Regalik dziecięcy – na co zwrócić uwagę podczas wybierania?

0
2197
Regalik dziecięcy – na co zwrócić uwagę podczas wybierania?

Odpowiedni regał jest jednym z podstawowych mebli w pokoju dziecięcym – doskonały do przechowywania zabawek, książeczek i innych przedmiotów. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru?

Aranżacja pokoju dziecięcego może być sporym problemem, ale jeśli wiemy, na jakie umeblowanie zwrócić uwagę, stworzenie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni nie będzie żadnym wyzwaniem.

Oprócz łóżka oraz biurka w pokoju dziecięcym powinien zagościć także regalik do przechowywania. Jak jednak znaleźć model, który będzie najlepszy w tym pomieszczeniu?

Duża przestrzeń do przechowywania to podstawa

Przede wszystkim regalik do pokoju dziecięcego powinien zapewniać odpowiednią przestrzeń do przechowywania – im jest jej więcej, tym lepiej. Warto zatem wybrać regały o prostej konstrukcji, z wydzielonymi przegrodami, które pozwolą na łatwiejsze uporządkowanie zawartości. Właśnie takie modele czekają w sklepie agatameble.pl.

Dopasowane kosze i pudełka mile widziane

Dodatkowym plusem będzie możliwość dopasowania koszów, pudełek i innych pojemników do regału dziecięcego. Dzięki temu możemy umożliwić dziecku łatwiejsze utrzymanie porządku w jego zabawkach i książeczkach. Gdy pojemniki są wyjmowane z regału, można także łatwiej je przenosić i umieszczać w nich przedmioty podczas sprzątania.

Odpowiednie wymiary regału

Przy doborze regaliku do pokoju dziecięcego powinniśmy również zwrócić uwagę na jego wymiary. Jeśli chcemy, aby dziecko mogło korzystać z niego komfortowo, wybierajmy regały o konstrukcji poziomej – niskie, ale dłuższe. Dzięki temu dziecko będzie mogło bez problemów dosięgnąć do każdego zakamarka mebla.

Ważne wykończenie

Jeśli chcemy, aby regał mógł posłużyć jak najdłużej, powinniśmy wybrać model wykonany z solidnego materiału, na przykład drewna naturalnego. Warto pamiętać o tym, że regały z taniej płyty meblowej są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne – odarcia, odpryski laminatu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ