Prosty i nowoczesny system antywłamaniowy

0
915

O bezpieczeństwo swojego domu warto dbać w każdej okoliczności. Mowa tu nie tylko o zapobieganiu takim zdarzeniom jak pożar czy ciężkie awarie, ale też o ochronie przed przestępcami i dokonywanymi przez nich kradzieżami. Każda sytuacja, w której opuszcza się się swoje miejsce zamieszkania na więcej niż jeden dzień stwarza potencjalną okazję, którą mogą wykorzystać niepożądane osoby.

Ryzyko wzrasta, jeśli dom jest pełen wartościowych przedmiotów lub trzyma się w nim dobra wymienne, takie jak depozyty, złoto, papiery wartościowe, nie mówiąc już o zdobiącej ściany kolekcji obrazów. Jest wiele sposobów służących minimalizacji tego niebezpieczeństwa. Jedną z nich jest skorzystanie z usług firmy ochroniarskiej oferującej całodobową obecność na miejscu. Większość osób decyduje się natomiast na mniej kosztowny alarm domowy. Zasadą działania tego systemu jest wykrywanie ruchu, który jest rejestrowany przez specjalne czujniki. Kiedy po nieruchomości poruszają się osoby trzecie, uruchamia się alarm. System najczęściej przekazuje też informację o zdarzeniu odpowiednim dyspozytorom, co pozwala na dokonanie kontroli przez patrol lub interwencję właściciela.

Do niedawna podstawowym modelem obecnym w ofercie rynkowej był system oparty na kodach. Pozwalały one domownikom na każdorazowe włączenie i wyłączenie alarmu antywłamaniowego. Oferta inteligentnych alarmów domowych od somfy.pl zawiera w sobie systemy, które nie wymagają wprowadzania kodów. Posiadają one umiejętność rozpoznawania osób zamieszkujących nieruchomość i automatycznie przełączają się w określony tryb funkcjonowania. Pozwala to na ciągłą kontrolę stanu bezpieczeństwa, bez względu na to, jak długo trwa nieobecność domowników. Informację o jego stanie otrzymuje się dodatkowo na powiązany z urządzeniem telefon wyposażony w aplikację. Bezprzewodowe systemy alarmowe do domu nie wymagają skomplikowanego okablowania. Skutkuje to tym, że uruchomienie ochrony jest proste i nie wymaga korzystania z usług profesjonalnych monterów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ