Siatki fryzjerskie do włosów oraz wypełniacze do koków

0
880
fryzjer

Zacznijmy od tego co to są siatki fryzjerskie do włosów. Już po samej nazwie możemy się domyślić, że chodzi o akcesorium fryzjerskie, które jest stosowane w salonach fryzjerskich. To rodzaj czepka, który zakładają kobiety na głowę. Pewnie znalazłyby się osoby, które zadałyby fundamentalne pytanie: ale po co?

Tego typu siatki są bardzo przydatne dla kobiet, które mają kręcone lub falowane włosy i służą do tego, aby włosy nie „puszyły” się, a loki wyglądały świetnie po przespanej nocy.
To również idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą utrzymać profesjonalnie wymodelowaną fryzurę przez dłuższy czas. Siatki te sprawdzą się w momencie, kiedy chcemy równie pięknie wyglądać na drugi dzień np. po weselu na tak zwanych poprawinach.

Ten gadżet był bardzo popularny w latach 70 – tych. Były wykorzystywane nie tylko jako przyrząd, który ujarzmi nam włosy czy fryzurę, ale również jako ozdobę. Takie siatki mogą nam upiększyć fryzurę i pomóc wystylizować się na damę z ubiegłych lat. Obecnie wracają do łask, szczególnie podczas wielkich uroczystości jak ślub lub innych formalnych wydarzeniach. Panny młode często zakładają siatki koronkowe, które idealnie współgrają z suknią ślubną. Nowoczesne siatki do włosów robione są na szydełku lub drutach, ozdobione przepięknymi koralikami, perełkami czy cekinami, można je ręcznie wyszywać i można je nosić na różne sposoby.

Wypełniacze do koków

Innym prostym sposobem na wykreowanie wspaniałej fryzury dla kobiet, ale również dla dzieci, są wypełniacze do koków. Istnieją różne ich rodzaje. Są mniejsze, średnie i większe w zależności jakiego rodzaju włosów jesteśmy posiadaczkami. Znajdziemy również wiele kolorów tej ozdoby do włosów. Możemy wybrać jak najbardziej zbliżony kolor do naszego odcienia włosów. Najprostsze to takie w formie gumki do włosów. Jednak nie wystarczy tylko on do zrobienia pięknego koka. Potrzebujemy również zwykłej gumki oraz wsuwek. Innym rodzajem tego akcesorium do koków jest tzw. twister. To płaski kawałek tkaniny z dziurką po środku oraz giętkim drutem utrzymującym. Do otworu wkładamy zebrane w koński ogon włosy, a następnie zwijamy. Takie twistery są bardziej lub mniej ozdobione i wykonane z różnych materiałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ