Piece kominkowe wolnostojące – czym się charakteryzują?

0
256
Piece kominkowe wolnostojące

Wolnostojące piece kominkowe zyskują na popularności. Są świetną alternatywą dla tradycyjnych wkładów kominkowych. Instaluje się je nie tylko tam, gdzie właściciele nie mogą postawić na klasyczny kominek, ale i wtedy, gdy w grę wchodzą walory dekoracyjne, minimalizm i możliwość dogrzania domowych wnętrz, ale w niższych kosztach.

Czym charakteryzują się piece kominkowe wolnostojące? Kiedy i dlaczego warto na nie postawić? Przyglądamy się tej lubianej alternatywie.

Kominek wolnostojący – czym się wyróżnia?

Kominek wolnostojący daje to samo fizyczne ciepło, co tradycyjny wkład kominkowy. Jest to jednak konstrukcja zajmująca o wiele mniej miejsca. Nie wymaga czasochłonnej i kosztownej instalacji, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego wkładu kominkowego. Piec wolnostojący może się znaleźć na piętrze, ale bez konieczności wzmacniania stropu. Trzeba go podłączyć do komina, ale na tym trudności się kończą. Tego typu wolnostojące kominki można znaleźć na stronie https://trendkominki.pl/.

Kominki wolnostojące są chętnie wybierane jako dodatkowe źródło grzewcze. Sprawdzają się szczególnie wczesną jesienią oraz wiosną. Wtedy to, gdy uruchamianie instalacji grzewczej w całym domu jest nieopłacalne, ale wieczorami i w poszczególnych pomieszczeniach robi się zbyt chłodno. Co więcej, tego typu kominki oferują bardzo przytulną atmosferę.

Niższe koszty instalacji i późniejszej eksploatacji

Piece wolnostojące doceniane są za prostą i bezproblemową instalację, praktycznie w dowolnym miejscu. Niezbędne jest bowiem tylko podłączenie do komina. Więcej wymagań już nie ma. Można więc taki piecyk zainstalować w salonie czy sypialni, a także w jadalni – na parterze i na poszczególnych piętrach.

Brak większych wymagań na etapie instalacji oznacza, że w grę wchodzą niższe koszty. Późniejsza eksploatacja również jest tańsza niż mając do dyspozycji tradycyjny wkład kominkowy. Warto również wspomnieć o tym, że o instalacji tradycyjnego kominka należy pomyśleć już na etapie projektowania domu. Późniejsze jego wykonanie wymaga kosztownych, uciążliwych i czasochłonnych przeróbek. Za to na wybór pieca kominkowego można się zdecydować w dowolnej chwili, nie martwiąc się o trudne do wykonania prace.

Wygoda użytkowania

Kominek wolnostojący bardzo szybko się nagrzewa, dlatego wnętrza stają się przyjemnie ciepłe w krótkim czasie. W przypadku tradycyjnych kominków ten czas się wydłuża, a i rozpalanie takiego kominka niekiedy nastręcza więcej trudności.

Piece wolnostojące są bardzo łatwe w użytkowaniu, co doceniają domownicy. Wokół nie robi się duży bałagan, nie ma trudnych do usuwania zabrudzeń. A na to wszystko składa się dekoracyjność kominków wolnostojących, które dostępne są zarówno w formie konstrukcji minimalistycznych i nowoczesnych, jak i pasujących do wnętrz urządzanych w stylu vintage czy rustykalnym.

Jeśli zastanawiamy się nad instalacją wymarzonego kominka, poznajmy zalety, sposób użytkowania i koszty związane z wyborem pieca wolnostojącego. Być może to właśnie on spełni nasze oczekiwania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ