Najważniejsze czynniki, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru stelaża podtynkowego do WC

0
74
wybór stelaża podtynkowego do WC

Wybór wysokiej jakości stelaża podtynkowego do WC wpływa na większą funkcjonalność łazienki oraz na jej estetyczne wykończenie. Aby toaleta była praktyczna i dopasowana do potrzeb domowników, warto wybrać system mocowania miski WC, który zapewni komfortowe korzystanie z łazienki i pozwoli na sprawne ukrycie elementów montażowych. Ponadto do każdego stelaża należy dobrać przycisk spłukujący, który będzie kompatybilny z danym stelażem. Czym wyróżniają się poszczególne stelaże i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu, aby zyskać wydajne i estetyczne rozwiązanie na lata?

Stelaż podtynkowy — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Stelaż podtynkowyW łazienkach każdy dobrze wykorzystany metr kwadratowy ma duże znaczenie. Dlatego podczas projektowania coraz częściej zwraca się uwagę na przemyślane zaaranżowanie całej dostępnej przestrzeni oraz na ukrycie elementów montażowych. W przypadku misek WC są to zwykle rury, przyłącza, kolanka czy zawory, które zaburzają estetykę pomieszczenia i są trudne do utrzymania w czystości. Z kolei dobrze dobrany stelaż podtynkowy do WC pozwala na sprawne zamontowanie misek w taki sposób, aby cała instalacja prezentowała się nowocześnie i wyróżniała się funkcjonalnością. Aby zyskać estetyczny efekt, w trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na takie cechy stelaża jak:

  • dopasowanie do miski WC i wysoka jakość wykonania — stelaż podtynkowy montuje się w zabudowie ciężkiej lub lekkiej, co oznacza, że ewentualne usterki często wiążą się z koniecznością większego remontu. Dlatego warto zainwestować w system, który będzie wyróżniał się najwyższą jakością wykonania i niską awaryjnością, a przy tym będzie kompatybilny z wybraną miską WC. Starannie wykonane produkty oferuje między innymi LAUFEN w swojej kolekcji LIS,
  • możliwość regulacji spłukiwania — ma ona duży wpływ na efektywne opłukiwanie toalety oraz na regularną oszczędność wody. Wspomniane stelaże z kolekcji LIS mają trzy rodzaje spłukiwania (2/4 litry, 3/4.5 litrów, 3/6 litra), co pozwala na wybór najlepszego rozwiązania łączącego w sobie wydajność z ekologią,
  • regulacja wysokości miski WC — nowoczesne stelaże podtynkowe umożliwiają montaż podwieszanej miski WC na wysokości dopasowanej do potrzeb domowników, co zapewnia większy komfort codziennego korzystania z toalety. Ma to również duże znaczenie dla osób z ograniczeniami ruchowymi i dla rodzin z mniejszymi dziećmi.

O wysokiej jakości stelaża podtynkowego do WC świadczy również gwarancja producenta oraz dostępność części zamiennych. Warto zwrócić uwagę na gwarancję obejmującą ramę stelaża, zbiornik czy zawór. Dzięki temu zyskasz pewność, że mimo upływu lat system będzie wyróżniał się niezawodnością i wydajnym działaniem.

Wybór przycisku spłukującego

Wybór przycisku spłukującego — o czym warto pamiętać?

Do wspomnianych stelaży podtynkowych z kolekcji LIS można dobrać nowoczesne i starannie zaprojektowane przyciski spłukujące. W ofercie marki LAUFEN znajdują się zarówno klasyczne manualne modele, jak i rozwiązania elektroniczne. Zapewniają one większą estetykę wykończenia łazienki, a także wpływają na zachowanie wysokiej higieny poprzez ograniczenie kontaktu z bakteriami. Warto wspomnieć, że przyciski elektroniczne występują w dwóch wersjach kolorystycznych (białej oraz czarnej) i są wykonane ze szkła.

Wybierając stelaż podtynkowy do WC, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mają wpływ na jego niezawodność, funkcjonalność i estetyczne wykończenie łazienki. Dopasowanie systemu do miski WC, możliwość regulacji wysokości i spłukiwania, a także wybór przycisków spłukujących pozwalają na stworzenie toalety, która będzie spełniała wszystkie potrzeby domowników, zapewniając im większy komfort. Dlatego kolekcja LIS łączy nowoczesny design z zaawansowanymi technologiami, stając się inwestycją na długie lata użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ