Odpluskwianie – działanie, które niesłusznie jest kojarzone z brakiem higieny

0
1186
Odpluskwianie

Odpluskwianie jest operacją, na którą decyduje się coraz więcej właścicieli nieruchomości, szczególnie mieszkańców dużych, polskich miast. Nie dlatego bynajmniej, że w Polsce nagle obniżyły się standardy higieniczne lub sanitarne. Wręcz przeciwnie – pod tym względem jest coraz lepiej. Po prostu obecność pluskiew nie jest zależna od tego, czy mamy w domu czysto.

Przez lata utarło się, że obecność pluskiew w domu jest ściśle powiązana z nieutrzymywaniem jakichkolwiek standardów higienicznych. Jest to jednak błędny wniosek. Pluskwy równie dobrze mogą pojawić się w mieszkaniu o bardzo niskim standardzie, jak i w hostelu, hotelu czy drogim penthousie. Tak naprawdę zależy im głównie na dostępie do pokarmu, czyli ludzkiej krwi. I na tym, aby spędzić dzień w bezpiecznym miejscu, z dala od jakichkolwiek zagrożeń. Nie ma dla nich znaczenia, czy ich żywiciel sypia na materacu, czy w eleganckim łożu.

Co więcej, im jesteśmy zamożniejsi, tym pod pewnymi względami większe prawdopodobieństwo, że przywieziemy skądś pluskwy. Po prostu osoby zamożne więcej podróżują, a co za tym idzie, rośnie szansa na to, że podczas swoich wojaży natkną się na te pasożyty.

Problematyczne odpluskwianie

Odpluskwianie może być problemem z przynajmniej dwóch powodów.

Po pierwsze, pluskwy są bardzo żywotnymi i wytrzymałymi owadami. Szybko się rozmnażają, są niewielkie, a budowa ich ciała sprzyja temu, aby pozostały w ukryciu. Mogą ukrywać się pod tapetami czy gniazdkami elektrycznymi, pomiędzy drewnianymi elementami mebli, w szczelinach w okolicy okna, a niekiedy nawet pod podłogą. Co więcej, są bardzo mobilne – bez problemu mogą przejść z mieszkania do mieszkania kanałami wentylacyjnymi. Poza tym aby cała operacja miała sens, pluskwy koniecznie muszą zostać całkowicie wyeliminowane. Pozostawienie jakichkolwiek młodych osobników czy też jaj złożonych w trudno dostępnych miejscach w zasadzie zniweczy cały trud włożony w walkę z tymi insektami.

Nie należy także zapominać o problemach natury społecznej. Po prostu ciągle wstydzimy się przyznać, że mamy pluskwy w domu. Z jednej strony jest to jak najbardziej zrozumiałe, ale jednocześnie bardzo utrudnia walkę z tymi insektami. Gdyby jednak społeczeństwo wiedziało, jak dużym problemem są te owady, szczególnie w największych polskich miastach, walka z plagą pluskiew byłaby zdecydowanie łatwiejsza. A właśnie plagą należy nazwać obecną sytuację z tymi pasożytami w polskich domach, tak dużo jest zgłoszeń.

Dlatego jeśli tylko zauważycie jakiekolwiek ślady bytności pluskiew w swoich domach, natychmiast skontaktujcie się ze specjalistami od dezynsekcji, na przykład z firmą PSG Polska. Dzięki doświadczeniu PSG Polska w usuwaniu szeroko rozumianych zagrożeń mikrobiologicznych oraz chemicznych, Wasz dom znowu będzie wolny od niechcianych owadzich lokatorów. Odpluskwianie zostanie przeprowadzone metodą dopasowaną do konkretnego przypadku oraz – jeżeli zajdzie taka potrzeba – powtórzone kilka razy. Otrzymacie także wszystkie konieczne informacje potrzebne do tego, aby w przyszłości zapobiec ponownemu pojawieniu się pluskiew w domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ