Meble kuchenne – dlaczego warto zamówić meble na wymiar?

0
107
Meble kuchenne

Umeblowanie kuchni jest szalenie ważnym etapem wykończenia mieszkania. Kuchnia jest bowiem takim pomieszczeniem, od którego wiele się wymaga – ma być zarówno estetyczna, dobrze wyposażona, praktyczna i funkcjonalna, a także powinna zmieścić wiele rzeczy zarówno pod kątem sprzętu AGD, jak i przechowywania żywności. Tymczasem, pomieszczenia, w których ma taka kuchnia zostać zaaranżowana bywają bardzo różne, czasem o niewielkim metrażu, jeszcze innym razem nieustawne i o dziwnym kształcie. Właśnie z tego względu najlepszym rozwiązanie są meble kuchenne na wymiar. Dlaczego mają one tak ogromną przewagę nad meblami gotowymi o standardowych wymiarach?

To, co standardowe nie zawsze jest odpowiednie

Chcąc kupić gotowe szafki kuchenne staramy się to, co dostępne w sklepie dopasować do naszego pomieszczenia. W znacznie mniejszym stopniu skupiamy się na swoich potrzebach i mniej analizujemy, czy taki układ w ogóle ma sens i czy dobrze sprawdzi się w praktyce. W przypadku mebli wykonywanych na wymiar sytuacja jest zupełnie inna. Zastanawiamy się, co chcielibyśmy mieć w pomieszczeniu, jaki powinien być najlepszy układ wnętrza i co gdzie ma stać, a następnie zamawiamy dokładnie takie szafki kuchenne, jakie są nam potrzebne. Jak widać już na pierwszy rzut oka, meble na wymiar dają szansę stworzenia kuchni marzeń, dobrze dopasowanej do naszych oczekiwań, w której będzie się naprawdę komfortowo przygotowywało potrawy. Z wykorzystaniem mebli na wymiar można mądrze urządzić każdą kuchnię, nawet tę ciasną jak i tę bardzo długą i wąską. Co istotne, takie meble można zamówić na stronie Fabryki Mebli- https://www.fabrykamebli.pl/.

Projekt wnętrza ma ogromne znaczenie

Kuchnię możemy spróbować zaprojektować sami, możemy też poradzić się projektanta, który takie meble będzie dla nas wykonywał. Jeśli pozwala na to kształt wnętrza, to dobrą praktyką jest zachowanie zasady trójkąta roboczego tak, aby rzeczywiście mieć łatwy dostęp do najważniejszych punktów w kuchni – zlewozmywaka, płyty grzewczej oraz lodówki. Projektując własną kuchnię warto od razu mieć na uwadze to, aby miała ona sporą ilość blatu roboczego, a także dużo schowków i sprytnych rozwiązań pozwalających na przechowywanie żywności czy przetworów. Dobrze zaprojektowana kuchnia to także miejsce do przechowywania naczyń czy sprzętu AGD, które ułatwią codzienne przygotowywanie posiłków. W wielu przypadkach okazuje się, że kuchnia wcale nie musi być bardzo duża, aby była funkcjonalna. Najważniejsze, aby wszystko, co będzie miało się w niej znaleźć było dobrze przemyślane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ