O jakich zabezpieczeniach należy pamiętać decydując się na inwestycję komercyjną w bliskiej lokalizacji bloków mieszkalnych?

0
895
Ogrodzenie

Decydując się na inwestycję komercyjną należy zastosować odpowiedni zabezpieczenia, które zapewnią bezpieczeństwo, ale i zwiększą funkcjonalność. Jednocześnie jeżeli Wasza inwestycja znajduje się w bliskiej lokalizacji bloków mieszkalnych, to konieczne są dodatkowe sposoby zabezpieczeń.

Ogrodzenie ma znaczenie, czyli dla bezpieczeństwa mienia

Lokalizacja nieruchomości komercyjnej w bliskiej lokalizacji bloków mieszkalnych ma szereg zalet, ale też wad. Otóż należy zdawać sobie sprawę, że nie wszyscy mieszkańcy będą pozytywnie nastawieni i być może znajdzie się ktoś, kto zwyczajnie będzie szukał przysłowiowej „dziury w całym”, czyli przeszkadzać mu będzie niemal wszystko. Czasami jeżeli nieruchomość komercyjna położona jest w lokalizacji, gdzie natężenie ruchu jest wysokie dochodzi do wandalizmu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenia swojego mienia, ale owe zabezpieczenia mają poprawić też komfort lokalnych mieszkańców. Na pewno ważnym elementem jest ogrodzenie. Oczywiście poza funkcją ochronną powinno pełnić też rolę izolatora akustycznego. Doskonałym wyborem będzie ogrodzenie gabionowe, które wypełnione jest kamieniami. Dzięki ich nierównej fakturze bardzo dobrze rozpraszają hałas, który zwyczajnie jest mniej słyszalny bądź niesłyszalny. Trzeba pamiętać o odpowiedniej wysokości ogrodzenia np. 1,8 m, co dodatkowo zapewnia prywatność potencjalnym klientom. Ogrodzenie z gabionów dodatkowo jest trwałe, i odporne na warunki atmosferyczne, ale też akty wandalizmu.

Ekologiczne rozwiązania dla wspólnego dobra. O czym należy pamiętać i jaki wprowadzić?

Na pewno powinno się wprowadzić ekologiczne rozwiązania. Smog jest dużym problemem, stąd jeżeli posiadacie w nieruchomości ogrzewanie węglowe, to macie pewność, że sąsiedzi będą się zwyczajnie skarżyć. Zdecydowanie lepiej postawić na ogrzewanie gazowe, które wcale nie jest dużo droższe, wystarczy zastosować piec gazowy kondensacyjny. Jednocześnie należy sprawdzi czy okna i drzwi nie powodują dużych ucieczek ciepła. Jeżeli tak się dzieje, to potrzebna będzie izolacja. Dodatkowo bardzo przydatne jest zastosowanie paneli fotowoltaicznych.

Zabezpieczenia przeciwpożarowe są bardzo ważne

Zabezpieczenia przeciwpożaroweW każdej nieruchomości komercyjnej należy stosować zabezpieczenia przeciwpożarowe. Jednak powinny one być większe niż tylko zakup koca gaśniczego czy też gaśnicy. Należy bezwzględnie przygotować drogę pożarową. Przy czym musi być ona odpowiednio oznaczona, a więc tutaj niezbędne jest zastosowanie znaków fluorescencyjnych. Ale dobór zależy od miejsca. Warto pamiętać, że  znaki bezpieczeństwa klasy C są niezbędne do zastosowania choćby w szpitalach czy galeriach handlowych, natomiast te klasy D powinny być umieszczone w miejscach, gdzie oświetlenie jest bardzo słabe, bądź nie ma konieczności stosowania specjalnych wymagań bezpieczeństwa.  W przypadku, gdy np. magazyn znajduje się blisko biura, bądź gdy występuje większe ryzyko pożaru należy zastosować ścianę REI 120. W tym przypadku odporność ogniowa wynosi 120 minut, a wiec w tym czasie elementy nośne wytrzymują, zachowują też szczelność oraz izolacyjność ogniową.  Taki czas wystarcza, aby uratować wszystkich pracowników, ale też daje duże prawdopodobieństwo uratowania mienia. Alarmy czy czujniki dymu są także obowiązkowe, szczególnie jeżeli są kompatybilne z całym systemem zarządzania.

Trochę z innej beczki, czyli przygotuj miejsca parkingowe

Wiecie już jakie zabezpieczenia i środki ochrony należy zastosować. Teraz skupimy się na innym aspekcie, a dokładnie na tym, jak ważne jest przygotowanie parkingu dla swoich klientów, ale i samochodów pracowników. W tym przypadku strefa musi być odpowiednio zagospodarowana. Jednocześnie nie można korzystać z miejsc parkingowych należących do osiedla mieszkaniowego. Swój parking także trzeba oznaczyć, a przy tym jego nawierzchnia powinna być dostosowana do samochodów. Niezbędne jest także zastosowanie oświetlenia oraz wydzielenie stref.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Jednocześnie pamiętajcie także o ochronie mienia. Zatrudnienie profesjonalnej firmy ochroniarskiej także tworzy prestiż firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ