Oferta Credit Agricole

0
919
Oferta Credit Agricole

Na rynku finansowym znajduje się mnóstwo różnych banków, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Rynek ten wciąż się rozrasta a banki prześcigają się w promocjach i ofertach, aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej nowych klientów, oraz żeby nie stracić tych, którzy współpracują z nimi od lat.

Bez względu na to czy wybieramy dla siebie bank po raz pierwszy czy postanowiliśmy zmienić swoją starą placówkę na nową, zawsze należy bardzo dokładnie sprawdzić co nam oferują poszczególne banki. W zależności od tego czy ma być to konto osobiste czy na przykład firmowe porównujemy oprocentowania i ewentualne promocje dla nowych klientów oraz koszty utrzymania takiego konta.

W tym miejscu pochylimy się nad jednym z najczęściej polecanych banków na krajowym rynku i postaramy się odpowiedzieć na pytanie jaka jest oferta Credit Agricole.

Na wstępie warto podkreślić, że grupa Credit Agricole jest francuską siecią banków spółdzielczych, która od 1990 roku stała się międzynarodową grupą bankową. Początkowo bank ten był spółdzielczą kasą rolników i dlatego też nazywany jest Zielonym Bankiem. Na naszym rodzimym rynku finansowym grupa Credit Agricole prężnie funkcjonuje od ponad dwudziestu lat kiedy to w roku 2001 przejęła siedemdziesiąt pięć procent akcji Lukas Banku, który dziesięć lat później zmienił nazwę na Credit Agricole Bank Polska Spółka Akcyjna. Mimo upływających lat i ciągłych nieoczekiwanych zmian w świecie finansów nadal cieszy się szacunkiem oraz zaufaniem swoich klientów a także bez problemu zdobywa nowych.

Jeśli chodzi o produkty finansowe Credit Agricole to tutaj sprawa jest zarazem prosta i trudna. Badania pokazują, że nadal znajomość produktów finansowych wśród Polaków nie jest zbyt wysoka, w szczególności jeśli w grę wchodzą bardziej skomplikowane rozwiązania.

Najbardziej znanym i rozumianym produktem finansowym jest rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy ( ROR ), zaraz potem konto oszczędnościowe, natomiast na trzecim miejscu znajduje się polisa ubezpieczeniowa na życie. Sprawa zaczyna się komplikować gdy zadajemy pytanie o na przykład, fundusze inwestycyjne ponieważ zasadę działania rozumie tylko co czwarty Polak. Na naszym rynku można wyróżnić kilka produktów finansowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem:

– KREDYTY MIESZKANIOWE – bez wątpienia jest to jeden z najpopularniejszych produktów. Dla wielu Polaków tani kredyt hipoteczny to jedyne rozwiązanie przy kupnie własnego mieszkania.

– POŻYCZKI POZABANKOWE – ludzie coraz częściej chcą pożyczać pieniądze szybko, bez wychodzenia z domu i bez długo trwających formalności.

– KARTY PŁATNICZE – Polacy coraz częściej płacą kartą co spowodowało wzrost liczby punktów handlowych, które akceptują takie płatności.

– KONTO BANKOWE Z DOSTĘPEM DO INTERNETU – właśnie na rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym ( ROR ) Polacy trzymają najwięcej oszczędności. Z pomocą internetu i aplikacji mobilnych mamy bardzo łatwy dostęp do swojego konta w każdym miejscu i w każdej chwili.

Wiadomo jednak, że jeśli na co dzień nie mamy styczności z tymi zagadnieniami czytanie informacji na ten temat w internecie może nam niewiele rozjaśnić. Warto wtedy wybrać się do pobliskiej placówki banku na rozmowę z pracownikiem, który bardzo chętnie wszystko nam wyjaśni. Jednak należy pamiętać, że jeśli coś nadal jest dla nas nie zrozumiałe lub nie jesteśmy czegoś do końca pewni taka rozmowa nie zobowiązuje nas do podpisywania jakichkolwiek umów czy zakładania konta.

Planując zakup nowego domu lub mieszkania czy zwyczajnie potrzebując dodatkowej gotówki warto porównać oferty banków i wybrać tą z najlepszymi warunkami. Aby dowiedzieć się jak najwięcej o danym banku warto skorzystać z opinii wiarygodnych portali, które szczegółowo sprawdzają historię powstania oraz funkcjonowania interesującego banku. Wszystkie takie informacje są tam napisane w przystępny sposób. Jednym z takich portali jest na przykład https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/credit-agricole. Znajdziemy tam wszystkie interesujące nas informacje na temat powstania i działalności grupy Credit Agricole. Dowiemy się akcje jakich spółek mówiąc potocznie przejęła , jakie oferuje produkty czy poznamy konkrety dotyczące obsługi płatności czy przelewów internetowych.

Jednak szukanie i czytanie ofert na stronach każdego banku będzie monotonne i w pewnym momencie możemy się pogubić od nadmiaru informacji. Wtedy z pomocą przychodzą nam porównywarki kredytów gotówkowych i hipotecznych. Przystępność takich stron polega przede wszystkim na łatwym filtrowaniu odpowiadających nam zagadnień. Możemy tam wybrać wysokość kredytu jak nas interesuje, ilość rat czy ma być to kredyt gotówkowy czy hipoteczny oraz zaznaczyć sortowanie od na przykład najtańszego lub najbardziej polecanego. Resztę zrobi już za nas system, który wyeliminuje banki nie spełniające naszych oczekiwań, czyli krótko mówiąc te, które oferują za drogie kredyty lub nie odpowiadającą nam długość spłaty. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia i umila ludziom poszukiwania oraz skłania banki do coraz to nowych promocji i rozwiązań przyciągających nowych klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ