Projekt domu – na co zwrócić uwagę?

0
1519
bliźniaki Łomianki

Czy wiesz, że coraz więcej Polaków wybiera mieszkanie w domu wolnostojącym aniżeli nieruchomość w bloku? Wynika to ze zwiększających się potrzeb w zakresie swobody codziennego funkcjonowania. Chcemy mieć przestrzeń, cieszyć się przydomowym ogródkiem, mieć kontakt z walorami przyrody. Metraż domu daje nam też swobodę i wykazuje liczne walory w ramach funkcjonalności mieszkania. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy, należy wybrać projekt takiej inwestycji.

Aspekty techniczne

Zastanówmy się w pierwszej kolejności nad właściwościami samej działki, na jakiej ma być wybudowany dom. Łomianki czy inne podwarszawskie miejscowości dysponują obszernymi terenami, które można nabywać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Działki budowlane mogą być niezwykle okazałe, ale dużą popularnością cieszą się również te mniejsze, idealne na bliźniaki. Łomianki to oczywiście niejedyna lokalizacja, która cieszy się znacznym zainteresowaniem, ale z całą pewnością jedna z najlepszych.

Projekt domu musi odpowiadać warunkom zabudowy na danym terenie oraz wielkości działki. Sam projekt można stworzyć samodzielnie albo nabyć już gotowy. Ta druga opcja jest znacznie tańsza, chociaż nie zawsze oznacza idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb przyszłych mieszkańców tejże inwestycji.

Indywidualne preferencje

Bez względu na wybór projektu domu, inwestor musi patrzeć na własne oczekiwania względem mieszkania w nieruchomości. Na domy piętrowe decydują się nie tylko właściciele mniejszych działek, ale też ci, którzy chcą oddzielić część reprezentacyjną domu od tej sypialnianej. Te parterowe są zaś domeną osób, które cenią sobie funkcjonalność – to opcja doskonała dla rodzin z małymi dziećmi czy seniorów.

Obowiązujące trendy

Wybierając projekt domu, warto spojrzeć także na trendy, jakie obowiązują, jeśli pod uwagę weźmiemy współczesną sztukę budowlaną. Dom powinien posiadać garaż, okazały taras, wraca się też do potrzeb związanych z posiadaniem piwnicy oraz spiżarni. Jeśli dom jest piętrowy, dobrze, jeśli na najniższej kondygnacji znajduje się nie tylko salon, ale również pokój gościnny a tuż obok kuchni, jadalnia. Co ciekawe, coraz częściej rezygnuje się z kuchni w aneksie na rzecz oddzielnej przestrzeni do gotowania. Nowoczesny dom posiada też duże okna, duże drzwi, raczej prosty dach. Kolor elewacji jest dowolny, chociaż dzisiaj modna jest ponadczasowa biel oraz szarości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ