Rodzaje tymczasowych ogrodzeń budowlanych

0
1211
Rodzaje tymczasowych ogrodzeń budowlanych

Zabezpieczenie placu budowy zgodnie z obowiązującymi standardami jest obowiązkiem każdego wykonawcy. Najprostszą i najbardziej skuteczną formą takiego zabezpieczenia są ogrodzenia tymczasowe. Czytając przygotowany przez nas artykuł, dowiesz się:

Czym są ogrodzenia ażurowe?

Czym są ogrodzenia pełne?

Jaką rolę spełniają barierki ochronne?

Czym są ogrodzenia ażurowe?

Omawiając ogrodzenia ażurowe, warto zaznaczyć, że tego typu konstrukcje są bardzo uniwersalne. Ogrodzenia ażurowe sprawdzają się nie tylko na placu budowy, ale także podczas imprez masowych. Konstrukcja ogrodzenia to przede wszystkim ocynkowane rury, pomiędzy którymi rozciągnięta jest siatka. Same elementy ogrodzenia są bardzo lekkie, dlatego też należy je montować na specjalnych, betonowych podstawach. Zastosowanie bloczków znacznie poprawia stabilność całej konstrukcji. Na uwagę zasługuje również prostota montażu ogrodzeń ażurowych. Ogrodzenie zbudowane z modułów pozwala tworzyć furtki, które ułatwią wejście na plac budowy osobom upoważnionym.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenia o budowie ażurowej? Przede wszystkim ze względu na odporność na działanie wiatru. Ponadto ogrodzenia ażurowe są bardzo lekkie, co pozwala ustawiać je nawet na podmokłym i grząskim terenie. Łatwość montażu i demontażu to kolejne zalety tego typu ogrodzenia, które pozwalają na szybkie oddzielenie placu budowy. Każde ogrodzenie jest odpowiednio zabezpieczane przed korozją, co czyni je odpornym na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Wynajmując ogrodzenie budowlane, można wybrać jeden z kilku wariantów. Ogrodzenia mogą różnić się długością i wysokością. To pozwala dostosować barierki do specyfiki danej inwestycji lub wydarzenia.

Czym są ogrodzenia pełne?

Ogrodzenia pełne są alternatywą dla ogrodzeń ażurowych. Ten typ ogrodzenia jest zbudowany z metalowej wysłony, która jest zamontowana na stelażu z rur. Podstawowym atutem ogrodzenia pełnego jest uniemożliwienie wglądu osób postronnych na teren budowy. Często na placu budowy znajduje się specjalistyczny sprzęt, maszyny, narzędzia czy materiały. Inwestorzy nie chcą, aby tak drogi sprzęt był widoczny dla obcych osób, wśród których mogą się znaleźć potencjalni złodzieje.

Podobnie jak ażurowe ogrodzenia pełne są banalnie proste w montażu. Dzięki temu w mgnieniu oka można ogrodzić teren budowy o dużej powierzchni. Zastosowanie materiałów antykorozyjnych sprawia, że ogrodzenia są odporne na działanie niekorzystnych czynników.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ogrodzenia pełne mogą także spełniać funkcję tablicy reklamowej. Na powierzchni wysłony łatwo rozwiesić plakaty lub baner reklamowy promujący, chociażby powstającą właśnie inwestycję.

Jaką funkcję spełniają barierki ochronne?

Uzupełnieniem ogrodzeń budowlanych są barierki ochronne. Te elementy wykonuje się z tworzywa PCV. Barierki ochronne są wyposażone w wyprofilowane stopy mogące obracać się o 360 stopni. To znacznie ułatwia ustawienie barierek i szybkie wydzielenie określonej powierzchni. Odpowiednio zbilansowana waga sprawia, że barierki ochronne są bardzo stabilne, ale także łatwe do przenoszenia.

Więcej informacji na temat tymczasowych ogrodzeń budowlanych można znaleźć na stronie https://easyfence.pl/uslugi/ogrodzenie-tymczasowe//. Firma Easyfence oferuje wynajem ogrodzeń tymczasowych. Jest to dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie, aniżeli zakup ogrodzeń budowlanych. Pełna oferta firmy dostępna jest na stronie easyfence.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ