Podkład kwarcowy pod panele

0
4498

Podłogi to inwestycje na lata. Od właściwego wyboru materiałów a następnie ułożenia podłogi zależy komfort mieszkańców. Dobra podłoga nie tylko zapewnia wygodę chodzenia czy ustawiania mebli, ale też ma wpływ na akustykę pomieszczenia. Dlatego tak ważne jest, żeby każdy element tworzący podłogę miał wysoką jakość i żeby całość składała się na przemyślaną konstrukcję. To oczywiste, że duże znaczenie przywiązuje się do paneli, ale równie ważne jest to, co znajduje się pod nimi.

Podkład pod panele to konieczność

Niekiedy w ramach oszczędności próbuje się pominąć ten element – niesłusznie. Właściwości termiczne i akustyczne są zależne także od tego elementu. Coraz popularniejsze ogrzewanie podłogowe wymaga szczególnego doboru mat. Świetnym wyborem jest np. mata kwarcowa pod panele.

Dobra mata kwarcowa służy wyrównaniu nierówności podłogi, pozwala wyciszyć pomieszczenie i ma dobre właściwości termiczne. Charakteryzuje się wytrzymałością na obciążenia. Polecana jest pod panele laminowane ale też pod podłogi pływające (np. deski trójwarstwowe).

Podkład kwarcowy pod panele z ogrzewaniem podłogowym – dlaczego najlepszy?

Najlepszy pod panele z ogrzewaniem podłogowym jest podkład kwarcowy. Tak pokazuje doświadczenie, praktyka i polecenia specjalistów. Jaki podkład wybrać? Taki, który ma odpowiednie certyfikaty i rekomendacje. Na przykład podkład pod panele Multiprotect na posadzki z ogrzewaniem podłogowym.

Arbutin Multiprotect to cienki (tylko 1,5mm) kwarcowy podkład. Jest z integrowany z folią PE. Swoją strukturą przypomina filc (taki jak ten, który stosowany jest jako zabezpieczenie nóg mebli). Podkład Multiprotect 1000 ma bardzo niski opór ciepły – tylko 0,006m2K/W a jednocześnie bardzo dobre właściwości akustyczne. Czyli dobrze tłumi zarówno kroki (dudnienie) jak i dźwięki między piętrami. Nadaje się pod panele drewniane i laminaty i szczególnie dobrze sprawdzi się tam, gdzie zastosowane jest ogrzewanie podłogowe.

Dlaczego podlogi24.net?

Równie ważne, co materiał jest jego zakup w odpowiednim sklepie. Zaufany sprzedawca potrafi służyć radą i wsparciem, dlatego warto trzymać się dobrych i sprawdzonych miejsce. Takich jak sklep internetowy podlogi24.net. Prowadzony jest przez doświadczoną firmę Wnętrza z klasą. W jednym miejscu można kupić wszystko, co niezbędne do położenia podłogi – od paneli, poprzez maty podłogowe po listwy a także wszystkie konieczne akcesoria. Dostawa na terenie całej Polski, system gwarancji i fachowe doradztwo czynią z tego sklepu jedno z najwygodniejszych i najpewniejszych źródeł zakupu.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ