Które narzędzia przydadzą się w domowym warsztacie

0
1138
Które narzędzia przydadzą się w domowym warsztacie

W każdym domu czy mieszkaniu powinien znajdować się zestaw podstawowych narzędzi. Konieczność naprawy czy montażu czegoś pojawia się bowiem niespodziewanie, ale dotyczy każdego domu. Dlatego dowiedz się, które narzędzia przydadzą się w domowym warsztacie.

Dlaczego warto mieć podstawowe narzędzia pod ręką?

Posiadanie własnego narzędziowego niezbędnika pozwala poradzić sobie z wieloma naprawami i usterkami samodzielnie. Ponadto pomogą nieco poprawić sytuację przed przyjazdem fachowca, którego wezwaliśmy do usunięcia większej awarii.

Istnieje wiele sytuacji, kiedy własny zestaw narzędzi okaże się bardzo pomocny. To długoterminowa inwestycja, ponieważ są to przedmioty, które posłużą nam przed wiele lat. Dzięki nim dokonamy prostych napraw oraz prac montażowych. Np. naprawimy cieknący kran, zawiesimy obraz lub półkę czy skręcimy meble z sieciówki.

Nie musimy od razu kupować kilkudziesięciu narzędzi i akcesoriów. Tak naprawdę sprawdzi się zestaw 8-10 narzędzi, a nasz domowy warsztat możemy zawsze rozbudować o kolejne przedmioty. Narzędzie zazwyczaj kompletuje się bowiem stopniowo. Samo naprawianie drobnych rzeczy na własną rękę jest bardziej ekonomicznie, a do tego rozwija i sprawia frajdę. Poniżej prezentujemy kilka najbardziej niezbędnych narzędzi ręcznych w domu.

Proste narzędzia ręczne

Podstawą domowej skrzynki narzędziowej powinny być narzędzia przydatne do wbijania różnego typu gwoździ, a zatem młotek. Pozwala on także podważać wystające elementy. Dobrze jest kupić dwa młotki – duży i mniejszy. Kolejne narzędzie przydatne podczas reperowania domowych usterek i awarii to śrubokręt, czyli inaczej wkrętak – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/2618-narzedzia/narzedzia-reczne/wkretaki-i-koncowki/wkretaki. Istnieje wiele rodzajów wkrętaków, ale te podstawowe to śrubokręt płaski oraz krzyżowy. Można także kupić modele z wymiennymi końcówkami. Przyda się też próbnik elektryczny, czyli śrubokręt wyposażony w diodę sygnalizującą obecność prądu.

W wyposażeniu domowego warsztatu nie może zabraknąć też wielu innych narzędzi. Przydadzą się na przykład wielofunkcyjne szczypce bądź nożyce – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/892-narzedzia/narzedzia-reczne/nozyce które służą do cięcia, podtrzymywania i odkręcania różnych rzeczy. Ponadto pomocne będą obcęgi, dzięki którym łatwiej podważymy i wyjmiemy różne drobne elementy. W niezbędniku narzędziowym musi znaleźć się też latarka, miarka oraz poziomica. Latarka przyda się, gdy zabraknie prądu, a miarka pozwoli dokonać dokładnych pomiarów. Poziomica z kolei umożliwia równe zawieszenie obrazka czy półki. Dodatkowo warto mieć klucze płasko-oczkowe w kilku rozmiarach oraz nożyk introligatorski. Nożyk będzie przydatny do przecięcia kartony, tapety, skóry czy papieru.

Nie zapominaj o akcesoriach

Kompletując podstawowy zestaw narzędzie nie można pominąć wszystkich drobnych elementów, takich jak kołki, śruby oraz gwoździe. Jeśli masz większy budżet dobrze jest kupić sobie jakieś dobre elektronarzędzia. Przydatna będzie zwłaszcza wiertarka, wkrętarka oraz szlifierka, a także zestaw różnych wierteł. Tak naprawdę jednak zestaw narzędziowy i jego wyposażenie zależy od naszych umiejętności, a także konkretnych potrzeb. Z tego powodu na początku zadbajmy o podstawy, a dopiero z czasem wzbogacajmy niezbędnik narzędziowy o kolejne artykuły.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ