Ponadczasowe meble w kolorze dąb sonoma

0
2851

Szukasz mebli na lata? Nie interesuje cię chwilowa moda, ale aranżacja wnętrza, która dekadę później nadal będzie wyglądała elegancko i ponadczasowo? Zwróć uwagę na meble w kolorze dąb sonoma.

Nowocześnie nie znaczy nienaturalnie

Jeszcze do niedawna nowoczesna aranżacja wnętrza kojarzyła się z ascetyczną bielą, dużą ilością metalu i szkła, roletami zamiast zasłon i punktowymi reflektorami zamiast tradycyjnego oświetlenia. Po okresie zachłyśnięcia industrialną modą obserwujemy powolny, ale zdecydowany powrót do korzeni, a ściślej – do drewna. Nie od dziś wiadomo, że drewniane meble mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Ich higroskopijne właściwości działają jak naturalne regulatory wilgotności powietrza w mieszkaniu. Ponadto drewno działa jak antydepresant, stąd poleca się, by łóżka w sypialni wykonane były z naturalnego surowca. Wbrew pozorom nie oznacza to powrotu do siermiężnych, prostych mebli z wiejskich chat początku ubiegłego wieku. Nowoczesne meble to lekkie konstrukcje o ciekawych i niebanalnych kształtach.

W kolorze drewna

Niegdyś wystarczył jeden rzut oka, by odróżnić meble drewniane od tych z płyty meblowej. Dziś pierwsze wrażenie może wprowadzić w błąd. Nowoczesne meble są doskonałą imitacją wyrobów drewnianych. Wyróżnia je doskonały impregnat zabezpieczający przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi i zapewniający plamoodporność. Niemniej jednak nietrudno zauważyć, że dzisiejsze meble nie poprawiają ani nie przekłamują natury. Wiernie odwzorowane słoje i sęki oraz kolor pozwalają wierzyć, że stojący przed nami regał dąb sonoma został wyprodukowany z drewna dębowego.

Uniwersalny kolor – dąb sonoma

Meble w kolorze dąb sonoma doskonale sprawdzą się zarówno w jasnych, jak i ciemnych wnętrzach. Będą ozdobą jasnego salonu i ciemniej sypialni. Ich kolor ciepłego brązu doskonale zaprezentuje się zarówno na śnieżnej bieli, cytrynowej żółci, jak i ciemniejszych odcieniach zieleni czy czerwieni. Miłośnicy odważnych zestawień nie zawahają się przed ustawieniem regałów w kolorze ciepłego brązu na tle fioletu, błękitu czy turkusu. I trzeba uczciwie powiedzieć – żadna z tych opcji nie będzie potraktowana jako brak dobrego smaku.

W czym tkwi sekret mebli w kolorze dąb sonoma? To, co naturalne z reguły jest ponadczasowe. Meble z chromowanymi wykończeniami w pewnym momencie zostaną ogłoszone charakterystycznymi dla naszej epoki, meble drewniane i w kolorze drewna zawsze będą na czasie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ