, która działa na zasadzie wirnika śrubowego i koła zębatego. Drugim przypadku jest to przekładnia kątowa, dużo wygodniejsza od poprzedniej, składająca się z dwóch zębatek wprowadzających w ruch pasek, który przenosi napęd na koła. Stojąc przed wyborem kosiarka spalinowa z napędem czy bez lepiej wybrać tę pierwszą. Zwłaszcza że waga kosiarki spalinowej w porównaniu do elektrycznej jest znacznie większa.

Niewątpliwą kosiarki z napędem sprawdzą się w przypadku dużych, nierównych, pagórkowatych trawników, gdy zależy nam na jak najmniejszym używaniu siły naszych mięśni. Przekłada się to bezpośrednio na krótszy czas pracy i sprawne koszenie. Dobry napęd do kosiarki będzie wymagał od nas jedynie sterowania nią w przypadku skręcania. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na regulację tempa pracy, który dostosuje prędkość do naszego chodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ