Najlepszy materac do sypialni?

0
2174

Dobry sen to podstawa zdrowego funkcjonowania. Wiele ludzi nie docenia mocy regeneracji, którą oferuje przespana noc. Warto jednak zapewnić sobie odpowiednie warunki do spania. Postawą jest dobry materac. Każdy ma inne gusta. Jedni wolą materace twarde, inni miękkie. Należy jednak mieć świadomość, że nasze przyzwyczajenia i upodobania zazwyczaj nie przekładają się pozytywnie na zdrowie naszych pleców. Przede wszystkim to właśnie je musimy brać pod uwagę przy wyborze materaca. Dbałość o kręgosłup daje nam gwarancję zdrowego wypoczynku. Co zatem powinniśmy uczynić, żeby spędzić noc w pozycji wygodnej dla kręgosłupa?

Twardy czy miękki materac?

Istnieje przekonanie, że twardy materac pozytywnie wpływa na plecy i sprawia, że wygodniej nam się śpi. Wiele ludzi wychodzi z założenia, że im twardszy materac, tym lepiej. Prawda jest taka, że twardość materaca powinna być dostosowana do naszego ciała. Jeżeli materac będzie dla nas za twardy, noc może okazać się męczarnią. Czy to oznacza, że miękki jest lepszy? Wcale nie. Zbyt miękki materac będzie zapadał się w cięższych rejonach naszego ciała, przez co ciało podczas snu będzie powyginane. Idealny materac to taki, który dopasuje się do naturalnego kształtu kręgosłupa. Wypełni wgłębienia, ale nie zapadnie się pod naszym ciężarem. Tylko dzięki idealnemu rozłożeniu ciężaru i zapewnieniu kręgosłupowi idealnej pozycji, możemy czuć się dobrze na materacu. Tak więc przed dokonaniem wyboru należy dokładnie sprawdzić, czy spełnia powyższe kryteria. Pomocna w tym może okazać się skala twardości, o którą warto zapytać  dystrybutora. Niedawno pojawiły się materace z tzw. strefami twardości. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż są one wyprofilowane tak, by odpowiadały potrzebom pleców. W różnych miejscach cechują się zmienną twardością, co pozwala na idealne dopasowanie do naturalnych wgłębień. Ważną kwestią w przypadku takich materacy jest dobór odpowiedniego modelu do swojego wzrostu.  W przypadku, gdy będziemy spać na materacu dla wyższej lub niższej osoby, może okazać się on nieskuteczny, a nawet niewygodny.

Pozostałe kryteria

Jeżeli jesteś alergikiem, warto zastanowić się nad odpowiednim wyborem materiału, z którego materac jest wykonany. Istnieją materiały, które mogą powodować silne uczulenie, a to skutecznie utrudnia dobry sen. Najlepiej zapytać sprzedawcę sklepu Wiki Meble – https://www.wikimeble.pl/MATERACE – o wykonanie produktu, a w przypadku gdy zastosowane w nim elementy powodują reakcję alergiczną, należy koniecznie poszukać odpowiedniej alternatywy. Na rynku dostępne jest mnóstwo materacy. Nie będzie żadnego problemu z ich doborem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ