Podnośnik koszowy – dlaczego lepiej go wynająć niż kupić?

0
180

Wynajem podnośnika koszowego w wielu firmach może być przestrzeloną inwestycją – nawet jeśli taki sprzęt będzie regularnie używany. Jest wiele argumentów, które przemawiają za tym, żeby podnośnik wynajmować, o ile oczywiście współpracuje się w tym zakresie z doświadczonym kontrahentem.

Jak wyglądają koszty?

Jako pierwszy zwykle przedstawiany jest argument finansowy. Jeśli bowiem podnośnik będzie używany nawet regularnie, ale nieprzesadnie często, to zakup takiego dla firmy może mijać się z celem – nowy o dużych możliwościach będzie zbyt drogi, a ograniczając budżet, będzie można sobie pozwolić tylko na sprzęt używany o ograniczonym potencjale. Do tego dochodzą jeszcze koszty serwisu i konserwacji, które w zależności od modelu mogą być naprawdę bardzo wysokie, za to często są dość nieprzewidywalne. Wynajmując podnośnik koszowy, nie trzeba się już tym przejmować.

Kupić jeden czy używać wielu?

Wynajem podnośników koszowych daje maksymalną elastyczność. W zależności od bieżących potrzeb można zdecydować się na podnośniki z koszami o odpowiednim zasięgu – często na żurawiu i wysokości powyżej 100 metrów! To jasne, że w wielu przypadkach będzie się miało wybór co do stosowanego modelu i wyposażenia, natomiast przy wynajmie każdorazowo można pod tym kątem dobrać sprzęt. Kupując własny podnośnik, trzeba by było szukać kompromisów, które w pewnych sytuacjach mogłyby być ograniczające i to do tego stopnia, że poza utrzymaniem własnego podnośnika koszowego nadal trzeba by było regularnie wynajmować dodatkowy sprzęt o większych możliwościach.

Efektywne wykorzystanie zasobów

W organizacji pracy nie jest najważniejsze skrócenie czasu – liczy się to, żeby skracać go bez narażania na szwank jakości wykonywanych prac. To spora różnica, która wpływa także na to, że wynajem podnośników może być atrakcyjną opcją. W przypadku własnego sprzętu, jeśli będzie on wykorzystywany do maksimum, pojawi się ryzyko opóźnień albo powstanie presja na przyspieszenie prac z kosza, nawet gdyby miało to obniżyć ich jakość. Decydując się na wynajem, można z góry być pewnym, kiedy podnośnik dotrze na miejsce i zapewnić sobie profesjonalne wsparcie przez cały czas jego pracy.

W tym kontekście warto też wspomnieć o inwestycji w kadry – operatorzy podnośników koszowych to wykwalifikowani specjaliści, których wynagrodzenia będą dość wysokie. Zatrudnienie ich na stałe, jeśli nie są na stałe potrzebni, zdecydowanie nie jest korzystne dla organizacji, a decydując się na wynajem podnośnika, można mieć pewność, że obsłużą go najlepsi specjaliści, a własny budżet można przeznaczyć na zwiększenie kompetencji pracowników w tych dziedzinach, które są dla firmy najważniejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ